Gå til annonsen

Du er her

MC/Motorsykler/Lambretta
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Lambretta

Bildegalleri

(1/15)
Haugesund
Inaktiv

Lambretta 150LD

Modellår

1957

Kilometerstand

1 km

Slagvolum

150 cc

Effekt

6 hk

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på 57-94-87

Beskrivelse

Selger Lambretta 150 LD. Dette var prosjektet til min nå avdøde pappa.


Han strippet ned alt unntatt motor, gir og kardang. Han har pusset og lakkert hele sykkelen og skiftet en god del deler. Bare lakken kostet 9500 kr. Noen få skrammer i lakk.


Det som er nytt er lyktring, fløyte / horn, eksosanlegg, kickstart og aksling til denne.


Jeg byttet nettopp clutchwire på den.


Sykkelen starter og går. Stoppen fungerer ikke så den må kveles på for å stoppe. Speedometeret fungerer ikke (nålen danser frem og tilbake).


Setene ble trukket om 2 år før han kjøpte den i år 2020. Gir og motor fungerer helt greit, lys fremme og bak er helt topp, og bremsene er bra. Det lekker noe olje fra den når den står i ro, men jeg er ikke kyndig til nok til å vite fra hvor.


Sykkelen er ikke registrert, men det står skilt på den med nummer "57-94-87". Tidligere eier ville ikke levere inn det skiltet fordi det var et litt spesielt skilt. Det kaltes visst nok "Telefon skilt" siden det kun var tall, og ikke bokstaver.


Sykkelen er avregistrert og har ikke godkjente skilt, men den står på meg som eier, så den finnes i Statens Vegvesen sitt register.


Følger med eget Lambretta trekk til sykkelen, samt original delekatalog.


Selges slik den står uten noen form for garantier pga alder.

Spesifikasjoner

Omregistrering
Fritatt (avgifter)
Årsavgift
Les mer
Tilstand
Brukt
Merke
Lambretta
Modell
150LD
Modellår
1957
Type
Lett MC
Drivstoff
Bensin
Effekt
6 hk
Slagvolum
150 cc
Kilometerstand
1 km
Vekt
90 kg
Farge
Rød
Registreringsnummer
57-94-87
Tilstandsrapport
Nei

Utstyr

  • Overtrekk

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

5514 Haugesund
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

405837050

Sist oppdatert

16. april 2026, 10:44

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Lambretta
Lett MC