Bildegalleri
Subaru Impreza
2,0 GX Lg At
2004
129 273 km
Automat
Bensin
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innVil du hjelpe oss med å gjøre siden enda bedre? Delta i et kort nettbasert intervju og få et gavekort på 400 kroner.
Forsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Sjekk bilens historikk for DK76637
Få en rask oversikt over bilens historikk og hva du bør sjekke
Beskrivelse
Selger en Subaru Impreza 2.0 GX AWD stasjonsvogn, 2004-modell, med automatgir og kun 129.273 km.
Bilen ble kjøpt ny i Norge og har hatt samme eier helt siden førstegangsregistrering 25.03.2004. Den er ikke bruktimportert.
Dette er en praktisk Subaru med 2,0 liters bensinmotor på 125 hk og automatgir. Modellen har AWD/firehjulsdrift, men firehjulsdriften fungerer ikke for øyeblikket. Årsaken er ikke undersøkt.
Bilen har hele sin levetid stått inne i en oppvarmet garasje.
Med den lave kilometerstanden og én eier gjennom hele bilens levetid kan bilen være interessant for den som ønsker å sette den i stand, som prosjektbil eller som delebil.
EU-kontroll:
Bilen ble sist EU-godkjent 30.04.2024.
Fristen for neste godkjente EU-kontroll var 23.06.2026. Bilen har derfor nå bruks forbud som følge av manglende EU-kontroll.
Det foreligger altså ikke en ny EU-kontroll hvor bilen er underkjent – ny kontroll ble ikke gjennomført innen fristen.
Bilen selges uten ny EU-kontroll. Kjøper må selv sørge for EU-kontroll og eventuelle nødvendige utbedringer før bilen igjen kan brukes på offentlig vei.
Tilstand:
Bilen er 22 år gammel og har bruksspor og kosmetiske skader.
Interiøret fremstår pent og velholdt for alderen, med pene seter, baksete og dørtrekk.
Utvendig har bilen rust og kosmetiske skader. Det er blant annet synlig rust på karosseriet samt en større bulk/skade på bakluken. Se bilder.
Firehjulsdriften fungerer ikke for øyeblikket. Årsaken til dette er ikke undersøkt, og kjøper må påregne feilsøking og eventuell reparasjon.
Vi ønsker å være åpne om bilens tilstand. Bilen selges derfor som reparasjonsobjekt/delebil, uten garanti for hva som eventuelt må utbedres for å få den EU-godkjent.
Samtidig har bilen flere positive sider:
- Kun én eier fra ny
- Kun 129.273 km
- Norsk bil – ikke bruktimportert
- 2,0 liter bensin – 125 hk
- Automatgir
- AWD/firehjulsdrift – (firehjulsdriften fungerer ikke for øyeblikket)
- 5 seter
- Stasjonsvogn
- Takrails
- Lettmetallfelger
- Elektriske vinduer og speil
- Piggdekk på egne felger medfølger
- Pent interiør for alderen
En interessant bil for den som kan skru og reparere selv, ønsker et prosjekt eller trenger en komplett Impreza som delebil.
Registreringsnummer: DK 76637
Bilen kan besiktiges etter avtale.
På grunn av bruksforbudet må kjøper selv sørge for lovlig transport/henting dersom bilen ikke kan kjøres i forbindelse med godkjent kontroll/reparasjon.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 1 942 kr (avgifter)
- Pris eksl. omreg.
- 9 900 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Subaru
- Modell
- Impreza
- Modellår
- 2004
- Karosseri
- Stasjonsvogn
- Drivstoff
- Bensin
- Effekt
- 125 hk
- Slagvolum
- 2 L
- Kilometerstand
- 129 273 km
- Drivstofforbruk (NEDC)
NEDC var den felleseuropeiske målemetoden som ble brukt for å fastslå bilers rekkevidde og drivstofforbruk før den ble erstattet av WLTP
- 8,6 L / 100 km
- Girkasse
- Automat
- Maksimal tilhengervekt
- 1 200 kg
- Hjuldrift
- Firehjulsdrift
- Vekt
- 1 340 kg
- Seter
- 5
- Dører
- 5
- Størrelse på bagasjerom
- 356 L
- Farge
- Grønn
- Bilen står i
- Norge
- Neste frist for EU-kontroll
- 23.06.2026
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- DK76637
- Chassis nr. (VIN)
- JF1GG9LR54G024834
- 1. gang registrert
- 25.03.2004
- Eiere
- 1
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- Air Condition
- El-sidespeil m. varme
- Elektriske speil
- Kurvelys
- Sentrallås
- Takrails
Selgers kjennskap til bilen
Kjente feil, mangler eller synlige skader?
Ja. Bulk på bagasjerom, bulker og rust på sidene av bilene flere steder. Firehjulsdrift fungerer ikke for øyeblikket.
Er det gjort større reparasjoner?
Nei
Er eller har motoren vært trimmet?
Nei
Har bilen heftelser/gjeld?
Nei
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonseinformasjon
FINN-kode
474563373
Sist oppdatert
28. august 2026, 12:24
Om informasjonen i denne annonsen
Beskrivelsen, prisen og bildene i denne annonsen er levert av selgeren. Tekniske spesifikasjoner og andre data kommer fra selgeren eller fra tredjeparter, blant annet produsenten og offentlige registre.
Tekniske data kan beskrive den generelle spesifikasjonen for denne modellen og modellåret, og trenger ikke å stemme med den nøyaktige spesifikasjonen til det som selges. Utstyr og tilstand kan variere fra enhet til enhet. Opplysningene kan være mangelfulle, utdaterte eller feil.
Der det er oppgitt tall for forbruk, rekkevidde, kapasitet eller ytelse, er dette veiledende verdier basert på standardiserte tester. Faktiske tall varierer med tilstand, last og bruk.
Vi anbefaler at du bekrefter opplysningene som er viktige for deg med selgeren før du kjøper.