
Bildegalleri
Lars Morell – Ink on Paper (2016) – Unikt aluminiumsverk
Til salgs
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
KI-generert annonsetekst:
Tittel: Ink on Paper (2016)
Kunstner: Lars Morell (f. 1980)
Format: Ca. 80 x 120 cm
Materiale/Teknikk: UV-print på formkuttet alu-dibond (aluminium)
Årstall: 2016
Tilstand: Meget god
Beskrivelse:
Vurderer salg av et vakkert og monumentalt verk av den anerkjente norske samtidskunstneren Lars Morell. Verket er en del av den kjente serien "Ink on Paper" og stammer fra 2016. Dette er en viktig periode i Morells kunstnerskap hvor han deltok på profilerte utstillinger i inn- og utland.
Verket kjennetegnes av kunstnerens ikoniske utforskning av illusjoner, gamle teaterplakater, og grensen mellom det abstrakte og det figurative. Det er utført som et UV-trykk på en formkuttet aluminiumsplate, noe som gir verket et svevende, tredimensjonalt og industrielt uttrykk på veggen.
Verk i denne størrelsen produseres i svært begrensede og eksklusive opplag.
Pris/Vurdering:
Verdiestimat hos gallerier/auksjonshus ligger på mellom 25 000 og 45 000 NOK for tilsvarende formater i denne serien. Seriøse bud vurderes.
Verket kan besiktiges/hentes etter avtale.
Kjøper betaler den lovpålagte kunstavgiften på 5 % ved privat salg
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 15.5.2026 kl. 21:48 ・ FINN-kode: 463805758
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt
