
Bildegalleri
2 stk dype tallerkener «Høysommer» fra Figgjo Flint (22 cm)
Til salgs
Frakt fra 69 kr + Trygg betaling 40 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Etter levering har du 24 timer til å se over varen. Hvis det er noe galt med varen, får du pengene dine tilbake.
Lag en pakke
Kjøp mer fra selgeren og betal bare én fraktkostnad.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Merke: Figgjo
Selger 2 stk. nydelige, retro tallerkener fra norske Figgjo Flint i serien «Høysommer». Tallerkene har en karakteristisk rillekant langs fanen (modell 100 Eidsvoll), en tynn gullkant ytterst og et fargerikt, nostalgisk motiv av en sommerbukett i midten.
Perfekt som suppetallerken, grøtskål eller som et vakkert supplement til et eksisterende servise! Produsert i en kort periode på tidlig 1950-tallet.
Tallerkene har en pen vintage stand med blank og fin glasur, og er helt uten krakkelering, nag eller hakk. De har noe normal bruksslitasje på gullkanten og på blomsterdekoren som gir dem en sjarmerende patina (se bilder).
Tallerkene er ca. 22 cm i diameter.
Selger begge samlet for 200 kr, eventuelt 100 kr per stykk.
Jeg har også en dyp tallerken med samme mønster, bare at den er 20cm i diameter. Den har en nag under, men kan følge med om ønskelig. Se de siste bildene for denne.
Kan også betales med vipps, og sendes med postnord til 74kr.
Se gjerne mine andre annonser.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 17.10.2026 kl. 22:46 ・ FINN-kode: 478336486
