Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Andre

Bildegalleri

(1/60)
Oslo

Ansø 42 - En ekspedisjonsbåt av de sjeldne

42

Modellår

1981

Lengde

42 fot

Type motor

Innenbords

Seter

Ikke oppgitt

Pris

895 000 kr

Kontakt selgeren

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteretTrygg på sjøen, bli Totalmedlem i RS!Få en måned gratis båtforsikring fra IfLast ned kjøpekontrakt for fritidsbåt

Beskrivelse

ANSØ 42 THINDRA - En ekspeditionsbåt av de sjeldne - utstyrsbombe!

Dette er en svært sjelden sjanse til å skaffe seg en av Norges mest velprøvde og vakreste eventyrmaskiner. Vi har gjort henne til en av Norges mest meritterte langturbåter ved å ta henne gjennom Nordvestpassjen som første norske båt vestgående siden Roald Amundsen. Deretter har vi fullført en 3-årig jordomseiling hvor hun har blitt løpende oppgradert og vedlikeholdt. THINDRA er bygd som en tanks, og du kan ta henne hvor du vil uansett vær og forhold og samtidig føle deg trygg ombord. Vi har hatt båten i 8 år og gitt den en totalrenovering inkludert ny motor, nytt drivverk, ny rigg, nye seil, nytt el-anlegg og nytt vvs-anlegg for å nevne noe. Totalt har THINDRA fått oppgraderinger for langt over 1 mill. Hun er en utstyrsbombe av de sjeldne med langturutstyr som vindror, watermaker, radar, og en veldig kraftig autopilot. Hun er også selvforsynt på strøm med mye solceller og vindgenerator. Hun er fantastisk stabil og trygg på alle verdenshav og også veldig god å bo i hele året da hun har isolert skrog. Det solide stålskroget gir deg trygghet i alle situasjoner, enten om du vil treffe et isfjell eller ligge på en travel ankringsplass i Karibien. 

Ansø 42 er designet av nordmannen Kai Øvre og THINDRA ble sveiset på Ansö-verftet i Hallstadhammar i Sverige. Båten ble så fraktet til Norge og sjøsatt i 1992. Den er bygd i 6mm stål under vannlinja og 5mm over. Survey fra 2022 som bekrefter dette finnes, en survey båten forøvrig fikk full score på. Vinterisolert skrog gjør båten veldig stille innvendig både for anker og underveis. Det merkes knapt om det blåser 20 m/s ute og den er tørr og fin å bo i om vinteren.


Ta kontakt for komplett utstyrsliste, detaljert beskrivelse og visning.

Ved raskt salg kan ytterligere utstyr medfølge etter avtale

Spesifikasjoner

Merke
Andre
Modell
42
Modellår
1981
Type
Seilbåt/Motorseiler
Drivstoff
Diesel
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
80 hk
Motorfabrikant
Yanmar
Type motor
Innenbords
Vekt
15 000 kg
Lengde i fot
42 fot
Dybde
210 cm
Bredde
400 cm
Båtens beliggenhet
Norge

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

0250 Oslo
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

454920672

Sist oppdatert

21. juli 2026, 11:59

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Andre
Seilbåt/Motorseiler