Bildegalleri
BMW 525d
Automat
2010
161 500 km
Automat
Diesel
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innVil du hjelpe oss med å gjøre siden enda bedre? Delta i et kort nettbasert intervju og få et gavekort på 400 kroner.
Forsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Sjekk bilens historikk for PP95195
Få en rask oversikt over bilens historikk og hva du bør sjekke
Beskrivelse
NB: Setter pris på om du leser hele beskrivelsen først før du stiller spørsmål, det er mulig du får svar på det du lurer på der :)
Flott og velholdt bil med relativt lav kilometerstand for en diesel, som er godt ivaretatt. Bilen har fulgt service fra dagen den var ny. Fikk ny EU-godkjenning april i år, godkjent fram til 31.05.2028. Bilen er fullt klargjort og leveres klar til ny eier uten noen form for ekstra investeringsbehov fra kjøpers side.
Bilen er utstyrt med kraftig 3L N57 motor som gir god respons og samtidig er den drivstofføkonomisk, opplevelsen kan ikke sammenlignes med en 2L motor. Det er også utført EGR og Swirl Flaps delete for bedre luftgjennomstrømning og for å redusere risikoen for alvorlige motorskader. Helt topp bil for langkjøring.
Utstyrt med EDC adaptive støtdempere har man alltid mulighet til å velge mellom komfort eller mer sportslig følelse, spørs hva man ønsker. Bilen sitter på Eibach senkefjær (25mm framme og 30mm bak) som gir en stabil kjøreopplevelse uten at bilen er altfor stiv. Har ikke godkjenning på dette i vognkort, men fjærene er svarte, trekker lite oppmerksomhet så gir ingen problemer under EU-kontroller.
Ble kjøpt inn helt nye 20 tommers felger med nye dekk i vår, der felgene bak er bredere (staggered set), kombinert med M-sport utvendig utseende, soltak og små detaljer som frontleppe og spoiler, skiller bilen seg ut og trekker oppmerksomhet. Bilen er også utstyrt med adaptive lys som gir utrolig god sikt og gjør nattkjøring veldig behagelig. Bakrutene er tonet med 5% film, noe som gir mer privatliv for sjåføren og gir bilen et mer sportslig og elegant utseende.
Innvendig har man piano black trim detaljer som ser skikkelig fine ut. Fullt elektriske skinnseter med memory som er komfortable. Originalt kom bilen med Hifi system som er bra, men personlig ville jeg ha mer og gikk et snitt opp, så kjøpte inn helt ny MatchUP 8BMW forsterker som gir et helt annet lydbilde. Dette kan selges i tillegg, hvis ikke blir det overlevert bare med original forsterker. 4-soners klima som gjør at hver passasjer kan innstille temperatur etter sitt individuelle ønske. Har ettermontert carplay modul som gir mer moderne og komfortabel opplevelse da man har full mulighet til å spille musikk gjennom bluetooth, med litt tukling og slik kan video og spilles for de som trengs – for de som ikke trenger dette er det alltid mulighet til å gå tilbake til original BMW CIC multimedia ved å holde inne «Menu»-knappen.
Som nevnt har bilen fått alt av service på tiden, har vært eier av bilen i snart 2 år. Personlig byttet jeg motorolje sammen med luftfilter ca. hver 7000 km for å minimalisere slitasje. Sist service ble utført i midten av september og der ble det byttet motorolje sammen med filter, bremsevæske og dieselfilter. Alt ble sjekket i forbindelse med servicen, og det var ingen anmerkninger eller feil på bilens tilstand. Girkasseolje og bunnpanne/filter ble byttet 1. desember 2025, har kvittering på dette.
Andre ting som har blitt byttet under mitt eie:
- Indre baklykter byttet til helt nye, juni 2025
- Glødepluggrele ble byttet i januar 2025
- Motorolje byttet ved 146k km og ved 153k km
- Differensialolje byttet 14. desember 2025, ca. 153k km
- Fikk anmerkning på EU-kontroll i april på dårlig tåkelys, disse har blitt byttet til helt nye. Ingen andre feil på EU.
