Bildegalleri
Ford Mustang
Shelby GT 500 5.4 V8 / MANUELL / 2 EIERE / LAV KM / +++
2008
80 000 km
Manuell
Bensin
Totalpris
489 000 kr
Nyttige lenker
Vil du hjelpe oss med å gjøre siden enda bedre? Delta i et kort nettbasert intervju og få et gavekort på 400 kroner.
Forsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Her får du den ikoniske kombinasjonen av 5,4-liters kompressorladet V8, 507 hk, 6-trinns manuell girkasse og bakhjulsdrift. En oppskrift som gir GT500-en en helt egen karakter – med brutal kraft, fantastisk lyd og en kjørefølelse som handler om føreren.
Denne 2008-modellen har kun gått 80 000 km og hatt bare to eiere siden ny. Bilen er levert i den elegante Vapor Silver Pearl, og fremstår som et svært pent og godt ivaretatt eksemplar. Det finnes enkelte normale bruksspor sett opp mot alder, men helhetsinntrykket er meget bra.
Under panseret finner du den velkjente 5,4-liters kompressor-V8-en på 507 hk, som sender bilen fra 0–100 km/t på rundt 5 sekunder. Kraften leveres gjennom en 6-trinns manuell girkasse til bakhjulene, kombinert med differensialsperre. Dette gir en direkte og mekanisk kjøreopplevelse som stadig blir vanskeligere å finne.
Bilen er videre utstyrt med Ford Racing-fjærer som gir et lavere og mer sportslig uttrykk, samt Borla eksosanlegg som virkelig lar V8-motoren få den lyden en Shelby fortjener. Understellet er også Dinitrol-behandlet.
Innvendig finner du helseskinn, skinnratt og elektrisk førersete, kombinert med klimaanlegg, cruise control, kjørecomputer, handsfree og AUX. Med bilen følger også fire helt nye sommerhjul, slik at den er klar for ny eier og nye kjøreturer.
Det er kombinasjonen som gjør denne bilen interessant: lav kilometerstand, understellsbehandlet, kun to eiere, kompressor-V8, manuell girkasse, bakhjulsdrift og gjennomførte oppgraderinger.
Dette er en bil som ikke trenger å forklare seg.
5,4 liter. V8. Kompressor. 507 hk. Manuell. Bakhjulsdrift.
En ekte Shelby GT500 – for deg som vil ha en bil med karakter, lyd og en kjøreglede du faktisk kjenner.
Høydepunkter
• 5,4-liters kompressorladet V8 – 507 hk
• 6-trinns manuell girkasse
• Bakhjulsdrift
• Differensialsperre
• Kun 80 000 km
• Kun 2 eiere siden ny
• Borla eksosanlegg
• Ford Racing-fjærer
• Dinitrol-behandlet understell
• 4 helt nye sommerhjul
• Vapor Silver Pearl
Motor og drivverk
• 5,4-liters V8 med kompressor
• 507 hk
• 6-trinns manuell girkasse
• Bakhjulsdrift
• Differensialsperre
• 0–100 km/t på ca. 5,0 sekunder
• 61 liters drivstofftank
Interiør og komfort
• Helskinninteriør
• Skinnratt
• Elektrisk førersete
• Midtarmlene
• Klimaanlegg
• Cruise control
• Kjørecomputer
• Elektriske vinduer
• Elektriske sidespeil
• Sentrallås
Lyd og multimedia
• Borla eksosanlegg
• CD-spiller
• AUX-inngang
• Handsfree
• 12V-uttak
Sikkerhet og førerassistanse
• ABS-bremser
• Antispinn
• Differensialsperre
• Dekktrykksovervåkning
• Frontairbag
• Startsperre
• Alarm
• ISOFIX
Eksteriør og understell
• Vapor Silver Pearl metallic
• Ford Racing-fjærer
• Borla eksosanlegg
• Bi-xenon frontlykter
• Dinitrol-behandlet understell
• Sommerhjul på aluminiumsfelger
• 4 helt nye sommerhjul
• Følger ikke vinterdekk
Tar vi innbytte? Så klart vi gjør!
Ved innbytte trenger vi en god del informasjon, jo mer informasjon vi får, jo enklere er det for oss å vurdere pris på ditt kjøretøy. Send over følgende
- Registreringsnummer
- Km stand
- Bilder inn og utvendig
- Service historikk
Hvorfor innbytte? - Som bedrift påtar vi oss risikoen det måtte innebære hvis det skulle skje noe med bilen under eller etter et salg. Her har du sjansen til å bli kvitt bilen som den står uten å få noen forklaringsproblem, om det skulle dukke opp uforutsette kostnader.
Kontakt oss på salg : 92 21 02 71 eller 40 00 31 34
E-post
Våre salgsmedarbeidere er tilgjengelig på mail og chat store deler av døgnet.
Telefontid er fra 09:00 - 21:00
PRØVEKJØRING?
