Bildegalleri
BMW X3
2.0d Automat Comfort Xenon
2009
239 800 km
Automat
Diesel
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innVil du hjelpe oss med å gjøre siden enda bedre? Delta i et kort nettbasert intervju og få et gavekort på 400 kroner.
Forsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Sjekk bilens historikk for YE86390
Få en rask oversikt over bilens historikk og hva du bør sjekke
Beskrivelse
Meget pen og veldholdt BMW X3 177hk med Sportspakka. Ny i Norge kun 3 eiere, komplett understellsbehandlet for 2år siden. Velholdt familebil med god historikk,sportpakke og hengerfeste. Bilen har permanent 4x4 som er en perfekt kombinasjon av komfort, fremkomelighet. Bilen er godt i varetatt og har vært jevnlig fulgt opp med serivce. Starter og går som den skal, og oppleves tight og fin å kjøre. Bilen har nett hatt stor service der også olje og filter på girkassen også ble byttet. sportluft-filter montert.. Montert ryggekamera med skjerm, og egen av på bryter. Monter leedbar(ekstralys). Bilen Står på helt nye sommerdekk. Vinterdekk holder 2-3sesonger til. Er montert nye skiltlys. Ny bagasjeromsmatte. Ny fjær bak, vindusviskermekanismen samt viskerer er nye foran. Står orgenal radioen i bilen som funker, m dab-adapter. Den har ett relativt lavt forbruk, Sprekk motor, med 6trins ZF Automatkasse, som girer fint. Bilen Fremstår i meget bra stand tross alder. Bilen er i daglig bruk, så kmstand vil øke. hjullstillingkontroll er i dag utført Den 27.
Sikkring for radioatorvifte er tatt ut, da viften går ellers heletiden så lenge motor er i gang, trolig trykksensor til ac. som er gåen, følger med ny. Så lenge sikringen er ute, er ikke dette til bry, ac virker noelunde ellers, er den kjøler. Dette det som gjenstår som jeg ikke har fått fikset. Bilen funker ellers helt fint til daglig bruk. Forbruk små kjøring: 0.7-0.5 i snitt. Langkjøring. Hadde jeg gjennomsnitt på o. 44. Har fått tilsendt av den opprinnelige eier av bilen hadde av papirer på bilen, mye desverre kastet, samt orgenale servicehefte. Så ligger ved disse papirene, som hva som gjort med bilen utover service. jeg selger ikke under oppgitt pris, da beholder jeg den heller, lagt ut del på bilen så.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 1 942 kr (avgifter)
- Pris eksl. omreg.
- 77 000 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- BMW
- Modell
- X3
- Modellår
- 2009
- Karosseri
- SUV/Offroad
- Drivstoff
- Diesel
- Effekt
- 177 hk
- Kilometerstand
- 239 800 km
- Drivstofforbruk (NEDC)
NEDC var den felleseuropeiske målemetoden som ble brukt for å fastslå bilers rekkevidde og drivstofforbruk før den ble erstattet av WLTP
- 6,7 L / 100 km
- Girkasse
- Automat
- Maksimal tilhengervekt
- 2 000 kg
- Hjuldrift
- Firehjulsdrift
- Vekt
- 1 750 kg
- Seter
- 5
- Størrelse på bagasjerom
- 480 L
- Farge
- Sølv
- Bilen står i
- Norge
- Neste frist for EU-kontroll
- 06.08.2027
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- YE86390
- Chassis nr. (VIN)
- WBAPE11050WJ48756
- 1. gang registrert
- 14.07.2009
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- 12V uttak
- Air Condition
- Airbag foran
- Alarm
- Antiskrens
- Antispinn
- AUX-inngang
- Bluetooth
- Cruisekontroll
- Dekktrykksovervåkning
- Delt baksete
- Diesel-partikkelfilter
- El-sidespeil m. varme
- El.vinduer
- Elektriske speil
- Handsfree opplegg
- Hengerfeste, avtagbart/svingbart
- Isofix
- Kjørecomputer
- Klimaanlegg
- Kurvelys
- Metallic lakk
- Midtarmlene
- Multifunksjonsratt
- Mørke ruter
- Oppvarmede seter, foran
- Oppvarmet ratt
- Parkeringsensor bak
- Parkeringsensor foran
- Radio DAB+
- Regnsensor
- Ryggekamera
- Sentrallås
- Servostyring
- Seter i helskinn
- Sideairbager
- Sommerdekk på aluminiumsfelg
- Vinterdekk på aluminiumsfelg
- Xenonlys
Kjøretøyets serviceprogram er fulgt. Det er tatt servicer på kjøretøyet i henhold til fabrikkens retningslinjer.
Selgers kjennskap til bilen
Kjente feil, mangler eller synlige skader?
Ja. Vindusvisker bak defekt og fjernet. trykksensor til ac, feil på, følger med ny. Noen stensprut på panser, og på front-ruten. første del av servicehefte manglet da kjøpte bilen, er nytt servicehefte fra ca 200.00km til siste service rundt 237000.
Er eller har motoren vært trimmet?
Nei
Har bilen heftelser/gjeld?
Nei
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonseinformasjon
FINN-kode
473061381
Sist oppdatert
27. august 2026, 18:26
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.