
Bildegalleri
Ebba Haslund – Siste halvår (1946) – FØRSTEUTGAVE / FØRSTEOPPLAG
Til salgs
Frakt fra 38 kr + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Godt brukt - Synlig brukt
Siste halvår av Ebba Haslund, utgitt på Nasjonalforlaget i Oslo i 1946.
Dette er Ebba Haslunds første roman, utgitt året etter hennes litterære debut med novellesamlingen Også vi (1945).
Boken er uttrykkelig merket «FØRSTE OPPLAG» på kolofonsiden. Dermed er dette et eksemplar fra både førsteutgaven og førsteopplaget.
Bokopplysninger:
Forfatter: Ebba Haslund
Tittel: Siste halvår
Forlag: Nasjonalforlaget
Utgivelsesår: 1946
Utgave: Førsteutgave
Opplag: Førsteopplag (bekreftet)
Omslagstegning: Erik Engebretsen
Trykkeri: Norsk Trykk & Papirindustri A/S, Oslo
Innbinding: Rødt innbundet eksemplar
Tilstand: Brukbar antikvarisk stand. Synlig slitasje på rygg og permkanter, særlig langs bakpermens kant mot ryggen. Noe avskrapning på forpermen. Sidene har naturlig alderspreg og enkelte flekker. Se bildene for nærmere vurdering.
En interessant tidlig utgivelse av en betydningsfull norsk forfatter, særlig aktuell for samlere av norsk litteratur og førsteutgaver.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 16.10.2026 kl. 16:57 ・ FINN-kode: 478867673

