FINNJobbSøkVestfoldHorten
Norautron AS logo
Norautron AS
Del annonse
Del på e-postDel på FacebookDel på X
Kopier lenke

Innkjøper – teknologi og produksjon

Fast stilling ∙ Heltid ∙ Horten
  • Søknadsfrist 02.okt.2026
  • Sektor Privat
  • Antall stillinger 2 stillinger

Kortversjonen

Operativ og variert rolle med ansvar for egne kunder og innkjøpsområder. Sikre vareflyt, kostnader og leveranser.

Kvalifikasjoner

  • Erfaring fra innkjøp, logistikk eller supply chain
  • Erfaring med ERP-systemer
  • Analytisk, strukturert og løsningsorientert
  • Behersker norsk og engelsk

Hva vi tilbyr

  • Sentral rolle i et internasjonalt og høyteknologisk selskap
  • Variert rolle med ansvar og mulighet til å påvirke
  • Gode muligheter for faglig utvikling
  • Konkurransedyktige betingelser
Er du en god match for denne stillingen?Sjekk din JobbMatch

Vil du jobbe med innkjøp i et internasjonalt teknologiselskap, tett på produksjon, leverandører og komplekse leveranser?

Innkjøper - teknologi og produksjon

Vil du jobbe med innkjøp i et internasjonalt teknologiselskap, tett på produksjon, leverandører og komplekse leveranser?

Norautron styrker innkjøpsavdelingen og søker nå to innkjøpere til virksomheten i Horten. Vi ser etter deg som har erfaring fra innkjøp og/eller logistikk, og som trives i skjæringspunktet mellom leverandører, systemer og produksjon.

Norautron er et internasjonalt selskap innen utvikling og produksjon av avansert elektronikk. Vi opererer i et høyteknologisk miljø med kunder og leverandører både nasjonalt og internasjonalt. Innkjøpsfunksjonen har en sentral rolle i verdikjeden og er viktig for å sikre god vareflyt, riktige kostnader og leveranser til rett tid.

Dette blir noen av dine viktigste oppgaver

Som innkjøper får du en operativ og variert rolle med ansvar for egne kunder og innkjøpsområder. Du vil samarbeide tett med flere deler av organisasjonen og følge innkjøpsprosessen fra behov oppstår til varene er på plass.

Arbeidsoppgavene vil blant annet være:

  • Operativt innkjøp av komponenter, materiell og systemer
  • Innkjøpsplanlegging og oppfølging av bestillinger
  • Løpende kontakt og oppfølging av leverandører
  • Oppfølging av priser, leveringstider og leveringspresisjon
  • Sikre tilgjengelighet av materiell i henhold til produksjons- og prosjektbehov
  • Tett samarbeid med produksjon, salg, kvalitet og øvrige interne funksjoner
  • Koordinering mot Norautrons datterselskaper og internasjonale leverandører
  • Registrering, oppfølging og vedlikehold av innkjøpsdata i ERP-system
  • Kontinuerlig evaluering av innkjøpsprosesser og identifisering av forbedringsmuligheter

Hvem ser vi etter?

Vi ser etter deg som allerede har erfaring fra innkjøp, logistikk, supply chain eller tilsvarende. Erfaring fra mekanisk eller teknisk industri, produksjonsvirksomhet eller andre industrielle miljøer vil være en klar fordel.

For å lykkes i rollen tror vi at du:

  • Har erfaring fra operativt innkjøp, logistikk eller supply chain
  • Gjerne har relevant utdanning innen innkjøp, logistikk, økonomi eller tilsvarende
  • Har erfaring med ERP-systemer og god systemforståelse
  • Har gode datakunnskaper og setter deg raskt inn i nye digitale verktøy
  • Er analytisk, strukturert og løsningsorientert
  • Tar initiativ og følger opp oppgaver helt frem til levering
  • Trives med flere parallelle oppgaver og klarer å prioritere når behovene endrer seg
  • Kommuniserer godt med både leverandører, kolleger og andre samarbeidspartnere
  • Behersker norsk og engelsk godt, både muntlig og skriftlig

Relevant erfaring og forståelse for innkjøp, logistikk og industrielle verdikjeder vil veie tungt.

