Bildegalleri
Stor Vintage Christian Skredsvig «Idyll» Stenersen ca. 1950/60 tallet 114×94 cm
Til salgs
500 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Godt brukt - Synlig brukt
Stor eldre reproduksjon av Christian Skredsvigs kjente maleri «Idyll» / «Mannen med katten» fra 1888.
Dette er en eldre norsk kunstreproduksjon fra Forlaget Norsk Kunstreproduksjon / Stenersen, Oslo, trolig fra slutten av 1950-tallet eller tidlig 1960-tall.
Bildet sitter fortsatt i sin gamle treramme og har mye av den opprinnelige utførelsen bevart på baksiden, blant annet:
* originalt informasjonsark om Christian Skredsvig og «Idyll»
* merket Forlaget Norsk Kunstreproduksjon – Stenersen – Oslo – Printed in Norway
* originalt rødt forlagssegl med isbjørn og teksten «Forlaget Norsk Kunstreproduksjon»
* eldre bakpapp/papir og oppheng
Mål: ca. 114 × 94 cm inkl. ramme.
En flott og dekorativ storformatutgave av et av de mest kjente motivene i norsk kunsthistorie. Originalmaleriet ble malt i Eggedal i 1888 og befinner seg i dag på Lillehammer Kunstmuseum.
Bildet er gammelt og har bruksspor. Det finnes enkelte små hull/rifter og overflateskader i reproduksjonen, samt noe slitasje og avskalling på rammen. Baksiden har også aldersrelatert slitasje. Se bilder for tilstand.
Selges som eldre/vintage kunstreproduksjon, ikke originalmaleri.
Pris: 800 kr
På grunn av størrelsen foretrekkes henting.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 16.9.2026 kl. 19:13 ・ FINN-kode: 474586354

