Bildegalleri
Vil du bli "Best når det gjelder" ...?
Til salgs
Frakt fra 38 kr + Trygg betaling 79 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Emne: Psykologi og utdanning
... eller er du fornøyd med å være midt på treet (eller litt under) ...?
Enten du er penest/ kjekkest i klassen, og kaptein på håndballaget, eller du er "benkers" på fotballaget, alltid blir valgt sist i gymtimen - eller om du f-a-k-t-i-s-k er på landslaget i en idrett - eller om du bare heter Ola eller Kari, har en 8 - 16-jobb, tjener helt greit, krangler med sjefen, og bærer på en hemmelig drøm om å starte for deg selv, samt å løpe halvmaraton på under 90 minutter ...?
DA SKAL DU KJØPE DENNE BOKEN!!!
Willi Railo, kanskje sammen med Frank Beck, regnes som foregangsmannen og nestoren innen idrettspsykologi i Norge.
Railo sine teorier og praksis er like anvendelige og gyldige i 2026 som i 1983, da boken ble utgitt (menneskeheten har, tross alt, ikke utviklet seg til det ugjenkjennbare på de 43 årene som har gått, siden utgivelsen).
Mange tror - feilaktig - at "idrettspsykologi er for folk med issues og store problemer", antagelig fordi de knytter begrepet "psykologi" til forestillinger om blytung medisinering, tvangsinnleggelse, bruk av belter og reimer, Sandviken sykehus - og litt Jack Nickolson i "Gjøkeredet".
Antagelig er mange óg redde for hva ANDRE vil si om dem, dersom de sa høyt at de benytter idrettspsykologi i hverdagen, og avstår derfor fra å bruke dét verktøyet som idrettspsykologi er.
Heldigvis får flere og flere øynene opp for viktigheten av mental trening, for å prestere bedre - både på idrettsbanen og i hverdagen! Olympiatoppen har i nærmere 40 år skjønt viktigheten av mental trening for å prestere best mulig, og majoriteten av våre landslag og eliteserielag innen en rekke idretter har i dag egne stillinger for idrettspsykologer - tenk bare på Bodø/Glimts prestasjoner de siste årene, og herrelandslaget som nå er i VM, for første gang på 28 år!
Derfor;
ikke vær en løk, men i stedet løp og kjøp!
Dette er f-a-k-t-i-s-k en sjelden bok å få tak i - så her gjelder det å smi mens vippsen er varm!!
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 4.7.2026 kl. 15:39 ・ FINN-kode: 468894066


