Bildegalleri
Langhåret Chow Chow valper ventes!
Til salgs
Beskrivelse av varen
Alder: 1 uke
Chow Chow-valper ventes i november 2026 🐾
Vi venter et spennende og etterlengtet valpekull etter to flotte, røde Chow Chower!
Valpene forventes født i begynnelsen av november 2026, og vi gleder oss stort til å ønske de små velkommen.
❤️ Mor – Lillebjørnen’s Bianka (Takara)
• Født: 06.04.2021
• Reg.nr.: NO41858/21
• Rød, langhåret
• HD: A | AD: 0
Takara er ei herlig jente med stor personlighet og et helt spesielt vesen. Hun er lojal, selvstendig og elsker et aktivt liv med fjell, skog og friluftsliv i nordnorsk natur.
Hun har mange egenskaper jeg setter utrolig høyt, og ønsket om å videreføre nettopp hennes gener er en av hovedgrunnene til dette kullet.
💙 Far – Chowroms Hampus (Chili)
• Født: 08.06.2024
• Reg.nr.: NO45772/24
• Rød, langhåret
• HD: A | AD: 1
• Norsk juniorvinner 2025 (OSLJV-25)
Chili er en flott hannhund med et nydelig uttrykk, vakker pels og en harmonisk, kompakt kroppsbygning.
Han er valgt som far med omtanke, og vi synes han og Takara utfyller hverandre veldig fint.
🐾 Helse og tanken bak kullet
Vi har bevisst valgt å legge stor vekt på helse, funksjonalitet og en lettere, harmonisk kroppsbygning.
Begge foreldrene er av den litt mindre og lettere typen Chow Chow, noe vi personlig setter stor pris på.
Takara og Chili har HD A, som er beste mulige resultat ved hofterøntgen!
Vi har også lagt vekt på at begge foreldrene er undersøkt for albueleddsdysplasi (AD). Dette er ikke nødvendigvis en pålagt undersøkelse for rasen, og vi synes det er verdifullt å ha dokumentasjon også på dette området.
Takara har AD 0 (fri), mens Chili har AD 1 (mild grad). Vi ønsker å være åpne om resultatene og bidra til økt oppmerksomhet rundt helseundersøkelser i rasen.
For oss handler avl ikke bare om utseende, men også om helse, gode bevegelser og egenskaper som gir hundene et godt liv.
Chow Chow er fortsatt en forholdsvis sjelden rase her nordpå. Et annet ønske med kullet er derfor å bidra til at flere får oppleve denne fantastiske rasen i Nord-Norge, samtidig som vi viderefører Takaras gode egenskaper.
🏡 Valpene og deres nye hjem
Valpene vil vokse opp i trygge, hjemlige omgivelser med mye omsorg, menneskekontakt og sosialisering tilpasset alderen.
Tidligst ved 8 ukers alder kan valpen flytte til sitt nye hjem.
Vi ønsker først og fremst å finne kjærlige, trygge og varige hjem som forstår og verdsetter Chow Chowens selvstendige, lojale og særegne personlighet.
Det viktigste for oss er ikke hvem som tar kontakt først, men at hver enkelt valp får det riktige hjemmet. ❤️
Fortell gjerne litt om deg selv, din hundeerfaring og hva slags hjem du kan tilby.
Vi setter stor pris på en hyggelig telefonsamtale med seriøst interesserte. 🐾.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Annonsens metadata
Sist endret: 9.10.2026 kl. 08:08 ・ FINN-kode: 478223439
