Bildegalleri
Saab 9-3
1,9TiD PF SportCombi Vector
2008
182 500 km
Manuell
Diesel
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innVil du hjelpe oss med å gjøre siden enda bedre? Delta i et kort nettbasert intervju og få et gavekort på 400 kroner.
Forsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Sjekk bilens historikk for SU59583
Få en rask oversikt over bilens historikk og hva du bør sjekke
Beskrivelse
Selger min Saab 9-3 SportCombi som delebil.
Bilen er EU-godkjent til 17.03.2027.
Bilen var i svært god teknisk stand frem til det oppsto en feil som verkstedet ikke har klart å identifisere med sikkerhet. Feilen fører til at diesel kommer inn i motoroljen. Bilen ryker av og til og slipper ut store mengder hvit røyk fra eksosen.
Verkstedet mistenker at partikkelfilteret (DPF) er defekt, men kan ikke garantere at et bytte vil løse problemet, siden diagnoseverktøyet ikke viser noen feilkoder. Dermed har jeg valgt å selge bilen som delebil, i tilfelle noen er interessert.
Øvrige kjente feil og mangler ved bilen:
- Rust i hjulbuene.
- Riper og vanlige bruksmerker for en bil fra 2008.
- Setene er av ekte skinn, men er slitte fordi de dessverre ikke har blitt vedlikeholdt riktig av tidligere eier/e.
- Førervinduet lager ulyd når det kjøres opp og ned.
- Dieselvarmeren måtte kobles fra på grunn av røykutvikling ved oppstart. Verkstedet har ikke klart å finne en passende reservedel til denne modellen. Bilen bruker derfor lang tid på å bli varm når det er kaldt.
- Bilen har piggdekk som holder én sesong til, men bør skiftes snart på grunn av slitasje.
Jeg har ellers fulgt bilens serviceintervaller og sørget for nødvendige reparasjoner og vedlikehold gjennom hele mitt eierskap.
Oversikt over reparasjoner og vedlikehold i mitt eie:
- 12.2023 - Ny bremsekaliper venstre bak
- 12.2023 - Nye bremseskiver og bremseklosser bak, begge sider
- 04.2025 - Rensing av dieselpartikkelfilter (DPF)
- 04.2025 - Nytt batteri
- 04.2025 - Nye sommerdekk: 2 dekk er brukt i én sesong og 2 dekk er brukt i to sesonger
- 05.2025 - Ny bakre eksospotte og en mindre reparasjon av bakfangeren etter at eksospotten falt av under kjøring
- 05.2025 - Service med oljeskift, nytt oljefilter, luftfilter, kupéfilter og nytt oljepluggsett
- 06.2025 - Balansering av hjul
- 01.2026 - Nye bremseskiver og bremseklosser bak, begge sider
- 01.2026 - Bytte av opphengskule og foringer foran på venstre side, samt lenkestag på venstre side
- 09.2026 - Rensing av dieselpartikkelfilter (DPF).
- 09.2026 - Oljeskift med nytt oljefilter
Bilen selges som delebil, slik den står og uten noen form for garanti på grunn av den uavklarte feilen. Kjøper må regne med at denne bilen er et reparasjonsobjekt og skal helst fraktes på plattform pga. av diesel i motoroljen.
Bilen er ellers i god teknisk stand.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 1 942 kr (avgifter)
- Pris ekskl. omreg.
- 14 000 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Saab
- Modell
- 9-3
- Modellår
- 2008
- Karosseri
- Stasjonsvogn
- Drivstoff
- Diesel
- Effekt
- 120 hk
- Slagvolum
- 1,9 L
- CO₂-utslipp
- 149 g/km
- Kilometerstand
- 182 500 km
- Drivstofforbruk (NEDC)
NEDC var den felleseuropeiske målemetoden som ble brukt for å fastslå bilers rekkevidde og drivstofforbruk før den ble erstattet av WLTP
- 5,5 L / 100 km
- Girkasse
- Manuell
- Maksimal tilhengervekt
- 1 400 kg
- Hjuldrift
- Forhjulsdrift
- Vekt
- 1 520 kg
- Seter
- 5
- Dører
- 5
- Størrelse på bagasjerom
- 419 L
- Farge
- Svart
- Bilen står i
- Norge
- Neste frist for EU-kontroll
- 17.03.2028
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- SU59583
- Chassis nr. (VIN)
- YS3FF56V181126939
- 1. gang registrert
- 03.04.2008
- Eiere
- 5
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- Antiskrens
- Antispinn
- Cruisekontroll
- El-sidespeil m. varme
- Elektriske speil
- Isofix
- Justerbar korsryggstøtte
- Kjørecomputer
- Klimaanlegg
- Midtarmlene
- Multifunksjonsratt
- Mørke ruter
- Sentrallås
- Seter i delskinn
Selgers kjennskap til bilen
Kjente feil, mangler eller synlige skader?
Ja. Diesel kommer inn i motoroljen. Bilen ryker av og til og slipper ut store mengder hvit røyk fra eksosen. Det er rust i hjulbuen, noen riper og vanlige bruksmerker.
Er det gjort større reparasjoner?
Nei
Er eller har motoren vært trimmet?
Nei
Har bilen heftelser/gjeld?
Nei
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonseinformasjon
FINN-kode
478489614
Sist oppdatert
11. oktober 2026, 16:33
Om informasjonen i denne annonsen
Beskrivelsen, prisen og bildene i denne annonsen er levert av selgeren. Tekniske spesifikasjoner og andre data kommer fra selgeren eller fra tredjeparter, blant annet produsenten og offentlige registre.
Tekniske data kan beskrive den generelle spesifikasjonen for denne modellen og modellåret, og trenger ikke å stemme med den nøyaktige spesifikasjonen til det som selges. Utstyr og tilstand kan variere fra enhet til enhet. Opplysningene kan være mangelfulle, utdaterte eller feil.
Der det er oppgitt tall for forbruk, rekkevidde, kapasitet eller ytelse, er dette veiledende verdier basert på standardiserte tester. Faktiske tall varierer med tilstand, last og bruk.
Vi anbefaler at du bekrefter opplysningene som er viktige for deg med selgeren før du kjøper.