Bildegalleri
GJESTEMAT - Frode Aga. UTSOLGT I BUTIKK!
Til salgs
300 kr
Beskrivelse av varen
Har ryddet i huller og kasser.
Selger GJESTEMAT - Frode Aga, Jon Aga , Friedrich (Fritz) Knott og Berit Kongsvik.
Den sprelske og populære kokken og TV-kjendisen har skrevet kokebok og varter opp med sikker (m)AGA - følelse og originale vrier på tradisjonelle norske råvarer.
Matrepertoaret i denne utsøkte kokeboka er basert på tradisjonelle norske råvarer. Rettene fremstår i fornyet og kulinarisk forfinet form og viser at norsk mat fortsatt vil ha en sterk posisjon i konkurranse med nye internasjonale mattrender. Eller hva synes du om Råmarinerte lakseskiver, Sauterte lammefileter med ratatouille og Kald rips-appelsinsuppe. Solid norsk og raffinert nyskapende på samme tid!
Frode Aga har i mange år vært opptatt av tradisjonsrik norsk mat, og med dette som utgangspunkt har han tryllet frem de vidunderligste retter på hoteller og restauranter i hele Norge. Etter hvert slo han seg ned på Geilo som vert for Hallingstuene restaurant sammen med sin kone, Berit Kongsvik. Her kan gjestene glede seg over hans kulinariske kunstferdigheter og uvanlige innslag på menyen.
Frode Aga er kjent fra NRK Fjernsynet i seriene Antikviteter og snurrepiperier og Kokkekamp. Han forbindes med så vel faglig dyktighet og seriøsitet som vidd og sprelsk humor.
Frode Aga vant prisen for "Best Television Book" i Norge (2001) med denne boka.
Se mine andre annonser også. Mye bra for en billig penge.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 23.1.2026 kl. 16:52 ・ FINN-kode: 447570102

