Bildegalleri
Tiedemanns Tobak – «Er dog den beste» – stor innrammet reklameplakat
Til salgs
Frakt fra 109 kr + Trygg betaling 103 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
57x87
Selger en flott, innrammet reklameplakat fra Tiedemanns Tobak med det klassiske fiskermotivet og slagordet «Er dog den beste».
Tiedemannsfiskeren er blant de mest kjente motivene i norsk reklamehistorie og ble opprinnelig lansert på slutten av 1800-tallet.
Plakaten har et karakteristisk uttrykk med varme farger, klassisk typografi og en detaljert illustrasjon av fiskeren med pipe.
Innrammet med bred treramme og glass.
Tilstand:
Pent bevart motiv. Rammen har enkelte bruksspor og naturlig patina. Noen små merker forekommer i det lyse feltet rundt motivet.
Plakatens nøyaktige alder og om den er et originaltrykk eller en senere reproduksjon, er ikke fastslått.
Et dekorativt bilde med nostalgisk preg, også interessant for samlere av norsk reklamehistorie.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 25.10.2026 kl. 19:35 ・ FINN-kode: 479581292
