Bildegalleri
Frankie Goes to Hollywood – Welcome to the Pleasuredome kassett (1984)
Til salgs
Gratis frakt + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Det banebrytende, kontroversielle og massivt suksessrike debutalbumet «Welcome to the Pleasuredome» fra 1984 med Frankie Goes to Hollywood. Dette er den originale europeiske utgaven utgitt på ZTT og Island Records (katalognummer ZCID 1). Produsert av den legendariske Trevor Horn, definerte dette albumet det audiofile og maksimalistiske popsoundet på midten av 80-tallet. Inneholder de udødelige megahitsene og listetopperne «Relax», «Two Tribes» og den storslåtte balladen «The Power of Love».
Detaljer
Tilstand: Plastcover er byttet. Det er foretatt en visuell inspeksjon, og det er normal til pen bruksstand. Noe aldersrelaterte bruksspor kan forekomme, men i all hovedsak så fremstår det som ett pent eksemplar.
Format: Musikkassett (MC)
Versjon: Originalutgivelse, hvit kassettkropp med rød skrift
Utgivelse år: 1984
Utgivelse land: Storbritannia / Europa (BIEM/MCPS)
Barcode: 5014474000147
Label: ZTT / Island Records
Utgivelse nummer: ZCID 1
Produsent: Trevor Horn
Bandmedlemmer: Holly Johnson (vokal), Paul Rutherford (vokal, dans), Brian Nash (gitar), Mark O'Toole (bass), Peter Gill (trommer)
Andre medvirkende: Anne Dudley, Andrew Richards, Luís Jardim, JJ Jeczalik
Sjanger: Synth-pop / New Wave / Dance-pop
Fun facts: Albumet gikk rett inn på førsteplass på de britiske listene med over én million forhåndsbestillinger. Det markerte et popkulturelt høydepunkt i 1984, sterkt hjulpet av de ikoniske «Frankie Say Relax»-T-skjortene og de revolusjonerende musikkvideoene. Det store, utbrettbare tekstinnlegget inneholder unike kunstillustrasjoner, filosofiske sitater (inkludert undertittelen «BANG!» og slagordet «To reveal Pleasure is itself a unique duty») samt en tegneserie tegnet av Lew Stringer.
Kan sendes eller hentes. Se mine andre annonser for samsending. Det er også mulighet å komme for å se, har massevis som jeg ikke får lagt ut på finn. Gratis frakt ved bruk av liten pakke på fiks ferdig. Ved kjøp av flere ting kan du også bruke “Lag pakke” funksjon.
gave, gavetips, biltur, analog, lydkassett, retro, 80-tallet, popsamling, liverpool, samlerobjekt
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 25.10.2026 kl. 00:50 ・ FINN-kode: 479487666
