Bildegalleri
Cora Sandel: 4 eldre utgaver (3 førsteutgaver + krigsutgave) – Meget god stand
Til salgs
Frakt fra 69 kr + Trygg betaling 51 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Selger en samlet pakke med 4 eldre bøker av Cora Sandel, utgitt av Gyldendal Norsk Forlag. Alle bøkene er i meget god stand. Bøkene har en unik og dokumentert eierhistorikk, da de opprinnelig har tilhørt det private biblioteket til den kjente sosietets Oslo-familien Bergendahl (Rittmester Arild Bergendahl og Elly Bergendahl). De har stått lagret og beskyttet i flere tiår, noe som forklarer hvorfor de er så uvanlig velholdte.
Følgende bøker inngår i pakken:
Carmen og Maja (1932) – Original 1. utgave. Originalt forlagsbind med blå rygg og beige omslag.
Mange takk, doktor (1935) – Original 1. utgave. Originalt forlagsbind med okkergult omslag.
Figurer på mørk bunn (1949) – Original 1. utgave. Originalt forlagsbind med blå rygg og beige omslag.
Alberte og Jakob (1941) – Krigsutgave i Gyldendals samlebind (mønstret lyst omslag, rygg med to grønne striper, én rød stripe og gullskrift).
Denne 1941-utgaven ble trykket under den tyske okkupasjonen i 1941. Fordi forlaget da var under NS-styre, ble teksten i denne utgaven i hemmelighet sensurert for Tyskland-kritiske avsnitt bak Cora Sandels rygg for å unngå at tyskerne beslagla opplaget. Et spennende historisk kulturminne.
Bøkene selges samlet. Kan hentes eller sendes i posten mot at kjøper betaler frakt (f.eks. med "Fiks ferdig"). Ta kontakt ved spørsmål!
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 15.7.2026 kl. 11:18 ・ FINN-kode: 469827495



