Bildegalleri
Mitsubishi Outlander
284HK PHEV Facelift Plug-in Hybrid 4WD H-Line/M.Vision+
2016
164 000 km
Automat
Hybrid bensin
Totalpris
139 000 kr
Nyttige lenker
Vil du hjelpe oss med å gjøre siden enda bedre? Delta i et kort nettbasert intervju og få et gavekort på 400 kroner.
Forsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Velholdt tredje generasjons Mitsubishi Outlander PHEV i den nyere faceliftutførelsen med Dynamic Shield-design, 2.0-liters bensinmotor, to separate elektriske fremdriftsmotorer og Twin Motor S-AWC firehjulsdrift.
Dette er en sterk H-Line-konfigurasjon med skinninteriør, LED-hovedlys, Multi Vision-kamerasystem, elektrisk bakluke, hurtiglading og omfattende nordisk vinterutstyr. En praktisk SUV som kombinerer elektrisk hverdagskjøring, firehjulsdrift og bensinmotorens fleksibilitet på lengre turer.
Nylig EU kontrollert, godkjent frem til 05.2028
Utstyrt med 2.0 PHEV | Bensinmotor og to elektriske fremdriftsmotorer
Grunnet historikk og alder kan bilen få inntill 24mnd bruktbilgaranti – inntil 300 000 km mot et lite tillegg.
Service intervaller GODT FULGT! stemplet i servicehefte
Oppgitt kombinert forbruk fra fabrikk: ca. 0,18 l/mil
Bilen har registerkjede, du slipper kostbare registerreim intervaller.
Automatic Emergency Brake - Lane Departure Assist - Adaptive Cruise Control / Speed and Distance limiter!
FACELIFT | Nyere Dynamic Shield-generasjon LED-hovedlys, sort karosserifarge og kromdetaljer gir bilen et langt nyere uttrykk enn registreringsåret alene tilsier.
2.0 PHEV | Bensinmotor og to elektriske fremdriftsmotorer 2.0-liters MIVEC bensinmotor
Elektrisk fremdriftsmotor foran
Elektrisk fremdriftsmotor bak
Dette er ikke en vanlig hybrid hvor en liten elmotor bare hjelper bensinmotoren. Outlander PHEV ble utviklet rundt elektrisk fremdrift, med én egen elmotor på hver aksel og et stort høyvoltbatteri plassert under gulvet.
Bilen arbeider automatisk mellom tre hovedprinsipper:
EV-kjøring
Bilen drives elektrisk av fremre og bakre elmotor når batterinivå og kjøreforhold tillater det.
Seriehybrid
Bensinmotoren starter og driver generatoren, som produserer strøm til elmotorene og batteriet. Hjulene drives fortsatt elektrisk.
Parallellhybrid
Ved høyere hastighet og bestemte belastninger kan bensinmotoren kobles mekanisk til forhjulene, samtidig som elmotorene bidrar etter behov.
Systemet velger selv riktig arbeidsmåte etter hastighet, belastning, batterinivå og kjøreforhold.
Twin Motor S-AWC | Elektrisk firehjulsdrift Outlander PHEV har ikke tradisjonell firehjulsdrift med mellomaksel fra en vanlig girkasse.
En elektrisk motor driver forhjulene, mens en separat elektrisk motor driver bakhjulene. Det betyr at bilen kan kontrollere fremdriften på for- og bakakselen uavhengig og reagere raskt når veigrepet endrer seg.
Elektrisk motor foran | 60 kW | 137 Nm / 82 hk
Elektrisk motor bak | 60 kW | 195 Nm / 82 hk
Twin Motor-systemet kan drive begge akslene også under elektrisk kjøring. Mitsubishi kombinerer dette med S-AWC, som samordner firehjulsdrift, stabilitetskontroll, bremsekontroll og retningsstabilitet.
Praktisk betyr det:
– Direkte elektrisk fremdrift foran og bak
– Ingen tradisjonell mekanisk mellomaksel
– Rask respons ved endret veigrep
– Firehjulsdrift også under elektrisk kjøring
– Bedre kontroll på snø, slaps og våt vei
– Elektronisk samspill mellom fremdrift, bremser og stabilitetskontroll
Dette er en intelligent firehjulsdrift utviklet for stabilitet, fremkommelighet og effektiv kjøring – ikke bare et system som kobler inn bakhjulene etter at forhjulene allerede har mistet grepet.
