Bildegalleri
Archambault A35
Archambault A35 | Ettertraktet racer/cruiser
2007
35 fot
Innenbords
Ikke oppgitt
Pris
800 000 kr

Medlem av Norboat
Se dine fordelerVil du hjelpe oss med å gjøre siden enda bedre? Delta i et kort nettbasert intervju og få et gavekort på 400 kroner.
Forsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Prisvinnende regatta- og turbåt. Archambault A35 er en av de mest anerkjente 35-foterne i sin klasse, kjent for å kombinere kompromissløs seilglede med komfortable turbåtegenskaper. Designet av Joubert/Nivelt og bygget av den franske kvalitetsprodusenten Archambault, ble modellen rost av internasjonale testpaneler som en av de best seilende og best bygde båtene i sin størrelse.
Denne båten er fullt utrustet for både regatta og tur. Det planende skroget og den gjennomtenkte dekkslayouten gjør den til en svært konkurransedyktig regattabåt, samtidig som den romslige innredningen med seks køyeplasser, dieselvarmer og komplett bysse gjør den til en komfortabel turbåt. Båten er utstyrt med B&G kartplotter, Nexus NX2 instrumentpakke og autopilot, og er enkel å håndtere både med fullt mannskap og ved shorthanded- eller singlehanded-seiling.
Under dekk finner man en lys og praktisk innredning med seks køyeplasser fordelt på forpigg, salong og akterlugar. Pantryet er utstyrt med dobbelt gassbluss, kjøleboks med kompressor samt varmt og kaldt trykkvann. Mikuni dieselvarmer, dusj, toalett, septiktank og landstrøm gjør båten godt egnet også for turseiling tidlig og sent i sesongen.
Stor seilgarderobe: Det medfølger 2 storseil og 2 genuaer, 3 spinnakere/genakere, et Code-seil på rull, samt en fokk.
Motoren er en Volvo Penta D1-20 med 1 437 timer. Det ble utført profesjonell riggsjekk, og utført en overhaling av rullesystemet i 2024. Det følger med skreddersydd Norena opplagspresenning med stativ.
Archambault A35 er en sjelden modell på det norske bruktmarkedet og representerer en unik mulighet til å overta en gjennomført performance cruiser som er klar for både regattabanen og nye turseilaser. Vårt eksemplar fremstår som godt vedlikeholdt og godt utstyrt - en båt som virkelig oser av seilglede.
Ta kontakt med megler for prospekt og visning.
Kontakt: Båtmegler Henrik Bratz - 47875838 - henrik(att)h-y.no
Om oss:
House of Yachts er din selvsagte samarbeidspartner når det kommer til kjøp og salg av båt i annenhåndsmarkedet.
Vi skiller oss fra våre konkurrenter ved å tilby personlig service og rådgiving, bilder og video av ypperste kvalitet, og en enkel og forutsigbar kostnadsmodell. Vårt fokus er å være en markedsledende aktør og samarbeidspartner, enten du er i markedet for å kjøpe, selge, bytte eller chartre. Sammen kartlegger vi dine behov og ønsker, og finner riktig løsning for deg.
House of Yachts aksepterer krypto som betaling. Bitcoin, Ethereum og andre kryptovalutaer. Ta kontakt for mer informasjon rundt dette.
Gjennom et etablert internasjonalt nettverk kan vi bistå med å fremskaffe de fleste båter for import, eller tilrettelegge for ditt båthold i utlandet. Vi kan bistå med frakt, forsikring, finansiering, verdivurdering og verditakst. Vi tar forbehold om eventuelle feil i salgsoppgaven.
Kjøpet er regulert av kjøpsloven eller forbrukerkjøpsloven. Kjøper gjøres uttrykkelig oppmerksom på at House of Yachts AS opererer kun som mellommann og er således ikke solidarisk ansvarlig med selger. Selger har opplysningsplikt for eventuelle feil og mangler ved båten.
Spesifikasjoner
- Merke
- Archambault
- Modell
- A35
- Modellår
- 2007
- Type
- Seilbåt/Motorseiler
- Drivstoff
- Diesel
- Motor inkludert
- Ja
- Motorstørrelse
- 20 hk
- Motorfabrikant
- Volvo Penta D1
- Type motor
- Innenbords
- Topphastighet
- 7 knop
- Byggemateriale
- Glassfiber
- Vekt
- 4 450 kg
- Lengde i fot
- 35 fot
- Dybde
- 210 cm
- Bredde
- 355 cm
- Soveplasser
- 6
- Farge
- Hvit
- Båtens beliggenhet
- Norge
Utstyr
Ta kontakt for prospekt med komplett utstyrssliste.
Høydepunkter fra utstyrslisten:
- Nexus NX2 instrumenter
- Autopilot
- B&G kartplotter
- Septiktank
- Mikuni dieselvarmer
- Norena skreddersydd opplagspresenning og presenningsstativ
- Stor seilgarderobe
Selges av et medlem av Norboat. Når du kjøper et produkt eller en tjeneste fra et Norboat-medlem, vet du at de er tilknyttet en handelsorganisasjon som arbeider for å skape best mulig rammeverk for båtbransjen og båtferdsel basert på trygt båteierskap.
Reklamasjonsrett ved kjøp fra forhandler
Normalt gjelder 5 års reklamasjonsrett mot skjulte feil og mangler fra overlevering av produktet. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn du hadde grunn til å forvente, basert på informasjonen du har fått fra selger. Reklamasjonsretten kan være begrenset hvis forhandleren har forretningssted utenfor Norge.
HOUSE OF YACHTS AS
Adresse
Lenker
,Se forhandlerens 49 annonser ,Besøk nettsiden, Flere detaljer om bilen (spesifikasjoner, tilstand, servicehistorikk osv.) Garantiinformasjon (hva er inkludert, vilkår osv.) Informasjon til vurdering av selgerens troverdighet (vurderinger, sertifiseringer osv.) Kontaktinfo eller åpningstider Andre kjøretøy som selgeren har til salgs Annet Send inn
Forhandleren har samtykket til å bare annonsere i samsvar med gjeldende lov.
Annonseinformasjon
FINN-kode
476397963
Sist oppdatert
14. september 2026, 14:26
Om informasjonen i denne annonsen
Beskrivelsen, prisen og bildene i denne annonsen er levert av selgeren. Tekniske spesifikasjoner og andre data kommer fra selgeren eller fra tredjeparter, blant annet produsenten og offentlige registre.
Tekniske data kan beskrive den generelle spesifikasjonen for denne modellen og modellåret, og trenger ikke å stemme med den nøyaktige spesifikasjonen til det som selges. Utstyr og tilstand kan variere fra enhet til enhet. Opplysningene kan være mangelfulle, utdaterte eller feil.
Der det er oppgitt tall for forbruk, rekkevidde, kapasitet eller ytelse, er dette veiledende verdier basert på standardiserte tester. Faktiske tall varierer med tilstand, last og bruk.
Vi anbefaler at du bekrefter opplysningene som er viktige for deg med selgeren før du kjøper.