Bildegalleri
DAVID CASSIDY - COMEBACK AMERIKANSK POP IDOL - JUSTIN BIEBER - JOHNNYROCK
Til salgs
Frakt fra 99 kr + Trygg betaling 40 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
DAVID CASSIDY – «DAVID CASSIDY» (1990)
Tenårings-idolet David Cassidy hang på store plakater på mange pikerom rundt 1970 og utover på 70-tallet.
Dette albumet kom fem år etter hans comeback i 1985 som markerte hans første album på nesten 10 år. I 1985 ble han produsert av hit-maskinen Alan Tarney og hadde med seg polske Basia på vokal (hun fra Matt Bianco som noen husker med «Get out of your lazy bed»).
Denne gang hadde han med seg de ikke mindre meritterte produsentene Phil Ramone og E.T. Thorngren. Phil var en av de heteste produsentene på denne tiden med Dylan, Paul Simon, George Michael, Elton John, Madonna, Billy Joel, Paul McCartney, Stevie Wonder, Rod Stewart og Barbra Streisand på listen over bare noen av de han har jobbet med. Det var åpenbart at her skulle David Cassidy løftes ut av glemselens dal.
Med Mark Spiro på keyboards (kjent fra Rick Springfield, Steve Perry (Journey), David Lee Roth og Julian Lennon) og Michael Landau på gitarer (kjent på alt fra Whitney Houston og Michael Jackson til Miles Davis og Joni Mitchell) var dette et seriøst forsøk på å breake David Cassidy med det som var hans første album utgitt hjemme i USA på 18 år.
Du vil bli overrasket over hvor bra dette låt i 1990. En langt mer rocka David Cassidy enn du hadde hørt, der John Wetton (fra Asia og Yes) er med og skriver en av låtene som kan gi deg en pekepinn. Tenk i retning Richard Marx og nevnte Rick Springfield. Denne ble utgitt på den lille smakfulle labelen Enigma som gikk konk like etter utgivelsen så denne ble nok aldri promotert skikkelig. Og den kom ikke på vinyl i USA, bare i Europa. Denne ser du ikke ofte.
DENNE SOM NYTT. TOPP STAND.
Dette er en HOLLANDSK ORIGINAL pressing fra 1990 på ENIGMA RECORDS der coveret, den originale innerposen med bilder/ tekstene og vinylen er SOM NYTT. TOPP STAND.
Min Pris: 250 kr
DAVID CASSIDY VAR IDOLET FOR MANGE UNGE RUNDT 1970. STJERNEN VAR FOR 70-TALLET DET JUSTIN BIEBER HAR VÆRT I MODERNE TID.
Kjøper betaler for frakt. Det er billigere enn du tror.
Samsending av flere plater i samme pakke lønner seg.
Selger både som Fiks Ferdig eller direktesalg. Direktesalg sparer deg for penger.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 22.1.2026 kl. 13:45 ・ FINN-kode: 447386210