12 kWh høyvoltbatteri | Hurtiglading
Denne bilen bruker Mitsubishis første generasjon PHEV-system med:
12 kWh litium-ion høyvoltbatteri
Batteriet er plassert under kupégulvet mellom akslene. Denne plasseringen gir lavere tyngdepunkt og tar ikke opp den ordinære passasjerplassen i bilen.
Bilen er fabrikklevert med:
– Hurtiglading
– Ladekabel Type E og F | 10 meter
– EV Remote-system
– Elektrisk varmeapparat til klimaanlegget
– Regenerativ bremsing
– Girhendler på rattet for regulering av regenerering
Ved retardasjon kan de elektriske motorene fungere som generatorer og sende energi tilbake til høyvoltbatteriet. Føreren kan regulere nivået på regenereringen med hendlene bak rattet.
Batteriets aktuelle kapasitet og elektriske rekkevidde avhenger av blant annet temperatur, kjørestil, varmebruk og batteriets tilstand.
Nordisk vinterspesifikasjon
Bilen er fabrikkbygget med XP3 Nordic Spec og har en sterk vinterkonfigurasjon for norsk bruk.
– Oppvarmet ratt
– Oppvarmet frontrute
– Setevarme foran
– Elektrisk varmeapparat til klimaanlegget
– Nordisk fabrikkspesifikasjon
– Underbeskyttelse
– Integrerte skvettlapper
– Elektrisk firehjulsdrift
Den elektriske kupévarmeren kan produsere varme uten at bensinmotoren nødvendigvis må stå og gå kontinuerlig. Oppvarmet ratt, setevarme og oppvarmet frontrute gir samtidig raskere komfort på kalde dager.
Kombinert med Twin Motor 4WD er dette en fabrikkspesifikasjon som er langt bedre tilpasset norsk vinter enn enklere importutgaver.
H-Line | Skinn og høy komfort
Denne bilen er levert i H-Line-konfigurasjon med flere av de mest attraktive fabrikkvalgene. – Skinnseter og skinninteriør
– Setevarme foran
– Oppvarmet ratt
– Elektrisk bakluke
– Automatisk avblendbart innvendig speil
– Multifunksjonsratt
– Girhendler på ratt
– Solbrilleholder
– Beltline-lister
– Elektrisk klimavarmer
Elektrisk bakluke gjør bilen enklere å bruke ved lasting, mens skinninteriør, oppvarmet ratt og setevarme gir et vesentlig mer påkostet preg enn enklere Outlander-utgaver.
LED | Multi Vision | Kamera og sensorer Bilen er fabrikklevert med et omfattende kamera- og sensorsystem.
– LED-hovedlys
– Multi Vision-system
– Frontkamera
– Ryggekamera
– Ultralydsystem
– Filovervåkingssystem
– Automatisk avblendbart innvendig speil
Multi Vision-systemet bruker flere kameravisninger for å gi bedre oversikt rundt bilen. Dette er spesielt nyttig ved parkering, rygging og manøvrering på trange områder.
LED-hovedlysene gir samtidig et nyere uttrykk og bedre lyskarakter enn enklere modeller med halogenlys.
Sikkerhet og elektronisk kjørekontroll Bilen er utstyrt med C15 Anti-Skid Brake Control System, som samordner bilens antiskrens- og bremsekontroll.
Sammen med Twin Motor S-AWC overvåker bilen blant annet hjulenes bevegelser, styring og kjøresituasjon. Systemene kan regulere motorkraft og bremsekraft for å begrense hjulspinn og bidra til at bilen følger ønsket retning.
