Bildegalleri
Små barns læring
Beskrivelse av varen
Møter mellom barn og voksne i barnehagen
Eva Johansson
Små barns læring handler om møtene mellom barn og voksne i barnehagen, og læringsmulighetene disse møtene gir.
Kunnskap leves, oppleves og erfares, skapes og forandres i samspillet mellom barn og voksne. Arbeid med små barn handler derfor ikke om effektivitet. Det handler om dyktige pedagoger, og betingelser som legger til rette for nært samspill.
Boken gir kunnskap om pedagogisk virksomhet overfor de yngste barna i barnehagen, og den inspirerer til diskusjon. Den er viktig for flere av kunnskapsområdene i barnehagelærerutdanningen, og er en inspirasjonskilde for deg som allerede jobber i barnehagen.
Forfatteren Eva Johansson er professor i pedagogikk ved Universitetet i Stavanger. Forskningen hennes retter seg primært mot de yngste barna i barnehagen, og barns læring i barnehage og skole.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innLånepriser
Annonsens metadata
Sist endret: 10.2.2025 kl. 19:33 ・ FINN-kode: 393093241