Bildegalleri
Antikk porselensservise fra Thomas Bavaria (Rosenthal) – 33 deler (ca. 1910)
Til salgs
2 500 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Merke: Bavaria
Selger et utrolig vakkert og antikt porselensservise fra den anerkjente tyske kvalitetsprodusenten Thomas Bavaria (en del av det prestisjetunge Rosenthal-konsernet).
Serviset har fabrikkens originale grønne skjoldstempel på undersiden, som daterer produksjonen til tidlig 1900-tall (ca. 1908–1922). Det er med andre ord over 100 år gammelt!
Designet har en nydelig, frisk grønnfarge kombinert med rik, elegant gulldekor (gullfiligran) og et klassisk, fargerikt blomstermotiv i midten. Et fantastisk kvalitetsservise som virkelig gjør seg på festbordet eller til høytider.
Serviset består av totalt 33 deler:
• 11 middagstallerkener
• 11 asjetter (frokost-/kakeasjetter)
• 11 suppeskåler (dype tallerkener)
Tilstand:
Svært fint brukt. Serviset fremstår som utrolig godt ivaretatt, spesielt med tanke på alderen. Det er blankt og pent i porselenet, med svært lite eller ingen synlig slitasje på gullkanter, glasur og dekor. Ingen skår eller sprekker.
Henting/frakt:
Kan hentes etter avtale. Siden dette er fint, antikt porselen, foretrekkes henting.
Ønsker bud.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 21.10.2026 kl. 16:51 ・ FINN-kode: 479223008