Bekreftet sikkerhets- og assistanseutstyr:
– S-AWC integrert kjørekontroll
– Twin Motor elektrisk firehjulsdrift
– Anti-Skid Brake Control System
– Filovervåkingssystem
– Ultralydsensorer
– Frontkamera
– Ryggekamera
– Multi Vision-kamerasystem
– LED-hovedlys
– Oppvarmet frontrute
Bekreftet fabrikkutstyr – GG2W faceliftmodell
– H-Line-utstyrsnivå
– 2.0-liters plug-in hybrid
– Twin Motor elektrisk 4WD
– S-AWC integrert firehjulskontroll
– 12 kWh litium-ion høyvoltbatteri
– Hurtiglading
– EV Remote-system
– Ladekabel Type E og F | 10 meter
– Regenereringshendler på ratt
– Multifunksjonsratt
– Oppvarmet ratt
– Skinnseter
– Skinninteriør
– Setevarme foran
– Oppvarmet frontrute
– Elektrisk varmeapparat til klimaanlegget
– Nordic Spec
– LED-hovedlys
– Multi Vision-system
– Frontkamera
– Ryggekamera
– Ultralydsystem
– Filovervåkingssystem
– Elektrisk bakluke
– Automatisk avblendbart innvendig speil
– Audiosystem
– Solbrilleholder
– Underbeskyttelse
– Integrerte skvettlapper
– Beltline-lister
Oppsummert Dette er ikke den tidlige Outlander PHEV-utgaven som ofte ligger rimeligst på markedet.
Her får du faceliftmodellen med nyere Dynamic Shield-design, skinninteriør, LED-hovedlys, Twin Motor elektrisk firehjulsdrift, hurtiglading og riktig nordisk vinterutstyr.
En romslig og komfortabel SUV som kan brukes elektrisk på korte hverdagsreiser, samtidig som bensinmotoren gir friheten til lengre turer uten å være avhengig av ladestopp.
Leveres med tilstandsrapport og mulighet for registrert garantiordning ved behov.
Kontakt oss for prøvekjøring – bilen står klar!
Velkommen! Enten du ser etter en eksklusiv bil eller et fornuftig valg i en rimeligere prisklasse, får du samme gode service.
Vi har fokus på at du skal bli fornøyd. Dersom det er noe som mangler, eller du ønsker tilpasninger, er det bare å ta kontakt.
Kort om Matchbiler:
Matchbiler holder til på Rødmyr i Skien, Trommedalsvegen 231. Vi er en bilforhandler med solid erfaring fra bilbransjen, service og verksted.
Vi har nylig flyttet inn i nye lokaler, og holder til i samme bygg som vår samarbeidspartner – et godkjent verksted. Dette gir oss en effektiv og tett oppfølging av bilene vi selger.
Verkstedet har bred kompetanse og utfører både større og mindre jobber. Vi jobber spesielt med motor, girkasse, clutch, svinghjul, registerreim/kjede, turbo og firehjulstrekk – både reparasjon og utskifting. I tillegg utfører vi service, EU-kontroller og de fleste reparasjoner på både personbiler og varebiler.
Både vi og verkstedet har fokus på å holde kostnadene nede, samtidig som kvaliteten skal være så høy som mulig.
Kontakt:
940 60 355 / 973 447 78
www.matchbiler.no
Garanti:
Vi tilbyr gode bruktbilgarantivilkår i samarbeid med Autoconcept, Car Protect, IF og Mobility Pool – fra 6 måneder opptil 4 år, med dekning inntil 300 000 km.
Forsikring:
Vi tilbyr konkurransedyktige forsikringsløsninger i samarbeid med IF.
Innbytte:
Vi tar innbytte i de fleste bilmerker og prisklasser. Ta kontakt for en rask og konkret vurdering av din bil, samt mellomlegg på bilen du ønsker.
Finans:
Vi hjelper deg med å finne gode finansieringsløsninger og konkurransedyktige billån. Vi kan også bistå dersom det er gjeld på innbyttebilen, og sørge for at eventuell pant blir innfridd.
Frakt:
Vi tilbyr frakt over hele Norge, både ved kjøp, salg og formidling av bil gjennom oss.
Lokasjon:
Våre lokaler ligger sentralt til i næringsområdet på Rødmyr i Skien kommune, ca. 7 minutter fra Skien sentrum og 10 minutter fra Porsgrunn sentrum.Kommer du med tog eller buss, henter vi deg gjerne på stasjonen. Nærmeste flyplass er Torp, kun ca. 30 minutter unna med flybuss.