- Ved ønske om visning og prøvekjøring ønsker vi at du tar kontakt i god tid før du kommer, sånn at vi kan ha bilen klar til deg da du kommer. Alle visninger skjer etter avtale.Vi er fleksible, og kan vise biler på kveldstid eller helg, så langt det lar seg gjøre.
Om du kommer med fly eller tog, så henter vi deg gjerne ved anledning! Butikken ligger veldig nære nærmeste togstasjon, Stjørdal. Kun 3minutter med bil/tog fra Værnes Lufthavn.
-«Vi i Gangås Auto etterstreber at kundene våre skal oppleve en smidig prosess og en trygg handel hos oss!»
Gangås Auto ønsker at du som kunde skal oppleve det som trygt å kjøpe bil av oss. Alle våre biler har derfor blitt nøye kontrollert av enten NAF, VikingKontroll, eller annet godkjent verksted. Dette for at bilens tilstand ved salgstidspunkt skal være tydelig gjengitt til deg som kunde.
Garantier:
Vi tilbyr også veldig gode garantiløsninger via Autoconcept eller Fragus - spør oss om garantiene vi kan tilby for den bilen du ønsker.
Finansiering:
Gjennom våre samarbeidspartnere hjelper vi gjerne til med konkurransedyktige tilbud på finansiering av din nye bil.
Det tas forbehold om feil i annonse og utstyrslister.
Autoreg
Vi er godkjent Autoreg forhandler hos Statens Vegvesen og kan i de fleste tilfeller omregistrere bilen på minuttet.
Tilbehør:
Ønsker du ettermontering av hengerfeste, soting av ruter, motor/kupevarmer, eller frakt kan vi tilby dette til en gunstig sum.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 1 942 kr (avgifter)
- Pris ekskl. omreg.
- 487 058 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Ford
- Modell
- Mustang
- Modellår
- 2008
- Karosseri
- Sedan
- Drivstoff
- Bensin
- Effekt
- 506 hk
- Slagvolum
- 5,4 L
- CO₂-utslipp
- 342 g/km
- Kilometerstand
- 80 000 km
- Girkasse
- Manuell
- Hjuldrift
- Bakhjulsdrift
- Vekt
- 1 760 kg
- Seter
- 4
- Farge
- Grå
- Fargebeskrivelse
- Vapor Silver Pearl
- Bilen står i
- Norge
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Chassis nr. (VIN)
- 1ZVHT88S885151260
- 1. gang registrert
- 22.01.2008
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- ABS-bremser
- Airbag foran
- Alarm
- Antispinn
- Bagasjeromstrekk / hattehylle
- Beltevarsler
- El.vinduer
- Elektrisk sete u. memory
- Elektriske speil
- Interiør sport
- Isofix
- Manuelt klimaanlegg
- Radio FM
- Regulerbart ratt
- Sentrallås
- Skinninteriør
- Skinnseter
- Sommerdekk på felg
Kjøretøyets serviceprogram er fulgt. Det er tatt servicer på kjøretøyet i henhold til fabrikkens retningslinjer.
Reklamasjonsrett ved kjøp fra forhandler
Normalt gjelder 5 års reklamasjonsrett mot skjulte feil og mangler fra overlevering av produktet. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn du hadde grunn til å forvente, basert på informasjonen du har fått fra selger. Reklamasjonsretten kan være begrenset hvis forhandleren har forretningssted utenfor Norge.
Gangås Auto AS
Lenker
,Se forhandlerens 44 annonser ,Besøk nettsiden, Flere detaljer om bilen (spesifikasjoner, tilstand, servicehistorikk osv.) Garantiinformasjon (hva er inkludert, vilkår osv.) Informasjon til vurdering av selgerens troverdighet (vurderinger, sertifiseringer osv.) Kontaktinfo eller åpningstider Andre kjøretøy som selgeren har til salgs Annet Send inn
Forhandleren har samtykket til å bare annonsere i samsvar med gjeldende lov.
Annonseinformasjon
FINN-kode
477163474
Sist oppdatert
6. oktober 2026, 16:09
Referanse
2525
Om informasjonen i denne annonsen
Beskrivelsen, prisen og bildene i denne annonsen er levert av selgeren. Tekniske spesifikasjoner og andre data kommer fra selgeren eller fra tredjeparter, blant annet produsenten og offentlige registre.
Tekniske data kan beskrive den generelle spesifikasjonen for denne modellen og modellåret, og trenger ikke å stemme med den nøyaktige spesifikasjonen til det som selges. Utstyr og tilstand kan variere fra enhet til enhet. Opplysningene kan være mangelfulle, utdaterte eller feil.
Der det er oppgitt tall for forbruk, rekkevidde, kapasitet eller ytelse, er dette veiledende verdier basert på standardiserte tester. Faktiske tall varierer med tilstand, last og bruk.
Vi anbefaler at du bekrefter opplysningene som er viktige for deg med selgeren før du kjøper.