Her er du

FINN/Jobb/Søk/Oslo/Sentrum

Bemanningskoordinator i Aftenposten og Schibsted

Schibsted

  • Søknadsfrist Snarest
  • Ansettelsesform Fast

Bemanningskoordinator i Aftenposten og Schibsted

Vil du bidra til å styrke bemanningsarbeidet i Aftenposten og Schibsteds redaksjoner?

Aftenposten og redaksjonene i Schibsted spiller en nøkkelrolle i det norske medielandskapet. Nå søker vi en strukturert og løsningsorientert bemanningskoordinator som vil bidra til bedre, mer effektiv og mer standardisert bemanningsplanlegging – tett på redaksjonell drift og samfunnsoppdraget.

Dette er en mulighet for deg som liker kombinasjonen av system, struktur, mennesker og praktisk problemløsning. Du motiveres av å få komplekse prosesser til å fungere bedre i hverdagen.

Rollen er organisatorisk plassert i Schibsteds redaksjonelle HR-team. Du vil jobbe på tvers av flere redaksjoner. Omtrent 70 % av arbeidstiden vil være knyttet til Aftenposten, 20% til Bergens Tidende og 10% til Stavanger Aftenblad.

Dette skal du gjøre:

Du vil ha ansvar for planlegging, kvalitetssikring og videreutvikling av bemanningsarbeidet i Aftenposten. Du vil jobbe tett med redaksjonelle ledere på tvers av avdelinger. Rollen vil kunne innebære noe reisevirksomhet til Bergens Tidende ved behov.

Dine viktigste oppgaver vil være å:

  • utarbeide, oppdatere og iverksette turnuser og arbeidsplaner i GAT

  • videreutvikle rutiner og bidra til mer effektivt og standardisert bemanningsarbeid

  • følge opp arbeidstid, fravær, ferie og lønnsgrunnlag

  • støtte ledere og medarbeidere i bruk av GAT, MinGat, rutiner og prosesser

  • sikre god datakvalitet, riktige registreringer og kontroll før frister

  • være en praktisk sparringspartner ved spørsmål, avvik og øvrige lokale behov

Hvem er du?

Vi ser etter deg som trives i en praktisk og systemnær rolle, og som liker å skape struktur i en hverdag med mange detaljer og frister. Du er proaktiv og tar initiativ til forbedringer og løsninger.

Vi tror du har:

  • erfaring med bemanning og/eller arbeidstidsplanlegging i turnusmiljøer

  • god systemforståelse, gjerne fra GAT, eller tilsvarende systemer

  • forståelse for sammenhengen mellom arbeidstid, fravær og lønnsgrunnlag

  • kjennskap til relevant regelverk, som arbeidsmiljøloven og ferieloven

  • erfaring med å støtte ledere og medarbeidere

  • gode digitale ferdigheter, gjerne Excel eller Google Sheets, og erfaring med HR- eller lønnssystemer

  • gode muntlige og skriftlige kommunikasjonsevner

Som person tror vi du er:

  • strukturert og detaljorientert

  • serviceinnstilt og god til å finne praktiske løsninger

  • en relasjonsbygger som skaper tillit og samarbeider godt

  • proaktiv og god til å følge opp frister

  • fleksibel og komfortabel med korte frister og varierende behov

  • selvstendig, samarbeidsorientert og motivert for forbedringsarbeid

Hva kan vi tilby?

Som bemanningskoordinator sørger du for at turnuser, ferie, fravær og bemanning henger sammen i en redaksjon som leverer nyheter hver dag. Samtidig vil du bidra til å utvikle smartere arbeidsprosesser både for Aftenposten og på tvers av Schibsteds redaksjoner. Rollen får ansvar for å gjøre et viktig driftsområde mer robust, strukturert og fremtidsrettet, og du utgjør en viktig støttespiller for ledere.

Hos oss får du:

  • En praktisk og viktig rolle tett på redaksjonen og lederne i Aftenposten

  • Stor påvirkningsmulighet i et område som er kritisk for daglig drift

  • Muligheten til å forme hvordan vi jobber med bemanning, turnus og arbeidstid på tvers av redaksjoner

  • Et meningsfullt arbeidsmiljø preget av ansvar, utvikling og samarbeid

  • Konkurransedyktige vilkår og gode utviklingsmuligheter

Praktisk informasjon

Ansettelsesform: Fast

Oppstart: Snarest

Søknadsfrist: Vi vurderer søknader fortløpende. Søknadsfrist er 21.08.2026.

Spørsmål? Ta kontakt med Pia Grüner Brinch (People Business Partner), pia.brinch@schibsted, tlf. 40639353.

Om oss

Hundretusener av nordmenn stoler hver dag på at Aftenposten gir dem troverdig, engasjerende og innsiktsfull dekning av det viktigste som skjer i Norge og verden. Vi har som ambisjon å være den foretrukne kvalitetsavisen for samfunnsengasjerte mennesker i hele landet – og et ledende digitalt mediehus.

Aftenposten har utviklet seg fra å være Norges største papiravis til å bli en av landets fremste digitale medieaktører, med sterk vekst i digitale abonnementer og en stadig voksende portefølje av podkaster og nye produkter. For å lykkes må vi være best på journalistikk, teknologiutvikling og kommersialisering – og vi jobber på tvers av fagmiljøer for å skape morgendagens mediehus.

Journalistikken, produktutviklingen og det kommersielle arbeidet vårt er prisbelønt – både nasjonalt og internasjonalt. Ambisjonene for fremtiden er store.

Aftenposten er en del av Schibsted, et ledende nordisk mediekonsern med andre sterke merkevarer som VG, Bergens Tidende, Aftonbladet, Svenska Dagbladet og TV4. Det gir oss kraft, kompetanse og muligheter til å tenke større.

Ferdigheter
AI-generert

  • Administrere HR Personalsystem
  • Arbeidsmiljøloven (Norge)
  • Google Sheets
  • kvalitetssikring av data
  • Lage vaktlister
  • Microsoft Excel
  • Tid og fravær (personaladministrasjon)
  • Bilde 1 av 1 i jobbannonse-galleriet
  • Sektor: Privat
  • Sted: Akersgata 55, 0180 Oslo
  • Hjemmekontor: På kontoret
  • Bransje: Medie- og innholdsproduksjon
  • Stillingsfunksjon: Koordinering
Schibsted logo

Spørsmål om stillingen

  • Kontaktperson: Karen Holta
  • Stillingstittel: Senior People Business Partner
  • Kontaktperson: Pia C. Grüner Brinch
  • Stillingstittel: People Business Partner
  • Bli kjent med Schibsted
  • Flere stillinger fra Schibsted

909 følger dette firmaet

Bedriftens profilbilde
Schibsted logo

Schibsted

Schibsted på alle arenaer! :)
  • Flere stillinger
Nysgjerrig på jobb hos oss?

Firmaets beliggenhet

Akersgata 55, 0180 Oslo

Kart

Annonseinformasjon

  • FINN-kode: 472363486
  • Sist endret: 7.8.2026, 10:06
  • Org.nr.: 996334767Se på Brønnøysundregistrene(åpnes i ny fane)
Rapporter annonse