Bildegalleri
Antikt Uebel & Lechleiter piano fra ca. 1906 – restaurert
Til salgs
2 000 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Antikt tysk kvalitetspiano fra ca. 1906 – Uebel & Lechleiter
Selger et vakkert og sjeldent tysk kvalitetspiano fra den anerkjente pianoprodusenten Uebel & Lechleiter i Heilbronn, Tyskland.
Pianoet er produsert omkring 1906, serienummer 9619, og er dermed omtrent 120 år gammelt.
Dette er ikke bare et piano, men også et nydelig møbel og et fantastisk stykke håndverk fra en tid da det ble lagt stor vekt på kvalitet, materialvalg og detaljer.
Det flotte trekabinettet har vakre utskjæringer, dreide søyler, dekorative ornamenter og lysestaker. Treverkets naturlige mønster og den forseggjorte utformingen gjør pianoet til et imponerende møbel som virkelig kommer til sin rett i et hjem med sans for historie og tradisjonelt håndverk.
Kabinettet er tidligere restaurert og lakkert opp igjen av en fagperson som også var pianostemmer.
De hvite tangentene har ekte elfenbensbelegg, og de svarte er av ibenholt, bekreftet av pianostemmer.
Pianoet har en nydelig, fyldig klang, og alle tangentene fungerer. Det trenger stemming etter flytting.
En spesiell historie fra Arendal
Ifølge familiehistorien ble pianoet opprinnelig spesialbestilt til Arendal Handelsstandsforening. Det ble senere gitt som godtgjørelse til dirigenten for foreningens mannskor.
Uebel & Lechleiter var en anerkjent tysk pianoprodusent som i 1903 ble utnevnt til hoffleverandør til pave Pius X.
Her får man et historisk musikkinstrument, men samtidig et vakkert og særpreget møbel med flott håndverk og lokalhistorisk tilknytning.
Selges rimelig på grunn av plassbehov.
Pris: 3 000 kr
Må hentes i Froland. Kjøper sørger selv for transport og bærehjelp.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 16.10.2026 kl. 19:02 ・ FINN-kode: 478303960
