Bildegalleri
Panerai Luminor 1950 8 Days GMT Chrono Monopulsante PAM 275
Til salgs
95 000 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
Kjønn: Herre
Vurderes solgt.
Chrono Monopulsante - mono-pusher Chronograph med in-house Caliber P.2004.
Nydelig klokke med GMT funksjon og den MEGET ettertraktede DOT-dialen. (Ikke AM/PM som på nyere utgaver.
Limitert til 500 eksemplarer. J-serie)
Historisk viser det seg at verdien på denne modellen vil stige i årene som kommer. Spesielt full-set!.
Sammenligne gjerne med lignende modeller med samme verk; 311 og 737. 275, er jeg ganske sikker på at vil ha samme utvikling i pris. Det blir ikke fler av de for å si det slik. Går ikke 13 på dusinet av disse, som det gjør med de fleste Rolex modeller...
Klassisk 1950-urkasse og domed krystallglass. En klokke som ALDRI går ut av stil!
Et ur med virkelig framtoning på håndleddet.
3 esker medfølger. Garantihefte/servicepapirer.
Verktøy for skifte av rem. Originale tags/plastikk.
2009 modell. Solgt ny i PANERAI boutique januar 2010.
Full service hos PANERAI i september 2018.(full dokumentasjon fra PANERAI SERVICE medfølger. Mange nye deler satt inn, noe som er vanlig ved full service utført av PANERAI selv.
Produseres ikke lenger.
Assolutamente skinnrem, og original svart gummirem medfølger.
PAM 275 har alle trekk man ønsker i en moderne Panerai. - 1950 urkasse i børstet stål(med kronebeskytter, som er et kjennetegn for Panerai), sandwich-dial, rått domed glass(crystal), og ikke minst, et Panerai in-house urverk som selvsagt viser timer, minutter og sekunder, men i tillegg har en GMT-indikasjon (men med 12 timers skala, ikke 24, som er mer naturlig spør du meg), en dag/natt indikator, og en lineær «power-reserve» indikator, som viser hvor mye gangreserve man har igjen av de imponerende åtte dagers reserve dette fenomenale mekaniske urverket har. Chrono-funksjon med 1-knapps betjening, noe som er ganske sjeldent.
44mm diameter.
Leveres med OEM(som ny) Panerai sort gummireim. Og med mørk brun assolutamente skinnreim, denne er lite brukt og med fin patina allerede. Andre reimer som er avbildet kan medfølge mot tillegg i pris. Spør gjerne!
PAM 275 er en del av Panerai’ «Special Collection»
Kommer i originale bokser, og Panerai sin flotte treeske, med utstyr for enkelt å kunne skifte reim selv. Se bilder.
Klokken er brukt i rotasjon med andre ur og i særdeles god stand. Noen små hairlines er uungåelig, men en liten lett buff, så har du en klokke som er som ny!
Kort og godt et fantastisk flott ur!
Annonseselgere uønsket. Face to face handel foretrekkes. Klokken kan sendes ved forskuddsbetaling(penger fysisk på konto først), og for kjøpers regning, med foretrukket sendemåte.
Ekthet selvsagt garantert! Handle trykt hos en som har lang fartstid på Finn.no, og som har kjøpt og solgt bl.a. klokker, i øvre prisklasser uten noen issues.
Garantikort er stemplet hos utenlandsk AD, jeg er andre eier. MVA ukjent.
Luminor 1950 8 Days GMT Chrono Monopulsante
Production Years: 2007-2013
Movement: Calibre P.2004/1
Power Reserve: 8 Days
Water Resistance: 100m
Dial Color: Black
Bezel: Polished Steel
Case: Brushed Steel
Caseback: Exhibition
Crown Protector: Yes
Crystal: 2mm Sapphire
Diameter: 44mm
Lug Width: 24mm
Reference Number: PAM275 PAM00275
Nypris var kr. 154 000,- i 2009, dette tilsvarer kr. 229 000,- +, i dagens kroneverdi!!
Relevante bud vurderes fortløpende. Bytte kan være aktuelt mot rette objekt.
FYI: Ur oppbevares trygt, i safe på annen adresse.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 18.11.2025 kl. 16:35 ・ FINN-kode: 151724953












