Daglig leder / CEO
- Søknadsfrist Snarest
- Sektor Privat
Vil du lede Delta-p inn i neste fase?
Daglig leder / CEO
Delta-p, Pumpe og Kompressor Systemer AS er et solid og kompetansedrevet ingeniørselskap med spesialisering innen roterende utstyr og komplette systemløsninger. Selskapet designer og leverer pumper, kompressorer og kundetilpassede systempakker til krevende industrielle applikasjoner i Norge og internasjonalt.
Gjennom mange år har Delta-p bygget opp sterk teknisk kompetanse, solide kunderelasjoner og en betydelig leveransehistorikk innen olje og gass, energi, maritim sektor og landbasert industri. Leveransene spenner fra enkeltstående maskiner og komponenter til komplette, integrerte systemløsninger, med høye krav til kvalitet, driftssikkerhet og dokumentasjon. Med rundt 30 medarbeidere kombinerer Delta-p høy fagkompetanse med korte beslutningsveier og nærhet til kunder og leverandører.
Delta-p er i en spennende utviklingsfase. Ambisjonen er å bygge videre på en solid og etablert virksomhet, samtidig som selskapet styrker satsingen innen service og landbasert industri og utvikler nye produkter, løsninger og markeder.
Rollen
Som daglig leder får du det overordnede ansvaret for Delta-p og blir en sentral drivkraft i selskapets videre utvikling. Du skal bygge videre på en solid virksomhet, samtidig som du utfordrer det etablerte, ser nye muligheter og bidrar til å skape lønnsom og robust vekst.
En viktig del av rollen blir å være synlig i markedet og tett på kunder, leverandører og samarbeidspartnere. Du skal videreutvikle eksisterende kunderelasjoner, identifisere nye kunder og markeder og bidra til at Delta-p har produkter, tjenester og løsninger som møter fremtidige behov.
Som daglig leder har du det overordnede resultat- og økonomiansvaret for virksomheten. Du skal sikre god økonomisk styring og lønnsomhet, samtidig som du evner å prioritere og investere i initiativer som kan skape langsiktig utvikling og nye inntektsmuligheter.
Sammen med styret og organisasjonen vil du sette retning for den videre utviklingen av selskapet. Nye forretningsområder kan utvikles gjennom eksisterende kompetanse og produktportefølje, nye produkter og tjenester, strategiske samarbeid eller andre strukturelle muligheter. Erfaring med virksomhetsutvikling, oppkjøp eller fusjoner kan derfor være relevant, men er ikke en forutsetning.
Samtidig overtar du ledelsen av en erfaren organisasjon med høy teknisk kompetanse. Delta-p har gjennom mange år utviklet et godt arbeidsmiljø og en kultur preget av faglighet, samarbeid og sterke relasjoner. Å skape trygghet og tillit, ivareta kulturen og engasjere organisasjonen i videre utvikling blir en viktig del av lederoppgaven.
Hvem ser vi etter?
Vi ser etter en kommersiell og utviklingsorientert leder med bakgrunn fra teknisk industri. Du forstår hvordan teknologi, kundebehov og lønnsom forretning henger sammen, og trives i skjæringspunktet mellom marked, mennesker og tekniske løsninger.
Relevant erfaring kan være fra pumper, kompressorer og annet roterende utstyr, men også fra prosessindustri, engineering, energi, offshore, marine eller andre tekniske virksomheter med komplekse produkter, systemer og prosjektleveranser. Du må ha tilstrekkelig teknisk forståelse og nysgjerrighet til å være troverdig i dialog med både kunder og selskapets egne fagmiljøer.
Du har erfaring med ledelse, resultat- og økonomiansvar og er vant til å forholde deg til kunder, kontrakter, forhandlinger og kommersielle beslutninger. Du forstår hvilke faktorer som påvirker lønnsomhet og marginer, og evner å balansere god økonomisk styring med investeringer i videre utvikling.
Vi ser særlig etter en person som kan vise til resultater fra forretningsutvikling, enten gjennom utvikling av eksisterende virksomhet, etablering av nye kunder og markeder eller utvikling av nye produkter og tjenester. Det sentrale er bredden og kompleksiteten i ansvaret du har hatt, resultatene du har skapt og din evne til å ta et helhetlig ansvar for virksomheten videre.
Som leder er du synlig, lyttende og tydelig. Du er en god støttespiller for medarbeiderne, evner å motivere og skape engasjement og bygger tillit gjennom åpenhet og involvering. Du bruker kompetansen i organisasjonen, samtidig som du evner å ta beslutninger og sette retning. Du er nysgjerrig på markedet, trives med å være tett på kundene og har initiativ og gjennomføringskraft til å omsette muligheter til resultater.
En mulighet til å forme videre utvikling
Dette er en mulighet til å overta ledelsen i et etablert teknisk selskap med dyktige medarbeidere, solide referanser, sterke kunderelasjoner og et godt fundament for videre utvikling.
Delta-p skal videreutvikle sine etablerte markeder, styrke servicevirksomheten og industrisatsingen og identifisere nye produkter og forretningsområder.
For den rette kandidaten gir dette en attraktiv kombinasjon av et solid utgangspunkt og handlingsrom til å påvirke og forme den videre utviklingen av Delta-p.
https://www.delta-p.no
Ta gjerne kontakt med en av våre rådgivere i Wirke Consulting for en konfidensiell og uforpliktende samtale rundt stillingsmuligheten. Petter Skaug +47 92 402 402 Bjørn Brun-Hansen +47 92 436 555
Ferdigheter AI-generert
- Arbeidsprosesser, krav og teknisk informasjon innenfor energi sektoren
- Bransjekunnskap olje og gass
- Elektrisk roterende utstyr
- Økonomistyring
- Produktutvikling
JobbMatch
Er du en god match for denne stillingen?
JobbMatch ser på erfaringen og egenskapene dine – og sjekker hvor godt du passer.
- Sted: Lensmannslia 4, 1386 Asker
- Bransje: Olje og gass
- Stillingsfunksjon: Ledelse
Spørsmål om stillingen
Firmaets beliggenhet
Annonseinformasjon
- FINN-kode: 478712971
- Sist endret:
- Org.nr.: 931205781Se på Brønnøysundregistrene(åpnes i ny fane)
