Bildegalleri
Zuñi øreringer med turkiser native american
Til salgs
Frakt fra 25 kr + Trygg betaling 51 kr. Frakten er på tilbud – ordinær pris er 39 kr.
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Eldre øredobber i tradisjonell zuni-stil, en stamme av USA's urbefolkning (indianere) som holder til i New Mexico. Om det faktisk er laget av dem kan jeg jo ikke si sikkert, men stilen stemmer.
Innsatt med perler av turkiser. Jeg finner ikke stempler på disse, men krokene ser ut til å ha blitt skiftet ut, kanskje stempelet satt på de originale krokene. Jeg er iallefall selv overbevist om at dette er sølv, basert på oksidering/farge/skinn, ikke magnetisk, ikke metall-lukt.
Pen stand, se bilder. Ikke pusset da jeg anser oksideringen som passende.
Høyde: Ca. 2 cm (ikke medregnet hempe/krok)
Vekt: Ca. 2,5 gram
Pris: 500 kr
Søkeord: Sølv silver sterling 830 830S 925 925S urfolk indianere indianersmykke native american retro vintage antikk antikt valentines day valentinsdag valentinsdagen morsdag morsdagsgave investering edelmetall edle metaller kultur kulturelt håndtverk håndlaget håndarbeid sølvsmed tradisjon tradisjonell tradisjonelt zuni
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 2.2.2026 kl. 13:14 ・ FINN-kode: 449181493