Hva kan Norautron tilby?

Hos Norautron får du en sentral rolle i et internasjonalt og høyteknologisk selskap, hvor innkjøp er tett på den operative virksomheten.

Vi tilbyr blant annet:

  • Et kompetent, uformelt og inkluderende arbeidsmiljø
  • En variert rolle med ansvar og mulighet til å påvirke
  • Tett samarbeid med dyktige kolleger innen produksjon, kvalitet, salg og andre fagområder
  • Gode muligheter for faglig utvikling innen innkjøp, logistikk og supply chain
  • Konkurransedyktige betingelser

Hos oss får du muligheten til å kombinere operativt innkjøpsarbeid med utvikling og forbedring av prosesser i et selskap som jobber med avansert teknologi og internasjonale kunder.

Høres dette ut som en rolle som kan passe deg? Da vil vi gjerne høre fra deg. Vi behandler søknader fortløpende, så ikke vent med å søke.

Last opp CV-en din via søknadsknappen.

Positiv Kompetanse bistår oss i rekrutteringsprosessen så kontakt gjerne en av våre rekrutteringsrådgivere om du har spørsmål, Kristin Øhrn, 917 44 337 eller Eivind Foyn Bøe, 994 33 780.

Ferdigheter
AI-generert

  • Anskaffelser
  • ERP-systemer
  • Forsyningskjedestyring
  • Industriell produksjon
  • Innkjøpsplanlegging
  • Kontroll av leveranser
  • Logistikk
  • Norsk

Om arbeidsgiveren

Norautron AS er en ledende kontraktsprodusent av avansert elektronikk og elektromekaniske produkter, med hovedkontor og produksjon i Horten. Siden etableringen i 1989 har selskapet utviklet seg til å bli en internasjonal produksjonspartner for en rekke ledende aktører.

Norautron tilbyr tjenester gjennom hele produktets livsløp - fra prototyping og industrialisering til elektronikkproduksjon, elektromekanisk montasje, mekanikk, systemintegrasjon og ferdige produkter. Selskapet har virksomhet i flere land og betjener kunder i et internasjonalt marked.

Norautron leverer produkter og løsninger til kunder innen en rekke krevende markeder, blant annet maritim og havteknologi, energi, forsvar og luftfart, connectivity og computing, industri og helseteknologi. Felles for markedene er høye krav til teknologi, kvalitet, leveringspresisjon og pålitelighet.

Norautrons visjon er å være kundenes foretrukne leverandør. Kompetanse, engasjement, effektivitet og kvalitet står sentralt, sammen med et tydelig fokus på kontinuerlig forbedring.

Norautron er inne i en spennende utviklingsfase og gjør nå en av de største investeringene i selskapets historie. Sommeren 2027 flytter virksomheten inn i et nytt og moderne anlegg på Skoppum. Her skal den lokale produksjonen samles under ett tak, samtidig som kapasiteten økes og legges til rette for enda bedre flyt og samhandling mellom produksjon, lager og logistikk.

  • Antall stillinger: 2
  • Sted: 3183 Horten
  • Bransje: Transport og logistikk
  • Stillingsfunksjon: Innkjøp/forhandling, Logistikk og lager

Spørsmål om stillingen

KØ

Kristin Øhrn

Rekrutteringsrådgiver - Partner

Firmaets beliggenhet

3183 Horten

Kart
Søknadsfrist: 1 måned igjen

593 følger dette firmaet

Nyttige lenker

Se flere stillingerHjemmesideBli kjent med POSITIV KOMPETANSE

Annonseinformasjon

  • FINN-kode: 474096854
  • Sist endret: 21.8.2026, 13:45
  • Org.nr.: 821374502Se på Brønnøysundregistrene(åpnes i ny fane)
Rapporter annonse