Bildegalleri
J.W. Knopf 7/8 fiolinbue - perfekt til hardingfele 🎻
Til salgs
Frakt fra 109 kr + Trygg betaling 297 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
En veldig fin, kraftfull, men elegant klingende 7/8 fiolinbue i meget god stand bygget av den berømte tyskeren J.W. Knopf. Prisindikert av fiolinmaker Matthieu Besseling i både Amsterdam og Paris og tyske buemaker D. Schmidt (Dresden).
Dette er en 7/8 fiolinbue fra rundt cirka 1825- 1850. Den er spesiell, og veldig ideell for de som har litt kortere armlengde. Antakelig har den blitt laget i den tida på etterspørsel, for ei kvinne eller et barn.
Dette er en fantastisk, sterk, utmerket klingende bue i perfekt bevaringstilstand. Perfekt til hardingfele 🎻 Buen har en spesiell og utmerket spiss, som minner på den på buen av J. Haifetz.
Treverket er helt nydelig, gammelt oktagonalt tre (gylne brunt pernambuc) man ikke ser så ofte lenger.
Siden denne fine buen ikke er signert er prisen betraktelig lavere.
Jeg bruker denne buen ikke nok selv, så det er med tungt hjerte jeg selger den. Jeg håper virkelig hun kan finne noen som skal spille mye og gi henne masse kjærlighet.
Ønsker du å prøvespille? Ta kontakt via finn eller dette tlf-nummeret: 93426373.
Pris: 25.000 kr
Kan både sendes og hentes 😊
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 11.3.2026 kl. 16:49 ・ FINN-kode: 251456925
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt









