Kokk eller kjøkkensjef
Senja Fjordhotell / Senja by Heart
- Frist Snarest
- Ansettelsesform Fast
Vi søker kjøkkensjef, kokker og talenter til to destinasjoner på Senja
Drømmer du om muligheten til å være med å videreutvikle en matdestinasjon i unike omgivelser og med «ureiste råvarer»?
Les mer på heianordnorge.no — klikk søk her!
Da har du muligheten akkurat nå. Her er fundamentet solid, driften god og gjestene kommer.
Det vi mangler, er kreative krefter som kan være med på å lage matopplevelsene – og videreutvikle konseptene.
Bortsett fra det som skal være på tallerkenen, kommer du til dekket bord:
Senja Fjordhotell og Senja by Heart er to destinasjoner med etablerte og moderne kjøkken. Du tar med deg selv, dine ambisjoner og gode ideer.
Her får du hjelp med bolig – enten du kommer alene, eller med familie. Og har du partner som søker jobb, bidrar vi selvsagt til å finne det også!
Hva søker vi?
Som du skjønner er dette en ganske åpen utlysning. Vi går ut i markedet for å finne kandidater som har lyst til å være med på reisen, og så finner vi deretter ut hvordan du passer inn i vårt konsept og selskap.
Vi er på jakt etter:
EN KJØKKENSJEF som kan ta ansvar for konseptet og utvikle det sammen med resten av laget. Du holder styr på menyer, bemanning, økonomi og innkjøp. Du får også muligheten til å påvirke og skape opplevelser utenfor kjøkkenet.
EN ELLER FLERE KOKKER som kan jobbe hos oss – enten for sesongen 2026, eller med perspektiver og ambisjoner om å bli her lenge.
Eller kanskje: EN KOKK MED AMBISJONER om å bli kjøkkensjef på litt sikt? Vi vil veldig gjerne få kontakt med talenter som vil nå langt og søker et sted å gjøre det på.
For å gå inn i kjøkkensjefstillingen med en gang bør du fortrinnsvis ha solid erfaring, også fra ledelse. Hvis du ikke er der ennå, men har ambisjoner og egenskaper på plass, blir vi enige om hvilken stilling og ansvar du får fra start.
Du bør også…
dele våre perspektiver og ambisjoner – om å utvikle solide matopplevelser fra lokale råvvarer av høy kvalitet!
Her kan du sette ditt personlige preg på nordnorsk og ureist mat. Det er en fordel med interesse og erfaring fra nordisk mat og kjøkken. Samtidig må du ikke ha lang erfaring fra norske mattradisjoner – du kan også bruke litt tid på å kjent med kjøkkenet vårt.
Kanskje har du annen internasjonal erfaring – eller en bakgrunn som inspirerer deg til å prøve ut nye kulinariske ideer?
Vi tilbyr
Hos oss får du muligheten til å bidra i utvikling av lokalsamfunnet på Senja, og å vise frem noe av det fantastiske Nord-Norge har å by på.
I tillegg får du:
Muligheten til å bidra til gode og minneverdige matopplevelser for våre gjester
Bli en del av et lystig arbeidsmiljø hvor man jobber sammen for å levere, og hvor humør og fleksibilitet er helt sentralt.
Skape stolthet blant ansatte og lokalbefolkning
Gjøre en forskjell
PS! Vi har boliger i forskjellige størrelser, og leieprisene på Senja er gunstige sammenlignet med mange andre steder.
Ferdigheter
- Engelsk
- IK-mat
- Restaurant (matlaging)
JobbMatch
Er du en god match for denne stillingen?
JobbMatch ser på erfaringen og egenskapene dine – og sjekker hvor godt du passer.
Om arbeidsgiveren
Senja Fjordhotell og Senja By Heart er to reiselivsbedrifter som er lokalisert henholdsvis i Frovåg på Sør-Senja, og Torsken på Yttersida.
Senja Fjordhotell er eid av Charles Olsen og Berit Wilsgård Olsen. Senja By Heart er eid av Fredd Wilsgård og Wilsgård-konsernet.
Hotellene ligger en drøy times kjøretur fra hverandre, og begge stedene har hver sin restaurant.
- Sektor: Privat
- Sted: 9381 Torsken
- Bransje: Hotell og overnatting, Reise og turisme, Restaurant, mat og uteliv
- Stillingsfunksjon: Kjøkkensjef, Kokk, Mat og servering
- Arbeidsspråk: Norsk, Engelsk
Nøkkelord
kjøkkensjef, kokk, matopplevelser, lokale råvarer, menyutvikling
Annonseinformasjon
- FINN-kode 460100994
- Sist endret
