Bildegalleri
Antikk piketitter
Til salgs
4 000 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Unikt antikt vippespeil i dragestil (ca. 1900) – Praktfullt håndverk!
Selger et vakkert og sjeldent vippespeil fra rundt år 1900, utført i klassisk norsk dragestil. Dette er et smykke av et møbel for deg som elsker antikviteter, unikt håndverk.
Speilet har utrolig forseggjorte detaljer og en fantastisk karakter som vil gi ethvert rom særpreg.Detaljer og dekorstil:
Norsk dragestil / historisme
Alder: Ca. år 1900
Utskjæringer: Rikt skåret dekor med akantusranker, blomster og drager.
Unike elementer: To flotte spir med skåret bladverk, samt originale festepinner formet som skårede fugler på hver side av rammen.
Praktisk: Underdel med en integrert skuff til småtteri.
Mål
Høyde: 79 cm
Lengde: 38,5 cm
Dybde: 26 cm
Speilet selges som det er, med behov for litt kjærlighet for å bli helt komplett:Mangler speilglass.Rammen sitter skjevt og noe løst.Rammen holder seg ikke i riktig posisjon per nå (trolig på grunn av vekten fra det manglende speilglasset).Naturlig aldersrelatert bruksslitasje, samt enkelte markhull og hakk som gir møbelet ekte patina.Med nytt glass og en liten oppstramming i rammefestet vil dette bli et absolutt blikkfang på kommoden, i gangen eller på soverommet.
Selges for 4000
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 3.7.2026 kl. 18:24 ・ FINN-kode: 468752080
