Her er du

FINN/Jobb/Søk/Oslo/Grorud
Bilde fra arbeidsgiver

Avdelingsleder AFT - Blå Kors arbeid og inkludering

Blå Kors arbeid og inkludering

  • Søknadsfrist 17.8.2026
  • Ansettelsesform Fast

Vil du lede et viktig samfunnsoppdrag og bidra til at mennesker kommer nærmere arbeid og utdanning?

Blå Kors Arbeid og Inkludering Oslo søker en engasjert og tydelig avdelingsleder for arbeidsforberedende trening (AFT). Som avdelingsleder får du en sentral rolle i å sikre høy kvalitet, gode resultater og faglig utvikling i AFT-avdelingen. Du har ansvar for å levere tiltaket i tråd med avtalen med Nav, samtidig som du leder og utvikler medarbeiderne, følger opp resultater og sikrer god ressursutnyttelse og drift innenfor vedtatte økonomiske rammer.

Du vil også arbeide tett med dedikerte karriereveiledere, fagveiledere, Nav og virksomhetsleder for å sikre at deltakerne får den støtten de trenger for å nå sine mål. Vi ser etter deg som har ledererfaring og et sterkt engasjement for arbeidsinkludering, kvalitet og utviklingsarbeid.

Arbeidsområder:

  • Lede, støtte og utvikle karriereveilederteamet, som i dag består av 11 medarbeidere

  • Sikre at kravspesifikasjonen for AFT forstås og etterleves

  • Sikre at leveranse, mål, resultatkrav og rammeutnyttelse følges opp i tråd med avtale med Nav

  • Sørge for at mål og resultatkrav avtalt med Nav forankres og følges opp i avdelingen

  • Gjennomføre medarbeideroppfølging og resultatorienterte samtaler

  • Sikre høy kvalitet i veiledningsarbeidet og i rapportering til Nav

  • Følge opp implementering av rutiner, prosedyrer og kvalitetsstandarder

  • Bidra til kompetanseutvikling og faglig utvikling i teamet

  • Følge opp Lean-arbeid og kontinuerlig forbedring i avdelingen

  • Være kontaktperson mot Nav i daglige problemstillinger

  • Være et bindeledd mellom virksomhetsleder og avdelingen

Kvalifikasjoner:

  • Minimum treårig relevant høyere utdanning fra høyskole eller universitet, relevant erfaring kan kompensere for utdanningskravet

  • Erfaring med personalledelse

  • Erfaring med veiledning og oppfølging av mennesker i endringsprosesser

  • Erfaring fra arbeidsrettede tiltak eller arbeidsinkluderingsfeltet

  • God forståelse for kvalitetssikring, resultatoppfølging og utviklingsarbeid

  • Gode digitale ferdigheter

  • God skriftlig og muntlig fremstillingsevne

  • Gjerne erfaring med Lean eller annet systematisk forbedringsarbeid

Personlige egenskaper:

  • Engasjert i mennesker og arbeidsinkludering

  • Tydelig og trygg leder

  • Handlekraftig, strukturert og målrettet

  • Gode relasjonelle ferdigheter

  • Motiverende og utviklingsorientert

  • Evne til å se muligheter og finne løsninger

  • Trives med rapportskriving og dokumentasjon

  • Bidrar til et godt arbeidsmiljø og samarbeid

Vi tilbyr:

  • En meningsfull lederstilling i et varmt, inkluderende og tverrfaglig arbeidsmiljø, med vekt på kvalitet, innovasjon og samhandling

  • En fremoverlent organisasjon med solide resultater, god økonomi og et sterkt utgangspunkt for videre vekst og utvikling

  • En organisasjon som ser både medarbeidere og deltakere, og som har et tydelig samfunnsoppdrag

  • Fokus på kompetanseheving, faglig utvikling og læring i arbeid

  • Gode pensjons- og forsikringsordninger, blant annet behandlingsforsikring, AFP og 7 % pensjon fra første krone uten trekk i lønn

  • Tilgang til bedriftskantine, treningsrom, bedriftsidrettslag og andre sosiale goder

  • Fleksibel arbeidstid, med kjernetid fra kl. 09–15.

  • Gratis parkering med lademuligheter

  • Lønn etter avtale

For nærmere informasjon kontakt vår samarbeidspartner Skagerak Consulting ved Jan Inge Hiorth tlf. 911 10 038, eller Blå Kors ved virksomhetsleder Isabelle With, tlf. 908 99 006.

I Blå Kors jobber vi med forebyggende tiltak, spesielt rettet mot barn og unge, samt behandling, oppfølging etter behandling og inkludering. Rus er en av våre største samfunnsutfordringer og Blå Kors har i over hundre år gjort en viktig innsats for å hjelpe personer som er direkte eller indirekte rammet. Blå Kors er en ideell aktør og eier og driver 62 virksomheter fordelt over store deler av Norge. Med nærmere 1700 dyktige medarbeidere, 1600 engasjerte frivillige og 1700 aktive medlemmer når vi langt ut. Vår organisasjon ønsker også å gjenspeile mangfoldet i befolkningen i vår rekruttering. Vi oppfordrer alle som er kvalifiserte til å søke ledige stillinger uansett kjønn, alder, funksjonshemming og flerkulturell bakgrunn. Det samme gjelder dersom man har hatt et lengre opphold fra arbeidslivet. Vi ønsker å legge til rette for inkluderende rekruttering.