Formidlingssalg
Vurderer du å selge bilen og ønsker å få mest mulig for den?
Vi har god erfaring med formidlingssalg og kan selge bilen din til riktig pris i markedet (markedspris). Vi klargjør bilen din og gjør den mer attraktiv for markedet. Vi utfører sjekk og kundebehandling, og kan tilby finansiering, forsikring og bruktbilgaranti på bilen som forhandler. Dette gjør det tryggere og enklere å selge bilen.
Vi blir enige om pris på bilen din på forhånd. Vi selger ikke bilen uten din godkjenning. Selger vi ikke bilen din, betaler du 0,- kr. Oppgjør får du rett etter salget.
Velkommen til en trygg og god bilhandel!
Utstyrsliste og fabrikkdata er hentet fra Vinsjekk.no basert på bilens tilgjengelige kjøretøydata.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 4 532 kr (avgifter)
- Pris eksl. omreg.
- 134 468 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Mitsubishi
- Modell
- Outlander
- Modellår
- 2016
- Karosseri
- SUV/Offroad
- Drivstoff
- Hybrid bensin
- Effekt
- 284 hk
- Slagvolum
- 2 L
- CO₂-utslipp
- 42 g/km
- Kilometerstand
- 164 000 km
- Girkasse
- Automat
- Maksimal tilhengervekt
- 1 500 kg
- Hjuldrift
- Firehjulsdrift
- Vekt
- 1 845 kg
- Seter
- 5
- Dører
- 5
- Farge
- Rød
- Fargebeskrivelse
- Amethyst Black Pearl
- Interiørfarge
- Premium Black Leather Interior
- Bilen står i
- Norge
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Chassis nr. (VIN)
- JMBXDGG2WGZ017003
- 1. gang registrert
- 29.08.2016
- Garanti
- AUTOCONCEPT BRONSE
- Garantiens varighet
- 12 måneder
- Garanti inntil
- 200 000 km
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- ABS-bremser
- Airbag bak side
- Airbag foran
- Airbag foran side
- Airbag gardiner
- Alarm
- Antiskrens
- Antispinn
- AUX tilkobling
- Avblending av speil
- Avtagbart hengerfeste
- Bagasjeromstrekk / hattehylle
- Bakluke elektrisk
- Beltevarsler
- Bluetooth
- CD-spiller
- Cruisekontroll
- Cruisekontroll adaptive
- Diff.sperre
- Ekstra forsterkerenhet
- Ekstra mørktonede vinduer bak
- El.vinduer
- Elektrisk sete u. memory
- Elektriske speil
- F30 Steering wheel control switches
- F31 Steering wheel-mounted shift paddles
- F41 Heated steering wheel
- Fabrikkmontert alarm
- Farget glass
- Fjernstyrt sentrallås
- Handsfree opplegg
- Hengerfeste
- Interiør sport
- Isofix
- J46 Audio system, premium variant
- J72 Multi Vision infotainment system, premium variant
- Justerbare bakseter
- K03 Interior leather trim
- K03 Leather seats
- Keyless go
- Kjørecomputer
- Klimaanlegg
- Klimaanlegg 2-soner
- Korsryggjustering i førersete
- Kurve/tåkelys
- Lakkerte utvendige speil
- Lasteholdere/skistativ
- LED-lykter
- Lys Adaptive kjørelys
- Lys Dynamiske kurvelys
- Lys Fjernlysassistent
- Lys LED kjørelys
- M36 Automatic-dimming rear-view mirror
- Metallic lakk
- Midtarmlene
- Multifunksjonsratt
- N66 Power-operated tailgate
- N84 Heated windshield
- Navigasjonssystem
- Nivåregulering
- Nødbremseforsterker
- Oppvarmede seter, foran
- Oppvarmede speil
- P20 Integrated mud guards
- P42 Underbody protection
- Parkeringsensor bak
- Parkeringsensor foran
- PK6 Belt-line mouldings
- Pollenfilter
- QP8 Quick-charging capability
- QQ2 Lane monitoring system
- QQ3 Ultrasonic parking sensors
- QV5 Front-view camera
- QY5 LED headlights
- R78 Electric heater for the climate-control system
- Radio DAB+
- Radio FM
- Regnsensor
- Regulerbart ratt
