Bildegalleri
Nydelig festdrakt med hvit bunadsskjorte, søyle og øredobber
Til salgs
1 800 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
Passform: Normal i størrelsen
Størrelse: M
Materiale: Ull
Farge: Flerfarget
Selger en nydelig festdrakt i klassiske og tradisjonelle farger. Med smykker og hvit bunadsskjorte i bomull, som nylig ble rengjort med sitronsåpe.
Selve stakken er av svart polyester, og vesten er i 60 %ull/40 % polyester. Vesten og stakken henger sammen, og kan strammes/slakkes med fastsydde knapper. Det svarte forkleet som skal være utenpå, har et bredt fint brodert belte i ull med samme farge og broderinger som vesten. Dette settes på med trykknapper. Forkleet kan også syes opp, slik at en får 2 rader med motiv nederst hvis en skulle ønske det. Beltet har trykknapper, som evt kan flyttes ut/eller inn etter behov. Jeg er selv en medium /Large, og bruker 38-40 i andre klær , og den er stor nok til meg.
Den hvite skjorten er i 38/40 og har fine broderinger både i kragen og nederst på armene. Kragen har trykknapper og en hempe øverst i halsen. Den pene skjorten har også 2 fastsydde blanke mansjetter som pynt nederst på hver arm.
Jeg har brukt drakten kun 3 ganger, og det er ikke noe slitasje, merker eller skader på den.
Den er også røykfri og dyrefri!
Jeg har fått mye skryt for denne festdrakten, så det er en god og billig investering til tross for at drakten er litt av et smykke i seg selv!
Søylen og øredobbene er sølv og gullfarget. De er ikke ekte, men veldig pene likevel😊
SE for øvrig bilde av målene.
Selges samlet for kr 1800,-
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 2.7.2026 kl. 13:11 ・ FINN-kode: 467285019


