Gå til annonsen

Du er her

Bil/Biler/Honda/CR-V

Bildegalleri

(1/2)

https://www.finn.no/mobility/item/474398215

Kopier lenken
Borkenes

Honda CR-V

2.2 i-CDT-i 4x4

Modellår

2007

Kilometerstand

256 001 km

Girkasse

Manuell

Drivstoff

Diesel

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på BR46850Trenger du biltransport? Få tilbud her
Få tilbud på lån for denne bilen

Vil du hjelpe oss med å gjøre siden enda bedre? Delta i et kort nettbasert intervju og få et gavekort på 400 kroner.

Registrer deg her

Meld deg på en kort nettbasert samtale for å hjelpe oss med å forbedre varesidene og kontaktopplysninger, slik at vi får inn enda mer åpenhet i kundeopplevelsen.

Vi følger opp med flere detaljer og en lenke der du kan velge et tidspunkt som passer for deg. Som en takk vil du få et GoGift-gavekort på 400 kroner. Intervjuet vil foregå på engelsk.

Jeg samtykker til lagring av min innsendte informasjon, slik at jeg kan kontaktes
Registrer meg

Beskrivelse

Honda CR-V 2.2 i-CTDi 4x4 – 2006-modell – EU-godkjent til 31.10.2027

Selger min Honda CR-V 2.2 diesel 4x4, 2006-modell.

Bilen er EU-godkjent til 31.10.2027 og har vært en solid og praktisk bil med god fremkommelighet. Den selges nå som et reparasjons-/prosjektobjekt, da det er problemer med clutchen.

Bilen har enda noen gode år igjen hvis noen tar på seg å fikse clutchen. Det er det jeg mistenker selv er feil. Men jeg er ikke mekaniker og kan være en enkel feil uten at jeg kan si d. Men bilkyndige jeg har snakket med sier at det kan være det.
Ellers er bilen i grei forfatning til å være såpass gammel.

Om bilen

- 2006-modell
- 2.2 diesel
- 140 hk / 103 kW
- 2 204 cm³
- Manuell gir
- 4x4
- 5 seter
- Svart
- Ca. 256000 km
- Dekkdimensjon: 225/65 R17
- Totalvekt: 2 160 kg
- Egenvekt: 1550 kg
- EU-godkjent til 31.10.2027

Feil/mangler

Det er problemer med clutchen, og bilen er vanskelig å få i 1. gir. Jeg har derfor ikke kjørt bilen etter at problemet oppstod.

Bilen har stått siden februar og kan derfor ha flatt batteri.

Bilen er avskiltet og må registreres før den kan kjøres.

Jeg kjenner ikke den nøyaktige årsaken eller kostnaden for reparasjonen, så bilen selges som den står. Ikke fått bekreftet feilen fra verkstedet.

Diesel

Det er full tank med diesel på bilen. Tanken ble fylt før clutchproblemet oppstod, og bilen har ikke kjørt mange meterne etter at tanken ble fylt.

Utstyr som følger med

- Nye sommerdekk.
(Vinterdekk på felg følger med, men må byttes. De ble kjøpt ny i 2020.)

Det følger med Thule skistativ og rails/takstativ på bilen. Jeg mangler desverre nøkkel. Men både rails og skistativet er kjøpt på Bilutstyr Nord i Harstad og de har reservenøkkel, men siden stativet står på bilen og bilen ikke er kjørbar pr nå, får jeg ikke skaffet dette. Ny nøkkel koster der ca 160 kr.

Samlet verdi på Thule-utstyret er ca. 6-7000 kr, og dette følger selvfølgelig med i kjøpet.

Historikk

Jeg har hatt bilen i ca. 6 år. I løpet av denne tiden er blant annet flere slitedeler samt batteri/startmotor skiftet.  Alt står i serviceheftet.


Bilen har vært en god og praktisk bil for meg, men siden det nå er clutchproblemer, ønsker jeg å selge den videre til noen som kan reparere den eller bruke den som prosjekt-/delebil.

Selges som den står, med kjente feil og mangler.

Ta gjerne kontakt dersom du har spørsmål eller ønsker å komme og se på bilen.

Spesifikasjoner

Omregistrering
1 942 kr (avgifter)
Pris eksl. omreg.
20 000 kr
Årsavgift
Les mer
Merke
Honda
Modell
CR-V
Modellår
2007
Karosseri
SUV/Offroad
Drivstoff
Diesel
Effekt
140 hk
Slagvolum
2,2 L
CO₂-utslipp
173 g/km
Kilometerstand
256 001 km
Girkasse
Manuell
Maksimal tilhengervekt
2 000 kg
Hjuldrift
Firehjulsdrift
Vekt
1 550 kg
Seter
5
Dører
5
Farge
Svart
Bilen står i
Norge
Neste frist for EU-kontroll
31.10.2027
Avgiftsklasse
Personbil
Registreringsnummer
BR46850
Chassis nr. (VIN)
SHSRE67707U014852
1. gang registrert
04.05.2007
Eiere
3
Salgsform
Bruktbil til salgs

Utstyr

  • Adaptiv cruisekontroll
  • Air Condition
  • Airbag foran
  • Antispinn
  • Bluetooth
  • El.vinduer
  • Hengerfeste, fast krok
  • Klimaanlegg
  • Lasteholdere/skistativ
  • Oppvarmede seter, foran
  • Parkeringsensor bak
  • Parkeringsensor foran
  • Ryggekamera
  • Sentrallås
  • Sommerdekk på felg
  • Takrails
  • Vinterdekk på felg

Selgers kjennskap til bilen

Kjente feil, mangler eller synlige skader?

Ja. Det er problemer med clutchen, og bilen er vanskelig å få i 1. gir. Jeg har derfor ikke kjørt bilen etter at problemet oppstod. Bilen har stått siden februar og kan derfor ha flatt batteri. Jeg kjenner ikke den nøyaktige årsaken eller kostnaden for reparasjonen, så bilen selges som den står

Har bilen heftelser/gjeld?

Nei

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

9475 Borkenes
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

474398215

Sist oppdatert

25. august 2026, 14:49

Del annonsen

https://www.finn.no/mobility/item/474398215

Kopier lenken

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Honda
Honda CR-V