Blå Kors arbeid og Inkludering, i samarbeid med Nav, tilbyr det forhåndsgodkjente arbeidsmarkedstiltakene Arbeidsforberedende trening og Varig tilrettelagt arbeid. I tillegg eier og driver selskapet Blå Kors Maler, Blå Kors Café og Catering, og Blå Kors Bilpleie.

Les gjerne mer om oss her: www.blakors.no/arbeid-og-inkludering/

Skagerak Consulting er et tverrfaglig miljø innen rekruttering og rådgivning. Vi jobber med å utvikle mennesker og organisasjoner for å skape varige forbedringer og verdier i offentlige og private virksomheter. Vårt arbeid er basert på en kombinasjon av dokumentert metodikk, praktisk erfaring og en god porsjon sunn fornuft.

Les mer om Skagerak Consulting AS her: www.skc.no

For å unngå bedrageriforsøk vil vi presisere at vi aldri ber om BankID-informasjon i søknadsprosessen.

Ferdigheter
AI-generert

  • Kvalitetssikring

(1/10)

  • Bilde 1 av 10 i jobbannonse-galleriet
  • Bilde 2 av 10 i jobbannonse-galleriet
  • Bilde 3 av 10 i jobbannonse-galleriet
  • Bilde 4 av 10 i jobbannonse-galleriet
  • Bilde 5 av 10 i jobbannonse-galleriet
  • Bilde 6 av 10 i jobbannonse-galleriet
  • Bilde 7 av 10 i jobbannonse-galleriet
  • Bilde 8 av 10 i jobbannonse-galleriet
  • Bilde 9 av 10 i jobbannonse-galleriet
  • Bilde 10 av 10 i jobbannonse-galleriet

Om arbeidsgiveren

I Blå Kors jobber vi med forebyggende tiltak, spesielt rettet mot barn og unge, samt behandling, oppfølging etter behandling og inkludering. Rus er en av våre største samfunnsutfordringer og Blå Kors har i over hundre år gjort en viktig innsats for å hjelpe personer som er direkte eller indirekte rammet. Blå Kors er en ideell aktør og eier og driver 62 virksomheter fordelt over store deler av Norge. Med nærmere 1700 dyktige medarbeidere, 1600 engasjerte frivillige og 1700 aktive medlemmer når vi langt ut. Vår organisasjon ønsker også å gjenspeile mangfoldet i befolkningen i vår rekruttering. Vi oppfordrer alle som er kvalifiserte til å søke ledige stillinger uansett kjønn, alder, funksjonshemming og flerkulturell bakgrunn. Det samme gjelder dersom man har hatt et lengre opphold fra arbeidslivet. Vi ønsker å legge til rette for inkluderende rekruttering.

Blå Kors arbeid og Inkludering, i samarbeid med Nav, tilbyr det forhåndsgodkjente arbeidsmarkedstiltakene Arbeidsforberedende trening (AFT) og Varig tilrettelagt arbeid (VTA). I tillegg eier og driver selskapet Blå Kors Maler, Blå Kors Café og Catering, og Blå Kors Bilpleie.

Les gjerne mer om oss her: www.blakors.no/arbeid-og-inkludering/

  • Sektor: Organisasjoner
  • Sted: Østre Aker vei 206 F, 0975 Oslo
  • Hjemmekontor: På kontoret
  • Bransje: Arbeidstaker- og arbeidsgiverorganisasjoner, HR, organisasjonsutvikling og rekruttering, Ideelle organisasjoner
  • Stillingsfunksjon: Forretningsutvikling og strategi, Kontor og administrasjon, Ledelse

Nøkkelord

#arbeidoginkludering, #AFT, #blåkors, #nav, #ledigstilling

Blå Kors arbeid og inkludering logo

Spørsmål om stillingen

  • Kontaktperson: Jan Inge Hiorth
  • Stillingstittel: Seniorrådgiver
  • Mobil: 91 11 00 38
Send meldingSend SMS
  • Kontaktperson: Isabelle Wilt
  • Stillingstittel: Virksomhetsleder
  • Mobil: 90 89 90 06
Send meldingSend SMS
  • Bli kjent med - Skagerak Consulting AS
  • Hjemmeside
  • Flere stillinger fra - Skagerak Consulting AS

3378 følger dette firmaet

Firmaets beliggenhet

Østre Aker vei 206 F, 0975 Oslo

Kart

Annonseinformasjon

  • FINN-kode 469153396
  • Sist endret 7.7.2026, 12:02
Rapporter annonse