
Bildegalleri
Rolex Submariner 16618LB i 18k gull. Ca. 1993/94.
Til salgs
279 000 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Merke: Rolex
Kjønn: Unisex
Rolex Submariner Date 16618LB – 18k gull – S-serie 1993/94 – Boks, tilbehør og ekstra gullledd
Vurderer salg av en klassisk Rolex Submariner Date ref. 16618LB i massivt 18 karat gull.
Dette er den ikoniske helgull-Submarineren med blå skive og blå bezel, en modell som for mange representerer noe av det mest karakteristiske Rolex har produsert. Referanse 16618LB er blant de mest ettertraktede femsifrede Submariner-referansene og kombinerer den klassiske 40 mm-kassen med det legendariske Rolex kaliber 3135.
Klokken er en S-serie med serienummer S869182, produsert rundt 1993/1994, og har den varme og elegante fremtoningen som kjennetegner de tidlige helgullmodellene.
Klokken er kjøpt gjennom Blomqvist, og referanse og serienummer er registrert hos Urmaker Bjerke.
Spesifikasjoner
Rolex Submariner Date
Ref. 16618LB
18k gult gull
Blå skive
Blå bezel
Automatisk Rolex kaliber 3135
Safirglass
Dato med Cyclops
40 mm
Serienummer S869182
Produksjonsår ca. 1993/1994
SERVICE sist utført okt. 2024
Medfølger
Rolex innerboks
Rolex ytterboks
Rolex-hefter/manualer
Rolex-mappe
Ekstra originale gullledd
Dokumentasjon fra Urmaker Bjerke
Kjøpt via Blomqvist
Tilstand
Klokken er brukt og har naturlige bruksspor etter alder og bruk. Den er i daglig bruk og fungerer godt. Fremstår etter min vurdering som et ærlig og pent eksemplar med flott helhet og sterk tilstedeværelse på håndleddet.
Denne referansen er blitt stadig vanskeligere å finne i god og original stand, og er et interessant alternativ for både samlere og entusiaster som ønsker en klassisk Rolex sportsmodell i helgull
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 1.8.2026 kl. 18:48 ・ FINN-kode: 471487034



