Bildegalleri
Askeladden Askeladden 605 Explorer
HØSTPRIS 20 fot Askeladden 605 Explorer
2005
20 fot
Utenbords
6
Pris
158 000 kr
Kontakt selgeren
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innVil du hjelpe oss med å gjøre siden enda bedre? Delta i et kort nettbasert intervju og få et gavekort på 400 kroner.
Forsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Selger en fin og velholdt Askeladden 605 Explorer, 2005-modell, med Mercury 150 Optimax 150 hk og båthenger.
Dette er en svært allsidig, sjøsterk og praktisk båt som passer godt til det meste – dagsturer, fiske, vannsport og helgeturer.
Båten har en meget praktisk og fleksibel salongløsning, som gir flere muligheter for sitteplasser og opphold om bord. Det kan også lages solseng, og båten har cabin med soveplass til 2 personer.
Den har vært lagret på land under presenning hver vinter.
Før sjøsetting denne sesongen ble det påført nytt bunnstoff.
Det følger med båthenger fra 2009, noe som gjør transport og vinterlagring enkelt.
Båten ligger på vannet og kan besiktiges og prøvekjøres etter avtale.
Selges kun fordi jeg har gått over til større båt. Båten har vært i mitt eie denne sesongen. Vet ikke hvor mange timer motoren er kjørt man har ifølge forrige eier kun vært i bruk 5-6 turer hver sommer.
Ta gjerne kontakt via FINN for mer informasjon eller avtale om visning og prøvekjøring.
Spesifikasjoner
- Merke
- Askeladden
- Modell
- Askeladden 605 Explorer
- Modellår
- 2005
- Type
- Daycruiser
- Drivstoff
- Bensin
- Motor inkludert
- Ja
- Motorstørrelse
- 150 hk
- Motorfabrikant
- Mariner 150 Optimax
- Type motor
- Utenbords
- Topphastighet
- 39 knop
- Byggemateriale
- Glassfiber
- Vekt
- 900 kg
- Lengde i fot
- 20 fot
- Dybde
- 90 cm
- Bredde
- 233 cm
- Sitteplasser
- 6
- Soveplasser
- 2
- Farge
- Hvit og blå
- Båtens beliggenhet
- Norge
- Registreringsnummer
- KBA 010
Utstyr
- Dregg
- Fender
- Fortøyningsliner
- Teakbord
- Flagg
- Kartplotter
- Ekkolodd
- Diverse annet båtutstyr
- Båthenger
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonseinformasjon
FINN-kode
474707490
Sist oppdatert
27. august 2026, 18:21
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.