Bildegalleri
Saga 7000
Saga 7000 50hk diesel 326 timer, 36v El Påhengsmotor med dynamic positioning
1977
23 fot
Innenbords
8
Pris
97 000 kr
Kontakt selgeren
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innVil du hjelpe oss med å gjøre siden enda bedre? Delta i et kort nettbasert intervju og få et gavekort på 400 kroner.
Forsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Saga 7000 , 50 hk diesel ca 326 timer, pluss 36v El påhengs motor med Dynamic positioning system ferdig montert i akterspeilet, og moderne baugpropell.
Denne båten ble kjøpt for 2 år siden med mål om å installere en elektrisk påhengsmotor som har dynamic posisjons system . Vår ambisjon var å lage en perfekt plattform for fluefiske i indre Oslo fjord for sjøørret og havabbor på nøye utvalgte steder ved hjelp av den elektriske motoren som ville holde båten stabilt posisjonert på ønsket plass fremfor å bruke et anker.
I fjor forbød vår regjering alt fiske i Oslo-området. Båten er nå, dessverre, til salgs!
Dette er et svært attraktivt tilbud for seriøst stangfiske for alle som bruker det båt utenfor det forbudte området. Det er kjent at forankring tar tid selv med elektrisk vinsj og noen ganger er vanndybden for stor. Selv når den er forankret svinger båt noen ganger rundt og bort fra fiskeplassen. Med denne løsningen vil båten stå stabilt hvor som helst uten ekstra arbeide, og det er like lett å flytte den til en ny posisjon.
2025 installert brukt Minn Kota 112/IP 72” (ca 2023) som har fjernkontroll/ankersystem. Festet på båter akterspeil med et spesialtilpasset motorfeste. Installert Scanbattery 36volt med iphone app for å sjekke på forbruk. Installert 36 volts lader. Hvis trolling på 1-2 knop er det ca 8 timer batterikapasitet.
2009 Nanni Kobata dieselmotor har gode anmeldelser. Den ble profesjonelt installert ny i 2009 inkludert en ny drivaksel og propell, nå 326 timer
2021 Ny baugpropell installert.
Den lysegrå kalasjen er også relativt ny, 2021, og impregnert 2025.
2004 2 nye skroggjennomføring
2025 Det ble montert ny EVA teakdekkskledning i kabin, se bilde
2025 Nye puter og seter ble laget, se bildet.
2025 Installert elektrisk portapotti.
Saga 7000 er kjent for å være god og svært sjøsterk, og dens firkantede hekk- og skrogkjøldesign gir en mer komfortabel bevegelse i sjøen og gode sjøegenskaper for størrelsen. Skroget er i god stand, se bilde.
En ny Nanni 50hp motor , bowthruster, og Minn Kota el motor/batteri/lader har alene en verdi på + Kr 250 000.
Spesifikasjoner
- Merke
- Saga
- Modell
- 7000
- Modellår
- 1977
- Type
- Cabincruiser
- Drivstoff
- Diesel
- Motor inkludert
- Ja
- Motorstørrelse
- 50 hk
- Motorfabrikant
- Nanni N4.50
- Type motor
- Innenbords
- Topphastighet
- 8 knop
- Byggemateriale
- Glassfiber
- Lengde i fot
- 23 fot
- Bredde
- 275 cm
- Sitteplasser
- 8
- Soveplasser
- 4
- Båtens beliggenhet
- Norge
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonseinformasjon
FINN-kode
472266840
Sist oppdatert
6. august 2026, 16:07
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.