Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Hallberg Rassy

Bildegalleri

(1/41)

https://www.finn.no/mobility/item/411404002

Kopier lenken
Florø

Hallberg Rassy Monsun 31 (nr 216)

Monsun 31 - bud ønskes

Modellår

1976

Lengde

31 fot

Type motor

Innenbords

Seter

Ikke oppgitt

Pris

120 000 kr

Kontakt selgeren

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteretTrygg til sjøs – bli Total-medlem i Redningsselskapet!Sjekk båtforsikringspriser hos IfLast ned kjøpekontrakt for fritidsbåt

Vil du hjelpe oss med å gjøre siden enda bedre? Delta i et kort nettbasert intervju og få et gavekort på 400 kroner.

Registrer deg her

Meld deg på en kort nettbasert samtale for å hjelpe oss med å forbedre varesidene og kontaktopplysninger, slik at vi får inn enda mer åpenhet i kundeopplevelsen.

Vi følger opp med flere detaljer og en lenke der du kan velge et tidspunkt som passer for deg. Som en takk vil du få et GoGift-gavekort på 400 kroner. Intervjuet vil foregå på engelsk.

Jeg samtykker til lagring av min innsendte informasjon, slik at jeg kan kontaktes
Registrer meg

Beskrivelse

Jeg har dessverre ikke tid til båtlivet lenger og ønsker at noen skal overta denne flotte båten. Hun blir solgt som hun er. Seriøse bud ønskes velkommen.

Byggenummer 216. To tidligere eiere. Forrige eier hadde hun i over 20 år og brukte henne blant annet til skolebåt.

Hun var lite i bruk de siste årene før jeg kjøpte henne i 2024. Volvo penta D1-30, installert i 2019, med snaue 60 timer gangtid. 40 av disse etter at jeg overtok for et år siden.

Motoren har startet og gått uten problemer. Det kommer noen ganger en feilmelding knyttet til spenning. Kan virke for at det er litt høy ladespenning.

Det har vært noen smålekkasjer rundt to vinduer. Tette nå. Forøvrig har hun vært tørr innvendig. Det kommer inn noe regnvann via cockpit som samler seg i bunn av motorkassen/kjølsvin.

Oppgradert med solcelle og forbruksbank av forrige eier. Ankervinsj fungerer ikke. 2x100ah forbruk - må fornyes

Det er en godt brukt båt og saker å fikse, avhengig av bruk, hva man har tid og lyst til. Gjennomgang av det elektriske står på min liste over prioriterte gjøremål. Ved neste slipping ville jeg ha skrapt hele/deler av skrog, grunnet og stoffet. Gjennomføringer virket intakte ved slipping i år. Et strøk bunnstoff og bytte av sink.

Storseil er ca 6 år gammelt og i god stand. Ukjent alder på genua (i god stand). Følger med ekstra storseil. Ikke vært utført riggsjekk etter overtakelse. Sprayhood er slitt og bør fornyes/forsterkes.

Inspeksjon på land kan organiseres.

Med forbehold om feil i annonsen.

Spesifikasjoner

Merke
Hallberg Rassy
Modell
Monsun 31 (nr 216)
Modellår
1976
Type
Seilbåt/Motorseiler
Drivstoff
Diesel
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
30 hk
Motorfabrikant
Volvo
Type motor
Innenbords
Topphastighet
7 knop
Lengde i fot
31 fot
Soveplasser
5
Båtens beliggenhet
Norge
Registreringsnummer
LK8263

Utstyr

GPS

Ekkolodd

Radar

Solcelle

Gummibåt (slitt)

Autopilot

Fendre og tauverk følger med.


Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

6900 Florø
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

411404002

Sist oppdatert

12. september 2026, 21:43

Del annonsen

https://www.finn.no/mobility/item/411404002

Kopier lenken

Rapporter annonse

Om informasjonen i denne annonsen

Beskrivelsen, prisen og bildene i denne annonsen er levert av selgeren. Tekniske spesifikasjoner og andre data kommer fra selgeren eller fra tredjeparter, blant annet produsenten og offentlige registre.

Tekniske data kan beskrive den generelle spesifikasjonen for denne modellen og modellåret, og trenger ikke å stemme med den nøyaktige spesifikasjonen til det som selges. Utstyr og tilstand kan variere fra enhet til enhet. Opplysningene kan være mangelfulle, utdaterte eller feil.

Der det er oppgitt tall for forbruk, rekkevidde, kapasitet eller ytelse, er dette veiledende verdier basert på standardiserte tester. Faktiske tall varierer med tilstand, last og bruk.

Vi anbefaler at du bekrefter opplysningene som er viktige for deg med selgeren før du kjøper.

Hallberg Rassy
Seilbåt/Motorseiler