
Bildegalleri
Kråkeslottet barnehage barnebøker
Til salgs
Gratis frakt + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Mysteriene i kråkeslottet barnehage
Pris per enkeltbok 149 kr. Alle seks bøkene i bokpakke 810 kr. 4 bøker for 570 kr i bokpakke. By etter hva du ønsker. Om du ønsker en enketbok kan jeg legge inn en egen fiks ferdig annonse med den (gratis frakt nå).
• Hvor er påskeegget? (svart/blå omslag) – barna må finne et påskeegg til en gul fest.
• Hvor er billetten? (gul øverst) – en av historiene i barnehagekrim-serien.
• Hvem har tatt brillene? (gul til høyre) – handelen handler om å lage grønnsakssuppe og finne bortkomne briller.
• Hvor er Lucia-kronen? (lilla) – et førjulsmysterium hvor Lucia-kronen blir borte før lystoget.
• Hvor er julenissen? (rød) – barna leter etter nissen som skal komme på julefesten
• hvor er myggen?
Utfyllende beskrivelse:
Hvem har tatt brillene
barnehagen skal det lages grønnsakssuppe. Men i grønnsakskaoset skjer noe som definitivt trenger plaster. Plutselig får Leon og Live sin første forsvinningssak. For hvor er brillene til Elin? De var her nettopp... Ved hjelp av solid etterforskning, går barnehagens egne detektiver løs på saken!
Mysteriene i Kråkeslottet barnehage er en herlig ny serie av Lars Mæhle og Odd Henning Skyllingstad. Leon og Live, Kråkeslottet barnehages egne detektiver, løser gåter som alle barn vil kunne kjenne igjen. Hvorfor er det møkkete på gulvet? Hvor er brillene til Elin? Sjarmerende mini-krim for barn mellom 3-6 år.
Mæhle og Skyllingstad har skapt et hverdagsunivers som er urbant og multikulturelt, uten at det gjøres til et hovedpoeng. Gjennom Leon og Lives øyne, får barnets nære og nysgjerrige blikk virkelig utfolde seg. Bøkene er skrevet med en lun varme som gjør at også de voksne vil kose seg under høytlesningen. Velkommen til Kråkeslottet barnehage, et sted fullt av hverdagsmysterier, saft og boller!
Sagt om boken: «Dette er gull for gullungene.» Aftenposten «Kriminelt kult! (...) reinspikket barnehagekrim. (...) ikke overse disse! » Christine Lyngdal, Barnebokbloggen
Hvor er lucia-kronen;
BARNEHAGEKRIM!
Krim for de minste til førjulstiden.
Det er klart for Lucia-fest! Alle barn og foreldre skal gå i lystog rundt Kråkeslottet barnehage. Lille, sjenerte Signe skal være Lucia. Men like før toget skal starte, forsvinner Signes Lucia-krone på mystisk vis. Hvem har tatt den? Både barna og de voksne er mulige mistenkte.
Løsningen er veldig overraskende! Selv ikke Kråkeslott-ets smarte detektiver, Leon og Live, klarer å gjette hvem eller hva som står bak.
Hvor er julenissen
BARNEHAGEKRIM! Det er julefest i Kråkeslottet barnehage og selvsagt kommer nissen! Barn og foreldre er på plass og koser seg. Elin foreslår at de skal rope på nissen. Barna roper flere ganger, men nissen kommer ikke. Hvor kan han være? Dette er en sak for Leon og Live! Har han gjemt seg? Finnes det noen spor? Kråkeslottets detektiver går grundig til verks i saken.
Hvor er billetten
BARNEHAGEKRIM! Kråkeslottet barnehage skal på teater i byen. Gjett om barna gleder seg! Men på T-banen blir det billettkontroll og Sven Ingvar finner ikke igjen billetten. Hvor i alle dager kan den være? Det blir litt av en T-banetur, med leting på alle tenkelige og utenkelige steder. Men ingenting er umulig for Leon og Live, Kråkeslottets egne detektiver!
Hvor er myggen
Det er tidlig morgen i Kråkeslottet barnehage. I løpet av natta har en superirriterende mygg sneket seg inn i barnehagen. Den angriper alle, og det er klin umulig å få fanget den!
Det blir en uvanlig og vanskelig sak for Leon og Live, Kråkeslottets egne detektiver. For myggen er smart. Og kjapp. Fluesmekkere, tresleiver og puter er bare noen av våpnene som tas i bruk.
Lars Mæhle (f.1971) debuterte i 2002. Gjennombruddet kom i 2009 med fantasyromanen Landet under isen som han fikk flere priser for, blant annet Kulturdepartementets litteraturpris for barne- og ungdomslitteratur i 2010.
Odd Henning Skyllingstad (f. 1978) er en erfaren tegneserieskaper og illustratør. Han har utdannelse innen animasjon fra Høgskulen i Volda, og vant i 2002 Sproingprisen for serien Børre er død. Mest kjent er han for seriene om frosken Kolbein.
Barnebok
Barnebøker
Krimbøker barn
Spenningsbøker
Morsomme historier
Fortellinger med fasit
Bøker for barn
Bok humor
Julegave
Gjenbruk
Gjenbruksgave
Barnehagebarn
Barnehage
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 19.10.2026 kl. 08:44 ・ FINN-kode: 479070957
