Bildegalleri
Frisk, syk eller bare plaget?: innføring i medisinsk nøkkelkunnskap: Even Lærum
Til salgs
Frakt fra 39 kr + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Emne: Helse og medisin
Om boken - Innbundet • 2005 • Norsk Bokmål • 1. utgave
Frisk, syk eller bare plaget? gir en bred fagterminologisk innføring i viktige helsefaglige uttrykk, begrep og fakta som for eksempel helse, mestring, stress, livskvalitet, alternativ behandling, rehabilitering, uføretrygd og hjelpestønad. Her finner man svar på spørsmål som hva er sykdom, og når er en person syk? Hva betyr en diagnose, og er den riktig?
Studenter innen grunnutdanningene i helsefag kan særlig i begynnelsen av sine studier ha problemer med alle nye og kompliserte fagtermer som i undervisningen blir mangelfullt eller ikke definert, og som heller ikke finnes samlet i en bok. Ikke minst ved skriftlige og gruppebaserte oppgaver kan denne boken være nyttig. Den er også relevant for ansatte i helsevesenet eller andre som arbeider med, eller interesserer seg for, helsefaglige temaer.
Boken er rikt illustrert med figurer, foto og tabeller, og den er levendegjort med praktiske pasienteksempler. Forfatteren bidrar også med forslag til diskusjonstemaer.
Even Lærum er professor i allmennmedisin og har lang erfaring i tverrfaglig undervisning, forskning og publisering innen en rekke medisinske områder. Han er for tiden leder av Formidlingsenheten i Nasjonalt ryggnettverk ved Ullevål universitetssykehus og arbeider fast som primærlege.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 1.9.2025 kl. 05:49 ・ FINN-kode: 424886652
