FINNJobbSøkVestfoldTønsberg
Bilde fra arbeidsgiver
Sykehuset i Vestfold HF logo
Sykehuset i Vestfold HF
Legg til som favoritt
Del annonse
Del på e-postDel på FacebookDel på X
Kopier lenke

Optiker

Vikariat stilling ∙ Heltid ∙ Tønsberg
  • Søknadsfrist 03.11.2026
  • Arbeidsspråk Norsk
  • Sektor Offentlig

Kortversjonen

Tverrfaglig utredning og behandling av pasienter med øyesykdommer, med hovedvekt på barn og refraktive utfordringer hos voksne.

Kvalifikasjoner

  • Autorisert optiker
  • Beherske norsk eller skandinavisk språk skriftlig og muntlig
  • Erfaring fra øyeseksjon og arbeid med barn er ønskelig
  • Autorisert ortoptist

Hva vi tilbyr

  • Gode låne- og forsikringsordninger hos KLP
  • Velferdsordninger som bedriftsidrettslag og personalhytter
  • Kollektiv pensjonsordning i KLP
Er du en god match for denne stillingen?Sjekk din JobbMatch

Optiker

Vi søker deg som er autorisert optiker.

Øyeseksjonen er organisert under Kirurgisk klinikk ved Sykehuset i Vestfold. Øyeavdelingen behandler alle former for øyesykdommer unntatt bakre kirurgi og enkelte sentraliserte diagnoser som kun utføres på universitetssykehus. Hovedvekten av aktiviteten er poliklinisk og som optiker jobber man i et meget godt tverrfaglig team med både leger, sykepleiere og ortoptister der hovedvekt av pasientene er barn, men det kan også være voksne pasienter med refraktive utfordringer, refraksjonering av pasienter før/etter kataraktoperasjon eller som ledd i annen utredning i samarbeid med øyelegene.

Vi ser frem til å høre fra deg.

Tiltredelse etter avtale.


I Sykehuset i Vestfold HF verdsettes mangfold og inkludering. Medarbeidere med ulik kompetanse, bakgrunn, livserfaring og perspektiv gir gode forutsetninger til å ta vare på hver enkelt pasient og bidrar til godt samarbeid og forståelse. Vi håper du vil søke på stilling hos oss.

Arbeidsoppgaver

  • Arbeidet består i tverrfaglig utredning og behandling av pasienter med øyesykdommer herunder særskilt barn, men også noen voksne med diplopi
  • Pleie og behandling
  • Prøvetaking
  • Sykepleiefaglige prosedyrer
  • Samhandling med pårørende
  • Samhandling med kommunehelsetjenesten

Kvalifikasjoner

  • Autorisert Optiker
  • Norsk eller skandinavisk språk, skriftlig og muntlig må beherskes for forsvarlig yrkesutøvelse
  • Fordel med erfaring fra Øyeseksjon
  • Erfaring med barn er ønskelig
  • Autorisert ortoptist

Personlige egenskaper

  • Evne til å arbeide selvstendig
  • Evne til å samarbeide tverrfaglig
  • Du liker stadig nye utfordringer
  • Personlig egnethet vektlegges

Vi tilbyr

  • Faglige utfordringer
  • Gode låne- og forsikringsordninger hos KLP
  • Alle ansatte ved sykehuset omfattes av gruppelivsforsikring, reiseforsikring ved tjenestereiser, ulykkesforsikring - fritid og yrkesskadeforsikring
  • Gode velferdsordninger, med blant annet bedriftsidrettslag og personalhytter
  • Tilsetting skjer på de vilkår som til enhver tid fremgår av gjeldende lover og forskrifter, overenskomster og øvrig reglement
  • Som ansatt ved Sykehuset i Vestfold HF vil du bli medlem av kollektive pensjonsordningen i KLP, og trekkes 2 % i pensjonsinnskudd. Les mer om offentlig tjenestepensjon på www.klp.no

Informasjon til deg som søker stilling:

Opplysninger om deg kan bli offentliggjort selv om du har anmodet om ikke å bli ført opp på søkerlisten. Dersom anmodningen ikke blir tatt til følge, vil du bli varslet om dette.

Vi ber alle søkere vedlegge dokumentasjon på utdanning, attester på arbeidserfaring og eventuelle spesialistgodkjenninger. Dette for å dokumentere kvalifikasjoner som er oppgitt i CV, og til lønnsfastsettelse. Vi minner om at alt arbeid etter fylte 18 år kan være relevant ved ansiennitetsberegning.

Ferdigheter AI-generert

  • Norsk
  • Optometri
  • Pre- og postoperativ behandling
  • Sykepleie- og omsorgsaktiviteter

Om arbeidsgiveren

Sykehuset i Vestfold HF (SiV HF) er en del av foretaksgruppen Helse Sør-Øst og gir spesialisthelsetjenester for somatikk, psykiatri og rusbehandling til befolkningen i Vestfold.

SiV HF har flere lokasjoner i Vestfold og hovedvirksomheten er i Tønsberg.

Sykehuset har 4500 årsverk og om lag 5600 ansatte.

I SiV HF løses også oppgaver innen forskning, utdanning og opplæring av pasienter og pårørende.

Les mer om oss på www.siv.no.


  • Sted: Halfdan Wilhelmsens alle 17, 3103 Tønsberg
  • Bransje: Helse og omsorg
  • Stillingsfunksjon: Optiker

Spørsmål om stillingen

CN

Cathrine Nansdal Breivik

Seksjonsleder

95 20 11 12Kopier telefonnummer 95 20 11 12

Firmaets beliggenhet

Halfdan Wilhelmsens alle 17, 3103 Tønsberg

Kart
Søknadsfrist: 11 dager igjen
Legg til som favoritt

1368 følger dette firmaet

Bedriftens profilbilde
Sykehuset i Vestfold HF logo

Sykehuset i Vestfold HF

Sykehuset i Vestfold HF
  • Flere stillinger
  • Les om arbeidsplassen

Annonseinformasjon

  • FINN-kode: 479080037
  • Sist endret: 19.10.2026, 11:10
  • Org.nr.: 983975259Se på Brønnøysundregistrene(åpnes i ny fane)
Rapporter annonse