Bildegalleri
Vintage japansk silkebroderi (Bunka Shishu) fra 70/80-tallet
Til salgs
Frakt fra 109 kr + Trygg betaling 76 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
Vintage japansk silkebroderi (Bunka Shishu) fra 70/80-tallet
Flott og detaljert håndarbeid i en forseggjort, klassisk gullramme.
Dette er et tradisjonelt asiatisk silkebroderi, utført i den unike japanske relieff-teknikken Bunka Shishu. Bildet viser en hvit rovfugl (hauk) på en gren omgitt av blomstrende kameliablomster.
Motivet er brodert med fin tråd på en mørk bunn, noe som gir en fantastisk dybde og får de lyse fargene i fuglen og blomstene til å virkelig poppe frem.
Om kunsten og teknikken:
• Opprinnelse: Bunka Shishu er en form for "punch needle"-broderi som oppsto i Japan, og som ble en stor hobby- og interiørtrend i Norge på 1970- og 1980-tallet.
• Håndverk: Hvert bilde krever mange timer med presisjonsarbeid for å skape det unike, nesten maleriske uttrykket.
• Innramming: Bildet er profesjonelt innrammet i en tung og dekorativ gullramme i barokkstil, som gir kunstverket et herskapelig og eksklusivt preg.
Et perfekt blikkfang for deg som elsker maksimalistisk interiør, vintage asiatisk kunst eller unike retro-skatter.
Pris: 850 kr (Prisen er satt lavt med tanke på tidsbruken bak håndarbeidet og verdien på den flotte gullrammen).
Kan hentes etter avtale eller sendes mot at kjøper betaler frakt.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 14.10.2026 kl. 21:42 ・ FINN-kode: 478707478



