Bildegalleri
Egersund fajanse – flott antikk bolle / skål av Theodor Friestad
Til salgs
Frakt fra 69 kr + Trygg betaling 66 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
Selger en nydelig og sjelden kunstfajanseskål med ører/håndtak fra Egersunds Fayancefabrik.
Dette er en klassisk modell designet av den kjente keramikeren Theodor Friestad i mellomkrigstiden. Skålen har en flott matt, turkisgrønn farge (mattfajanse) med en bølget kant og et vakkert, håndmalt stilisert blomstermotiv i bunnen.
Det klassiske sirkulære skjoldstempelet til Egersund er godt synlig på undersiden. Et nydelig samlerobjekt eller dekorasjon til et retro/klassiskt hjem!
Tilstand:
Skålen er hel og fin uten store skader eller sprekker. Siden dette er en antikk gjenstand, har den noe naturlig aldersbetinget slitasje.
Søkeord: fajanse, kunstfajanse, antikk, vintage, retro, norsk design, gammelt servise, samleobjekt, art deco
Kom gjerne med bud.
Hentes i Sandefjord eller sendes i posten mot at kjøper betaler porto (pakkes veldig godt inn)
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 13.10.2026 kl. 14:26 ・ FINN-kode: 478643197