- Ryggekamera
- S1PC Power-operated tailgate
- S1PC Rear-view camera
- S24Z Power-operated tailgate
- S24Z Rear-view camera
- S92E Audio system, premium variant
- S92E Multi Vision infotainment system, premium variant
- S92E Power-operated tailgate
- SDAL Automatic-dimming rear-view mirror
- SDAL Lane monitoring system
- SDAM Automatic-dimming rear-view mirror
- SDAM Lane monitoring system
- SDPP EV remote-control system
- SDPP Power-operated tailgate
- SE70 Heated seats
- SE70 Heated steering wheel
- SE70 Leather seats
- SE7E Heated windshield
- SE7E Laser-radar safety system
- SE7H Audio system, premium variant
- SE7H Heated windshield
- SE7H Multi Vision infotainment system, premium variant
- SE7N Electric heater for the climate-control system
- SE7N Heated windshield
- SE7R Heated windshield
- SE7R Lane monitoring system
- SE8L Heated steering wheel
- SE8L Steering wheel-mounted shift paddles
- SE8M Heated windshield
- SE8M Lane monitoring system
- Sentrallås
- Servostyring
- Sete multifunktion
- Seter nedfellbare bak
- SEYJ Front-view camera
- SEYJ Ultrasonic parking sensors
- SEZC Lane monitoring system
- SEZC Ultrasonic parking sensors
- SF26 Heated steering wheel
- SF26 Lane monitoring system
- SF26 Steering wheel control switches
- SF3Q Audio system, premium variant
- SF3Q Ultrasonic parking sensors
- SF8C Front-view camera
- SF8C Ultrasonic parking sensors
- SFA3 Integrated mud guards
- SFA3 Ultrasonic parking sensors
- SFYD Integrated mud guards
- SFYD Underbody protection
- Skinninteriør
- Skinnratt
- Skinnseter
- Sommerdekk på aluminiumsfelg
- Sommerdekk på felg
- Speil innfellbare
- Speil innfellbare elektriske
- Startsperre
- Stålbjelker
- Takrails
- Tiptronic
- Turteller
- TV-skjerm
- Tåkelys
- USB
- VA8 Sunglasses holder
- Varmer m/ tidsur (drivstoff)
- VG5 Type E/F charging cable, 10 metres
- Vinterdekk på felg
- VJ1 EV remote-control system
- XP3 Nordic specification
Denne bilen selges med AUTOCONCEPT BRONSE (12 md. / 200 000 km).
Kjøretøyets serviceprogram er fulgt. Det er tatt servicer på kjøretøyet i henhold til fabrikkens retningslinjer.
Reklamasjonsrett ved kjøp fra forhandler
Normalt gjelder 5 års reklamasjonsrett mot skjulte feil og mangler fra overlevering av produktet. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn du hadde grunn til å forvente, basert på informasjonen du har fått fra selger. Reklamasjonsretten kan være begrenset hvis forhandleren har forretningssted utenfor Norge.
MATCHBILER AS
Åpningstider
Stengt · Åpner kl. 10:00 på mandag ,Vis åpningstider,
- Mandag10:00 - 17:00
- Tirsdag10:00 - 17:00
- Onsdag10:00 - 17:00
- Torsdag10:00 - 17:00
- Fredag10:00 - 17:00
- LørdagStengt
- SøndagStengt
Lenker
,Se forhandlerens 32 annonser ,Besøk nettsiden, Flere detaljer om bilen (spesifikasjoner, tilstand, servicehistorikk osv.) Garantiinformasjon (hva er inkludert, vilkår osv.) Informasjon til vurdering av selgerens troverdighet (vurderinger, sertifiseringer osv.) Kontaktinfo eller åpningstider Andre kjøretøy som selgeren har til salgs Annet Send inn
Vi tilbyr
,Vi tilbyr 24t prøvekjøring. Ta bilen til NAF for uavhengig test!
Forhandleren har samtykket til å bare annonsere i samsvar med gjeldende lov.
Annonseinformasjon
FINN-kode
472554042
Sist oppdatert
8. august 2026, 18:14
Referanse
2340
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.