Bildegalleri
Sjelden GAMA 400 Opel Kapitän blikkbil – 1950-talls tysk klassiker
Til salgs
Frakt fra 39 kr + Trygg betaling 51 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Må fikses - Noen mangler/ødelagte deler
Flott og dekorativ tysk blikkbil fra siste halvdel av 1950-tallet selges. Dette er en GAMA 400 som forestiller den ikoniske Opel Kapitän (produsert i Vest-Tyskland).
Bilen har den originale, tidsriktige lyseblå/turkise fargen med beige tak. Den har masse sjel og en herlig, naturlig patina som samlere setter pris på.
Detaljer om tilstanden:
Karosseri: Bilen har alle fire originale hjul, intakt grill/støtfangere og det originale Opel-emblemet på panseret og bagasjelokket.
Interiør: Flott trykt blikkinteriør med seter, ratt og dashbord som er godt synlig gjennom vinduene. Teksten "Made in Western Germany" er preget under bakruten.
Mangler (perfekt restaureringsobjekt):
Mangler det gule lykteglasset i den ene frontlykten (det andre er intakt).
Mangler det røde plastglasset til høyre baklykt (venstre side er intakt).
Mangler det pregede "Kapitän"-skiltet på bilens høyre forskjerm (intakt på venstre side).
Bilen selges som et ærlig samleobjekt eller prosjekt akkurat slik den står ut fra bildene.
Kan hentes eller sendes mot at kjøper betaler frakt (f.eks. med Fiks ferdig eller Norgespakke). Ta kontakt ved spørsmål eller for å gi bud!
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 21.8.2026 kl. 11:55 ・ FINN-kode: 473784505


