FINNJobbSøkBuskerudDrammen
Add Persona AS logo
Add Persona AS
Del annonse
Del på e-postDel på FacebookDel på X
Kopier lenke

Senior HR- Systemspesialist / HRIS Lead Norway

Engasjement stilling ∙ Heltid ∙ Drammen
  • Søknadsfrist Asap
  • Mulighet for hjemmekontor Delvis hjemmekontor
  • Sektor Privat

Kortversjonen

Forvalte og videreutvikle SAP SuccessFactors, sikre datakvalitet og lede HRIS-prosjekter for selskapets norske og internasjonale virksomhet.

Kvalifikasjoner

  • Solid erfaring med SAP SuccessFactors, HRIS, HR IT eller HR-systemforvaltning
  • Erfaring med HR-masterdata, integrasjoner, HR/lønn eller prosjektarbeid
  • Gode kommunikasjonsevner på norsk og engelsk

Hva vi tilbyr

  • Konkurransedyktige betingelser
  • Mulighet til å ta eierskap til HRIS-området i Norge
  • En del av et internasjonalt miljø og samarbeid med HR-ledelsen i Europa
Er du en god match for denne stillingen?Sjekk din JobbMatch

Har du SAP SuccessFactors i verktøykassen og HR i ryggmargen?

Vi ser etter en erfaren HRIS Lead Norway som får en sentral rolle i utviklingen av HR-systemområdet for vår kunde, som er en solid og anerkjent aktør i Norge og internasjonalt. Her kommer du ikke inn i et ferdig rigget landskap. Du får være med på å kartlegge, strukturere, forbedre og sette retning - med stor påvirkning på hvordan HRIS skal fungere fremover.


Kanskje jobber du i dag som SAP-/SuccessFactors-konsulent og har lyst til å komme tettere på virksomheten og løsningene du jobber med? Eller kanskje du allerede jobber internt med HRIS, HR IT eller HR-systemforvaltning og ønsker større ansvar? SAP SuccessFactors står sentralt, men vi ser etter mer enn ren systemkompetanse. Du forstår sammenhengene mellom HR-prosesser, masterdata, lønn og integrasjoner - og klarer å bygge bro mellom HR, IT og forretningen.

Norge som ansvarsområde - internasjonalt miljø. Du får et tydelig norsk mandat, samtidig som du blir del av et internasjonalt HR- og systemmiljø og rapporterer til HR-ledelsen i Europa. En viktig del av rollen blir å sikre at norske HR-, arbeidslivs- og lønnsrelaterte behov blir ivaretatt i et internasjonalt systemlandskap. Du vil blant annet:

  • Forvalte og videreutvikle SAP SuccessFactors
  • Sikre kvalitet i HR-masterdata og dataflyt
  • Analysere og forbedre integrasjoner mellom HR- og lønnssystemer
  • Drive system-, implementerings- og forbedringsprosjekter
  • Koordinere endringer, releases og ny funksjonalitet
  • Etablere gode prosesser, dokumentasjon og arbeidsformer
  • Være bindeledd mellom Norge, internasjonale systemmiljøer og leverandører

Kort sagt: Du får eierskap til å skape en mer robust og fremtidsrettet HRIS-funksjon for vår kunde.

Hvem tenker vi vil lykkes best i rollen?

Vi tror du har solid erfaring innen SAP SuccessFactors, HRIS, HR IT eller HR-systemforvaltning og trives i skjæringspunktet mellom systemer, data, HR og mennesker. Du trenger ikke kunne absolutt alt. Viktigere er det at du forstår hvordan ting henger sammen, stiller de riktige spørsmålene og klarer å drive forbedringer fremover. Erfaring med HR-masterdata, integrasjoner, HR/lønn, implementering eller prosjektarbeid vil være relevant. Du kommuniserer godt på norsk og engelsk og er komfortabel med å samarbeide på tvers av land og fagområder.

Vil du eie mer enn din del av løsningen?

Kanskje har du jobbet med SAP SuccessFactors i flere år og kjenner at du har lyst til å komme tettere på beslutningene - ikke bare løse neste oppgave eller levere neste prosjekt. Her får du muligheten til å ta eierskap til HRIS-området i Norge, se helheten og påvirke hvordan systemer, data og HR-prosesser skal fungere sammen. Samtidig blir du del av et internasjonalt miljø og får en viktig rolle mot HR-ledelsen i Europa.

Dette kan være spesielt interessant for deg som liker å forstå komplekse sammenhenger, skape struktur og bygge løsninger som faktisk blir stående over tid. Og bor du i Vestfold, Buskerud eller nærliggende områder, kan dette være en sjelden mulighet til å få en tung, internasjonal SAP/HRIS-rolle nærmere der du bor. Engasjementet varer i første omgang ut 2027, og vi tilbyr den rette konkurransedyktige betingelser.

Ønsker du å få ytterligere informasjon så er du hjertelig velkommen til å ta kontakt med oss i Add Persona AS for en konfidensiell og uforpliktende prat om rollen og selskapet, eller send oss en CV / søknad via annonsen.

Gleder oss til å høre fra deg :-)

Ferdigheter AI-generert

  • Administrasjon av masterdata
  • Administrere HR Personalsystem
  • Arbeidsmiljøloven (Norge)
  • Build and Release Management
  • Dokumentasjon
  • HR prosesstyring
  • Human Resources informasjonssystem (HRIS)
  • SAP SuccessFactors

Om arbeidsgiveren

Add Persona er et bemannings- og rekrutteringsbyrå med fokus på kvalitet, personlig oppfølging og tilgjengelighet. Vi tilbyr konsulentutleie, search og rådgivning til ulike kundegrupper både offentlig og privat sektor.

Rådgiverne våre har lang og variert erfaring fra bransjen. Vi er engasjerte og oppdaterte, og
vi kan HR og bemanning som fag. Gjennom personlig engasjement og strukturert
arbeidsmetodikk skaffer vi de best kvalifiserte kandidatene til våre kunder - og nye
karrieremuligheter for våre kandidater.

  • Sted: Tordenskiolds gate 7 AS, Tordenskiolds gate, 3063 Drammen
  • Hjemmekontor: Delvis hjemmekontor
  • Bransje: HR, organisasjonsutvikling og rekruttering, Industri og produksjon, IT
  • Stillingsfunksjon: HR, personal og rekruttering, Konsulent, Utvikler (generell)

Nøkkelord

SAP EC Modul, Integrasjoner mellom HR- OG Lønnssystemer, systemintegrasjoner og dataflyt, HR Masterdata og datakvalitet, SAP successfaktor

Spørsmål om stillingen

MR

Marit Rabbe Husby

Daglig leder

41 57 77 55Kopier telefonnummer 41 57 77 55

Firmaets beliggenhet

Tordenskiolds gate 7 AS, Tordenskiolds gate, 3063 Drammen

Kart
Søknadsfrist: 3 uker igjen

704 følger dette firmaet

Nyttige lenker

Se flere stillingerHjemmesideBli kjent med Add Persona AS

Annonseinformasjon

  • FINN-kode: 476642380
  • Sist endret: 17.9.2026, 15:26
  • Org.nr.: 885807542Se på Brønnøysundregistrene(åpnes i ny fane)
Rapporter annonse