- Byttet også kupévifte i august 2026
- Bilen har noen bruksmerker i lakken, noe som er normalt for en 16 år gammel bil. Minimalt med rust tatt alderen i betraktning.
- Finnes litt brukslitasje på øvre del av ratt, er synlig på bilde.
- Får opp feilmelding at funksjonen som parkerer bilen for deg automatisk har problem. Har aldri bruk for dette, så har ikke sett så mye på det da alle p-sensorer funker uten problem.
Følger med 2 nøkler, følger også med et fint 18 tommers felgsett uten skader og nye dekk som ble kjøpt i vinter i fjor. Ellers følger det med alt av originale deler som originale deler dom EGR og originale fjærer.
Har sikkert glemt å ta bilder/skrive av noe du ønsker å vite, så bare ta kontakt så svarer jeg så raskt jeg har anledning.
NB: Er ikke slik at bilen må selges, så skambud kan godt beholdes da de blir bare ubesvart.
Forhandlere / biloppkjøpere: Ikke ta kontakt med mindre budet er innenfor prisantydning. Ikke interessert i salg gjennom formidling eller innbytte.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 1 942 kr (avgifter)
- Pris ekskl. omreg.
- 238 000 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- BMW
- Modell
- 525d
- Modellår
- 2010
- Karosseri
- Sedan
- Drivstoff
- Diesel
- Effekt
- 204 hk
- Slagvolum
- 3 L
- CO₂-utslipp
- 160 g/km
- Kilometerstand
- 161 500 km
- Drivstofforbruk (NEDC)
NEDC var den felleseuropeiske målemetoden som ble brukt for å fastslå bilers rekkevidde og drivstofforbruk før den ble erstattet av WLTP
- 6,1 L / 100 km
- Girkasse
- Automat
- Maksimal tilhengervekt
- 2 000 kg
- Hjuldrift
- Bakhjulsdrift
- Vekt
- 1 705 kg
- Seter
- 5
- Dører
- 4
- Størrelse på bagasjerom
- 520 L
- Farge
- Svart
- Bilen står i
- Norge
- Sist EU-godkjent
- 17.04.2026
- Neste frist for EU-kontroll
- 31.05.2028
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- PP95195
- Chassis nr. (VIN)
- WBAFW31070C554513
- 1. gang registrert
- 30.04.2010
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- Antiskrens
- Antispinn
- Cruisekontroll
- El-sidespeil m. varme
- Elektriske speil
- Isofix
- Kjørecomputer
- Klimaanlegg
- Kurvelys
- Midtarmlene
- Multifunksjonsratt
- Mørke ruter
- Regnsensor
- Sentrallås
Kjøretøyets serviceprogram er fulgt. Det er tatt servicer på kjøretøyet i henhold til fabrikkens retningslinjer.
Selgers kjennskap til bilen
Kjente feil, mangler eller synlige skader?
Nei
Er det gjort større reparasjoner?
Nei
Er eller har motoren vært trimmet?
Nei
Har bilen heftelser/gjeld?
Nei
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonseinformasjon
FINN-kode
478341509
Sist oppdatert
10. oktober 2026, 16:09
Om informasjonen i denne annonsen
Beskrivelsen, prisen og bildene i denne annonsen er levert av selgeren. Tekniske spesifikasjoner og andre data kommer fra selgeren eller fra tredjeparter, blant annet produsenten og offentlige registre.
Tekniske data kan beskrive den generelle spesifikasjonen for denne modellen og modellåret, og trenger ikke å stemme med den nøyaktige spesifikasjonen til det som selges. Utstyr og tilstand kan variere fra enhet til enhet. Opplysningene kan være mangelfulle, utdaterte eller feil.
Der det er oppgitt tall for forbruk, rekkevidde, kapasitet eller ytelse, er dette veiledende verdier basert på standardiserte tester. Faktiske tall varierer med tilstand, last og bruk.
Vi anbefaler at du bekrefter opplysningene som er viktige for deg med selgeren før du kjøper.