Senior Workday Spesialist
Norgesgruppen
- Frist Snarest
- Ansettelsesform Fast
Ønsker du å jobbe med kontinuerlige forbedringer i skjæringspunktet mellom HR, lønn og teknologi?
I 2025 byttet NorgesGruppen HR-system til Workday. Implementeringen er gjennomført og for å sikre best mulig drift og utvikling, har vi et eget HR-teknologi team som jobber med HR-løsninger som Workday, SAP Lønn og Quinyx (bemanningsplanlegging).
Teamet består av engasjerte og kompetente medarbeidere som har stor vekt på effektivisering av Workday-moduler og arbeidsprosesser - som rekruttering, HCM, kompensasjon og goder, fravær, læring og talent. Vi jobber tett med HR og drift hos alle våre selskaper sammen med vårt IT-miljø, og andre støttefunksjoner i konsernet. Sluttbruker står i fokus for å skape verdi ved å forenkle og effektivisere prosessene våre.
Vi ønsker nå å utvide teamet med en senior Workday ressurs innen kompensasjon og goder, og håper du har lyst til å bli med på laget!
Dine ansvarsområder vil være:
Ansvarlig for Workday-domene Kompensasjon & goder, Avansert kompensasjon og samhandling med SAP og andre løsninger
Være NorgesGruppens nøkkelkompetanse på området ved å fasilitere diskusjoner, ivareta behov og få det implementert – herunder dialog med brukere/selskaper og leverandører
Konfigurere løsning der det er hensiktsmessig, og bidra inn mot justeringer til større endringsforespørsler og forbedringer, samt gjennomføre testing
Sikre god opplæring til ulike deler av organisasjonen
Delta i prosjektarbeid
Bidra til god rapportering og tilgangsstyring
For å lykkes i rollen tror vi at du er nysgjerrig og ansvarsfull. Å kunne vise til gjennomføringskraft vil også være avgjørende, da vi ønsker at du evner å omforme behov til løsning og få ting gjort. I tillegg til å være selvgående må du også være en lagspiller – hos oss lykkes vi sammen!
Ønskede kvalifikasjoner:
Høyere relevant utdannelse
3+ års funksjonell erfaring med Workday- sterk løsningsforståelse innen kompensasjon og goder, avansert kompensasjon, samt god kjennskap til håndtering av tariff i løsning
God kjennskap til SAP Norsk Lønn, og gjerne erfaring med lønnsintegrasjon
Arbeidserfaring i en kompleks organisasjon
Erfaring med å lede mindre og større endringer, og kan vise til høy gjennomføringsevne
Hvorfor skal du jobbe hos oss?
NorgesGruppen preges av et godt arbeidsmiljø der vi jobber sammen for å skape verdi. I rollen vil du jobbe tett med personer fra hele konsernet som gir deg en bred kontaktflate og en unik innsikt i verdikjeden til Norges største handelshus. Du får jobbe i skjæringspunktet mellom HR og teknologi og vil ha stor påvirkning på hverdagen til alle våre ansatte
I tillegg til flere andre goder, har vi en fantastisk kantine og et miljøfond som deler ut midler for å støtte private miljøtiltak. Vi holder til i freshe lokaler sentralt på Skøyen.
Vi gleder oss til å se din CV og søknad, og håper du vil søke innen 10. April 2026
I denne rekrutteringen har vi valgt å samarbeide med Firstrate Consulting og spørsmål til stillingen kan stilles til Lee Harald Aas på tlf. 410 32 000.
FerdigheterAI-generert
- Adgangskontroll
- Arbeidsdag
- Human Capital Management
- Kompensasjon og fordeler
- Konfigurering og parametrisering
- Rapportering
JobbMatch
Er du en god match for denne stillingen?
JobbMatch ser på erfaringen og egenskapene dine – og sjekker hvor godt du passer.
Om arbeidsgiveren
NorgesGruppen er et ledende handelshus og Norges største private arbeidsgiver. Rundt 50.000 medarbeidere jobber hver dag for å gjøre hverdagen litt enklere for folk flest. Millioner av kunder besøker daglig våre butikker, apotek og serveringssteder over hele landet.
Sammen skaper vi gode handleopplevelser, bidrar til en rimeligere hverdag og gjør det enklere å ta grønne og sunne valg. Vi lever av fornøyde kunder, derfor setter vi kunden først.
NorgesGruppen består av sterke konsepter innen mat, helse og forbruksvarer. KIWI er lavprisbutikken, MENY og SPAR er supermarkeder, og Joker og Nærbutikken er viktige møteplasser i lokalsamfunn over hele landet. Innen servicehandel finner du blant annet Deli, MIX, Jafs og Kaffebrenneriet. Vitusapotek og Ditt Apotek representerer vår satsing innen helse og velvære. Innenfor NG Merkevare produserer vi og markedsfører kjente merkevarer som Evergood, First Price og bakevarer fra Bakehuset. Vi samarbeider også tett med flere gode retail-aktører som Norli, Travel Retail Norway med flere.
For at butikkene alltid skal ha riktige varer til rett tid, sørger ASKO for effektiv og stadig mer miljøvennlig vareflyt fra produsent til butikk.
- Sektor: Privat
- Sted: Karenslyst allé 12 -14, 0278 Oslo
- Hjemmekontor: På kontoret
- Bransje: HR, organisasjonsutvikling og rekruttering, IT, Konsulent og rådgivning
- Stillingsfunksjon: Forretningsutvikling og strategi, HR, personal og rekruttering, Konsulent
Nøkkelord
Workday, Teknologi, HR, lønn, kompensasjon
(1/3)
Annonseinformasjon
- FINN-kode 456989611
- Sist endret
