Bildegalleri
Varmblods vallak VURDERES satt bort på helfor
Til salgs
Beskrivelse av varen
Mankehøyde: 170 cm
Kjønn: Vallak
Fødselsår: 2015
På grunn av mangel på tid og hesteholdet mitt må ned for en periode, ser jeg nå etter noen som kunne tenke seg en helfor hest, eller noen som ønsker å være helfor rytter noen dager i uken.
Falco ble først kjøpt av meg som 6 års, ( september 2021) og ble ridd inn og opp av meg, men på grunn av skolegang og jeg ikke lykkes med å finne en passende stall hvor falco trivdes, så jeg meg nødt til å selge han (2023), men ble kjøpt tilbake i juni i fjord.
Falco er en «ja» hest som er med på alt og som alltid har lyst til å bli med å lære noe nytt. Falco er utrolig snill, positiv og lærevillig, men ingen nybegynner hest. Han har god egenmotor samtidig som han er utrolig følsom og sensetiv, og trenger derfor en rytter som er tålmodig og myk i hånda- her er tillit og kjemi veldig viktig, når den først er sikret, har du en hest som blir med deg på alt, og aldri sier nei.
Han er tidligere brukt i trav, men ble «pensjonert» fra det som 4-5 års da han ikke trives på travbanen, og skal heller ikke brukes i trav. Han er en rakett på sprangbanen, viser stor selvtillit og syntes det er kjempegøy, samtidig som han er veldig fin å jobbe med på bakken. På tur kjenner man travnykket kommer litt mer inn, han girer seg fort opp og kan være litt hard og holde dersom man ikke helt har funnet knappene hans- men blir aldri dum eller gjør noe for å prøve å få rytteren av, han er helt super på skrittetur. ( kun etter litt løping de travnykkene er synlig, men han er fult kontrollerbar for en godt hestevandt person)
Falco er vandt til og trives best med store uteområder, ulendt terreng og lange dager ute (minimum 12t), og gjerne en litt mindre stall med få hester. Han er en sosial hest som trives best sammen med andre, helst i flokk eller minimum en annen hestekamerat. Det er utrolig viktig at et potensielt helforhjem kan tilby tilsvarende rammer. Falco er jevnlig fulgt opp med vaksiner, hovslager, veterinær, behandlinger og tannlege (vet berven) , og er et krav at et potensielt helfor hjem følger dette.
Magesår og kjeveleddsproblematikk har vært et gjentagende problem hos tidligere eier, så når jeg fikk han hjem igjen juni i fjord tok vi gastroskopi og han ble behandlet (cytotec) for et lite magesår i den røde delen. Ikke vært et problem siden, men går på improwin for forebygging, og er nøye med rutinene hans i hverdagen. Kjeveleddet hans ble sprøytet og har heller ikke vært et problem siden. Var på ny kontroll i slutten av september og både tennene og kjeveleddet har aldri sett bedre ut (vet berven).
Falco er uproblematisk i alt av håndtering fra bakken av- super snill med både hovslager, barbering, veterinær etc, laster seg selv på henger og står like fint på alene som sammen med en annen. Han er en drøm og reise med og slår seg fort til ro, aldri opplevd snillere hest fra bakken av.
Falco er en hest man fort blir glad i, og som speiler rytteren sin veldig fint. Legger man tid i å danne et godt grunnlag sammen når det kommer til tillit ,og tar seg god tid til å forstå han, vil du få en hest som både gjør alt for deg og som aldri sier nei takk til en arbeids oppgave.
Det er ikke et must og sette han bort, og settes kun bort dersom jeg skulle finne det perfekte hjemmet, helst noe ikke så langt unna så det er mulig å komme innom å hilse på, men kan gjerne strekke meg litt for riktig hjem. (Bildene som er merket er fra perioden etter han kom hjem, de andre er fra 2021-2023)
Gjerne ta kontakt for en hyggelig hesteprat og mer info, i første omgang her på finn for å fortelle hva du kan tilby falco. Er du under 18, få en foresatt til å ta kontakt.
Videoer kan også ses på instagram @annesindland_ , eller sendes over via messenger / WhatsApp.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 24.10.2026 kl. 16:08 ・ FINN-kode: 478919387
