Bildegalleri
Ford Focus
1,6 TDCI 109hk Econetic
2009
230 530 km
Manuell
Diesel
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innVil du hjelpe oss med å gjøre siden enda bedre? Delta i et kort nettbasert intervju og få et gavekort på 400 kroner.
Forsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Sjekk bilens historikk for XD80721
Få en rask oversikt over bilens historikk og hva du bør sjekke
Beskrivelse
Bilen har gått ca. 230 500 km og er EU-godkjent til 18.11.2026.
Dette er en bil jeg har vært veldig glad i, og det er faktisk litt trist å skulle selge den. Jeg har eid bilen siden april 2018 og er bilens andre eier. Da jeg kjøpte den hadde den gått omtrent 130 000 km, og i løpet av over åtte år har den tatt meg med til mange steder og vært en praktisk og pålitelig bil i hverdagen.
Focus er etter min erfaring en veldig lettkjørt og praktisk bil. Den er forholdsvis enkel å vedlikeholde, og deler er lett tilgjengelige og som regel rimelige sammenlignet med mange nyere biler.
Første eier var et firma. Så vidt jeg husker hadde de enten eget verksted eller serviceavtale med et eksternt verksted, muligens Bilia. Derfor er ikke alle tidligere servicer registrert i serviceheftet. Bilde av serviceheftet er lagt ved i annonsen.
Etter at jeg kjøpte bilen har jeg vært opptatt av å skifte det som har vært nødvendig underveis, og jeg har så langt som mulig brukt deler av god kvalitet. Større reparasjoner og vedlikeholdsarbeid er utført på verksted, og jeg har kvitteringer på mye av dette.
Vanlige slitedeler som bremser, hjullager og lignende er også skiftet ved behov gjennom årene, men jeg har ikke dato og kilometerstand på alt dette.
Motorolje og oljefilter har blitt skiftet regelmessig, normalt hver februar. Jeg har hovedsakelig brukt Mobil motorolje.
Noen av de større arbeidene som er utført:
• Desember 2019, ved 155 300 km: Registerreim, multireim, vannpumpe og tilhørende deler ble skiftet. For denne motoren er Fords skifteintervall for registerreim 200 000 km eller 10 år, avhengig av hva som kommer først. Neste planlagte skift vil dermed være rundt 355 000 km eller senest desember 2029.
• September 2024, ved 213 758 km: Multireim og dynamo ble skiftet hos BilXtra. Det ble også montert nytt batteri fra Biltema med 4 års garanti.
• Desember 2024, ved ca. 217 300 km, før EU-kontroll: Alle fjærer og stabilisatorledd foran og bak ble skiftet. I tillegg ble støtdempere foran og fjærbeinslager skiftet.
Jeg har lagt ved bilder av flere av delene som ble montert sist. Det ble valgt deler fra anerkjente produsenter og av god kvalitet.
Bilen leveres med:
• 2 nøkler.
• Nesten nye piggfrie vinterdekk på aluminiumsfelger.
• Gode sommerdekk på bilens originale aluminiumsfelger. Etter min vurdering har de fortsatt godt med bruk igjen, avhengig av kjørelengde og kjørestil.
Som forventet på en bil fra 2009 med denne kilometerstanden finnes det noen riper, småmerker og vanlig bruksslitasje. Helhetsinntrykket er etter min mening likevel bra, og bilen fungerer godt i daglig bruk.
For å være helt åpen om bilen vil jeg også nevne følgende:
Det har enkelte ganger kommet varsel om motorfeil, samtidig som bilen kan gå over i redusert effekt fordi motorstyringen går i beskyttelsesmodus. Etter det jeg kjenner til er dette knyttet til Eolys-væsken som brukes i forbindelse med dieselpartikkelfilteret og som nå trenger etterfylling. Eolys er en forbruksvæske som må etterfylles ved behov. Jeg har vanligvis etterfylt rundt 0,4 liter om gangen. Jeg har Eolys-væske igjen som følger med bilen.
Det har tidligere vært noe enkelte steder på karosseriet, blant annet ved hjulbue og bakluke. Dette ble utbedret og lakkert for noen måneder siden. Jeg har lagt ved før og etter-bilder i annonsen, slik at dette er dokumentert.
Bilen er ikke registrert/ godkjent for trekking av tilhenger. Det monterte tilhengerfestet har kun vært brukt til sykkelstativ.
Bilen selges som bruktbil uten garanti, med de opplysningene som fremgår av annonsen og kjøpekontrakten.
Jeg ønsker først og fremst at bilen skal gå videre til noen som vil ha glede av den. Den har vært en trofast bil for meg i mange år, og hadde jeg ikke hatt behov for automatgir av helsemessige årsaker, hadde jeg gjerne beholdt den videre.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 1 942 kr (avgifter)
- Pris eksl. omreg.
- 28 000 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Ford
- Modell
- Focus
- Modellår
- 2009
- Karosseri
- Stasjonsvogn
- Drivstoff
- Diesel
- Effekt
- 109 hk
- Kilometerstand
- 230 530 km
- Drivstofforbruk (NEDC)
NEDC var den felleseuropeiske målemetoden som ble brukt for å fastslå bilers rekkevidde og drivstofforbruk før den ble erstattet av WLTP
- 4,3 L / 100 km
- Girkasse
- Manuell
- Maksimal tilhengervekt
- 1 300 kg
- Hjuldrift
- Forhjulsdrift
- Vekt
- 1 316 kg
- Seter
- 5
- Størrelse på bagasjerom
- 503 L
- Farge
- Hvit
- Bilen står i
- Norge
- Neste frist for EU-kontroll
- 18.11.2026
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- XD80721
- Chassis nr. (VIN)
- WF0SXXGCDS9G53694
- 1. gang registrert
- 25.09.2009
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- Air Condition
- Antiskrens
- Antispinn
- El-sidespeil m. varme
- Elektriske speil
- Multifunksjonsratt
- Sentrallås
Selgers kjennskap til bilen
Kjente feil, mangler eller synlige skader?
Ja. Noen riper, småmerker og vanlig bruksslitasje etter alder og kilometerstand
Er det gjort større reparasjoner?
Ja. Ja, kun det som er beskrevet i annonseteksten.
Er eller har motoren vært trimmet?
Nei
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonseinformasjon
FINN-kode
472466734
Sist oppdatert
9. august 2026, 11:09
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.