Bildegalleri
Bavaria 35 Sport
HØSTPRIS! Velholdt båt med båtplass i Fredrikstad for sesongen
2006
37 fot
Ikke oppgitt
Ikke oppgitt
Pris
1 050 000 kr
Kontakt selgeren
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innVil du hjelpe oss med å gjøre siden enda bedre? Delta i et kort nettbasert intervju og få et gavekort på 400 kroner.
Forsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Båten er i bruk og kan bli klar for visning på kort varsel.
Det ble utført store forbedringer på batteribanken i 2021. I tillegg til nye litiumbatterier ble det satt inn en batteri isolator så det lades fra dynamo på begge motorene.
Har også montert batteri overvåkning, som gir full kontroll på forbruk og gjenværende kapasitet i forbruksbanken, med display og tilgang i app. Baugpropell har eget 120Ah batteri så den ikke spiser av kapasiteten til forbruksbanken. En inverter på 1000w er satt inn for kaffetrakter, støvsuging ol. i uthavn.
I cockpit er det laget flere skap for å bedre og smarte løsninger for oppbevaring. Dette gjør at båten enklere kan holdes organisert og ryddig. I tillegg er eksisterende skap utvidet, noe som gir bedre utnyttelse av skapplass
-Nytt skap med luke fra badeplatform. Skapet har innvendig lengde på over 170cm, så her får man stuet bort alt som er for langt for de andre lagringsplassene som båtshake, daviter, vannski ol.
-Gasskap med plass til 2x2kg gassbeholdere. Skapet har utlufting, elektronisk stengeventil styrt fra byssa og lekasjetester. I tillegg er det gassdetektor i motorrommet under gasskapet.
-Skoskap, deilig å få stuet bort skoene slik at det er enklere å holde det ryddig etter en tur i butikken eller på land.
I cockpit og på badeplattform er det montert lekker gulvbelysning, dette i tillegg dimmer på cockpitbelysning skaper en behagelig atmosfære utover kvelden. Det er montert undervannslys under badeplattformen bak.
Nede er det en stor salong og bysse. Salongbord kan felles ned, og med formsydde madrasser og forheng, blir det en behagelig dobbeltseng med privatliv. Byssa har god skapplass og er utstyrt med gasskoketopp med to brennere. Gassen stenges med en magnetventil i gassskapet bak, fra bryter i byssa. Det er også gasssensor i byssa.
Hovedkabin i forpigg har god skapplass. Seng er forsterket (vanlig at sengen buer ned i midten på denne modellen) og har ekstra formsydd madrass som gir større bredde i foran spissen, i tillegg til formsydd overmadrass. Med dette er det blitt en veldig god seng med god plass.
Den romslige midtkabin har en liten sofa og dobbelseng. Det er godt med lagringsplass i sofa og under seng.
Under vannlinjen ble skroget pusset ned til gelcoat i 2020 og bygget opp med ny epoksybarriere (Jotun Antipest) og Jotun NonStop Supreme bunnstoff.
Full service er tatt på motorene regelmessing, senest i år er olje på motorer, alle filtre, sinkanoder og drivreimer byttet. På drevene er også drivknutebelgene og sinkanodene byttet i år.
Se bilde av vedlikehold skjema jeg har brukt.
De er godt fulgt opp og vedlikeholdt, inkludert:
2026 - Dieselkjølere pakket om på Ragnar Ringstad i Fredrikstad.
- MAP sensorer er byttet
- En trim sylinder er byttet
2023 - Byttet dieselslanger mellom dieseltank og motorer og oljeslanger på toppen av motorblokk
2021 - Renset dieseltank utført av Fuelservice
2020 - Byttet en propellaksling og byttet pakninger på drev, utført av Ragnar Ringstad
Spesifikasjoner
- Merke
- Bavaria
- Modell
- 35 Sport
- Modellår
- 2006
- Type
- Cabincruiser
- Drivstoff
- Diesel
- Motor inkludert
- Ja
- Motorfabrikant
- Volvo Penta D4
- Topphastighet
- 32 knop
- Vekt
- 8 000 kg
- Lengde i fot
- 37 fot
- Dybde
- 100 cm
- Bredde
- 367 cm
- Soveplasser
- 6
- Båtens beliggenhet
- Norge
Utstyr
Kartplotter med motordata
Radar, ny 2025
Autopilot
Roranviser
Forbruksbatterier Litium 400Ah med egen 25A lader, nytt 2021
Inverter 230V m/kontroll og overvåkning i bysse, og automatisk utkobling ved tilkobling av landstrøm
Batteriovervåkning BMV 712
Startbatterier 2x150Ah, nye 2024
Eget batteri 120Ah til baugpropell
Batterilader 45A 3 kanal
Ankervinsj foran, med kjetting og 15kg Bruceanker
Ankervinsj bak, med frislipp/blytau og 15kg Bruceanker, alt nytt 2020
Baugpropell med oppgradert fem blads propell
Fjernkontroll til baugpropell og vinsjer
Ekstra trinn for ilandstigning ettermontert på begge sider bak
Daviter, type Smart-Davit ll
Baugspyd med stige
Webasto dieselvarmer
Vanntank 250l rengjort 2025
Varmtvannsbreder oppgradert til 40l i 2020, sink byttet 2025
To kjøleskap, et i bysse og et i cockpit.
Gassanlegg med elektronisk stengeventil i gasskap, styrt fra byssa, nytt 2020
Elektrisk do-kvern, ny 2022. Nye septikslanger 2022/2023
DAB radio med kontroll i cockpit
Google Nest mini
Mobil WiFi ruter Webboat 4G Lite
Søkelys
Lettbåt (Grand rib 275 med jockeykonsoll og Yamaha 9,9(15)hk) kan følge med
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonseinformasjon
FINN-kode
460495363
Sist oppdatert
20. august 2026, 15:30
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.