Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
BMW 3-serie
M3 3,0 godkj omb STRØKEN - INNBYTTE
1991
33 000 km
Manuell
Bensin
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Sjekk bilens historikk for BS71565
Få en rask oversikt over bilens historikk og hva du bør sjekke
Beskrivelse
- lakkert i original Gletscherblau farge, meget pen i lakken!
- M3 fanger, sideskjørt, lister, speil og spoiler
- nye hovedlykteglass, blinklys, grill/nyrer - kun for å få det 100% strøkent kosmetisk!
- proft sotede vinduer
- M3 ratt, sportstoler i skinn
- helt nytt Supersport Black Evolution justerbart understell
- alt av foringer i understell byttet til Powerflex/GS performance
- justerbare camberstag bak
- hjulstillingskontroll juli 2015
- tectylert i hjulbuer og under
- ny clutch, lager til mellomaksel
- ny bremsekraftforsterker
- alt av slanger og belger ifbm innsug gått over og byttet
- motorflushing, ny olje og filter
- nye dyser
- 3,2 bremser foran 3,0 bremser bak
- S50b30 motor kjøpt hos GS-Sirevåg som hadde gått ca 135000km da den ble satt i denne bilen i 2007, bilen og motor har gått 33000km siden da. Kmstand på bilen i 2007 var ca 190000km
- overhalt motor med kvasse kammer
- kun 19" felger følger med til annonsert pris, vi har 3 andre felgsett som kan selges med utenom, 17 og 18" BBS RK (lette banehjul) + originale BMW M3 felger 17x7,5/8,5 med nesten nye Bridgestonedekk
- og mye mer, kvitteringer og "dagbok" kan legges frem
Fordeler med denne:
- Tipp topp stand - vi kjørte Kristiansand-Rudskogen t/r + en dag med fornuftig banekjøring uten noe antydning til tekniske problemer. Bilen har fått 100-talls timer omsorg i et etablert hjem - luftet på søndagsturer og til/fra jobb når det er fint vær
- EU-godkjent juli 2015!
- Sprek motor med kvasse kammer, holdt fint følge med originale S54-E46 og S50b32 biler på Rudskogen nå i høst
- Sedan har faktisk sine klare fordeler kontra coupe... en stor fordel er at sedanen er mye bedre på vindsus i høyere hastigheter - Coupedørene uten ramme og med 20 år gamle gummipakninger bråker mye ift sedan! 4 dører er mer praktisk en 2 - genial nr.2 bil til henting i barnehagen hvis kona må overbevises!
- Meget pen kosmetisk - jeg har sett på mange E36er i det siste, og flere av de som har vert annonsert de siste 6mnd, og ingen av de kan måle seg med denne.
- Det er originalt en 1991mod 325i, og blir da første veteranbilårgang av E36ene! Denne taper seg ikke i verdi i et 5-10års perspektiv!
Annonsert pris er ikke prutbar! Dette er en knallgod høstpris! Jeg kan ta bil i innbytte, men prisen på den må settes til billigst på finn.no hvis det skal være aktuelt. Send forslag på innbyttebil med enkel beskrivelse og bilde til einar_sundgot@hotmail.com
Ta kontakt for mer info og prøvekjøring!
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 1 500 kr (avgifter)
- Pris eksl. omreg.
- 120 000 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- BMW
- Modell
- 3-serie
- Modellår
- 1991
- Karosseri
- Sedan
- Drivstoff
- Bensin
- Effekt
- 286 hk
- Slagvolum
- 3 l
- Kilometerstand
- 33 000 km
- Girkasse
- Manuell
- Hjuldrift
- Bakhjulsdrift
- Seter
- 4
- Farge
- Blå
- Fargebeskrivelse
- Gletscherblau original farge
- Bilen står i
- Norge
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- BS71565
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- ABS-bremser
- Alarm
- El.vinduer
- Elektriske speil
- Farget glass
- Lasteholdere/skistativ
- Metallic lakk
- Midtarmlene
- Radio/CD
- Sentrallås
- Servostyring
- Skinninteriør
- Sommerdekk på aluminiumsfelg
- Sportsseter
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.